Viskas, ką vertėtų žinoti apie „botoksą“

Viskas, ką vertėtų žinoti apie „botoksą“

Liaudiškas vadinamas „botoksu“, botulino toksinas visgi yra gana nepažinta teritorija. Dauguma žino, kad botulino injekcijos skirtos raukšlėms lyginti. Tačiau tai – toli gražu ne visi šio preparato panaudojimo būdai. Tad pasakojame apie jas išsamiau ir tikimės, kad nepasiduosite įvairiems su tuo susijusiems stereotipams.

 

Kas tai yra?

 

Paprastai kalbant, botulinas yra visiškai natūrali medžiaga, gaminama tam tikrų bakterijų. Ji ypatinga tuo, kad gali sukelti raumenų paralyžių. Būtent tai ir yra esminis principas, dėl ko išlyginama oda – toje vietoje esantys raumenys tiesiog nesusitraukia. Tiesa, injekcijoms naudojamas botulino toksinas yra atskiestas – tam naudojamas vadinamasis fiziologinis tirpalas. Taip jis lengviau priimamas organizmo, lengviau dozuojamas.

 

Kokia toksino nauda?

 

Kaip minėjome, iš esmės toks preparatas skirtas raukšlėms lyginti. Tačiau tai – ne viskas. Botulino injekcijos taip pat tinka:

 

  • Prakaitavimui mažinti. Tai ypatingai aktualu gausiai prakaituojantiems, varginamiems hiperhidrozės.
  • Kūno asimetrijai panaikinti. Taip galima suvienodinti įvairias kūno dalis.
  • Migrenai mažinti. Gali būti keista, tačiau injekcijos palengvina skausmus.

 

Akivaizdu, kad botulino toksinas nėra tik grožio puoselėjimo priemonė. Ji padeda tiesiog gyventi pilnavertį gyvenimą.

 

Ar jis visiems tinka?

 

Dažniausiai botulino procedūras renkasi apie 35 metų amžiaus moterys. Tačiau jos nėra esminė auditorija. Pavyzdžiui, prakaito mažinimo procedūras mielai renkasi vyrai, o kitiems tikslams paslauga mielai naudojasi abiejų lyčių atstovai.

 

Visgi botulinas tinka ne visiems arba bent jau ne visada. Pavyzdžiui, botulino injekcijos geriau nesirinkti nėščioms ar kūdikį krūtimi maitinančioms moterims. Taip pat gana pavojinga procedūrą atlikti kažkuriai sudėtinei daliai jautriems žmonėms. Dar viena išimtis – vyresniojo amžiaus žmonės, tokie, kurių oda pažeista ar sudirgusi, tie, kurie serga neuronų degeneracine liga ar miastenija. Taigi, prieš renkantis gydymą derėtų įvertinti įvarius kriterijus.

 

Ko tikėtis?

 

Paprastai botulino toksino poveikis išlieka kelerius metus, tačiau viskas priklauso nuo individualių ypatumų, sveikatos būklės, paveikto ploto ir panašiai. Šalutinis poveikis vargina gana nedidelę dalį žmonių. Pastaruosius kurį laiką gali pakamuoti odos dirglumas, kraujosruvos, galvos skausmas.

 

Pasirinkus patikimą kliniką ir gydytoją, pasikonsultavus su juo ir laikantis visų nurodymų botulino injekcijos gali būti tiesiog nepakeičiamos. Tad tereikia paskirti šiek tiek laiko, įsigilinti į galimybes, ir senatvė bus įveikta, o gyvenimas taps gražesnis.