Verslo kūrimas – kai svajonė stipresnė už sunkumus

Verslo kūrimas – kai svajonė stipresnė už sunkumus

Pavargote dirbti kažkam ir nusprendėte kurti savo nuosavą verslą? Idėja puiki, tačiau ar tikrai žinote ką daryti ir kaip veikti? Be to, kad teks susidurti su nemažai teisinių niuansų, taip pat labai svarbios ir patalpos – tiek sandėliavimo, tiek komercinės paskirties. Kiekvienas kuriantis verslą susiduria su daug įvairių sunkumų, tačiau noras dažnai yra stipresnis. Jei esate vienas tokių, turime Jums kelis naudingus patarimus.

Pirmieji žingsniai

Pirmiausia viskas prasideda nuo idėjos realizavimo galvoje. Kartu vertėtų apmąstyti ir kur kurti verslą būtų patogiausia bei pelningiausia. Štai, pavyzdžiui, vilniečiams kartais sudėtinga pradėti verslą, nes patalpų nuoma sostinėje tikrai nėra pati pigiausia. Komercinių ir sandėliavimo patalpų nuoma Kaune yra šiek tiek dėkingesnė jauniems verslininkams. Laikinojoje sostinėje galima rasti daugiau tinkamų vietų pradėti verslui, nesumokant už tai visų verslo pradžiai skirtų pinigų.

Pirmieji žingsniai pradedant verslą turėtų apimti ne tik strategijos planavimą, bet ir bendros konkurencijos apžvalgą.
Svarbu atsižvelgti į strategines ir verslui naudingas vietas, kur nėra konkurentų arba ten, kur sulaukiama platesnio vartotojų rato. Štai, pavyzdžiui, prekybos miestelyje „Urmas“, esančiame Kaune, bene kasdien apsilanko pirkėjų ne tik iš laikinosios sostinės, bet ir iš kitų aplinkinių rajonų ir miesto. To nebūtų galima pasakyti apie kitas prekybvietes. Be to, Urmo prekybos miestelyje taip pat galima išsinuomoti ir vietą prekybai, ir sandėlį prekėms laikyti. Tad kartais svajonių verslo viziją sostinėje pravartu perkelti į Kauną. O įsivažiavus verslui galima svarstyti ir apie jo plėtrą kituose miestuose.

Ko vertėtų nepamiršti?

Labai svarbu, kad verslo pradžios sunkumai neatbaidytų noro tobulėti ir kurti. Tam, kad problemų nesukeltų nei įvairūs teisiniai aspektai, nei komercijos ir sandėliavimo patalpų nuoma, Kaune ar kituose miestuose, jau patyrę verslininkai rekomenduoja pasitelkti advokatų ar verslo teisės specialistų pagalbą. Jie padės sutvarkyti dažnai daug sunkumų keliančias sutartis, o taip pat padės apžvelgti plėtros galimybes ateityje.

Taip pat siūlome nepamiršti, kad šiandien didžioji dalis informacijos vartotojus pasiekia per socialinius tinklus, tad pravartu turėti patikimą partnerį, kuris padės skleisti reklamą apie šviežiai susikūrusį verslą ir pritraukti klientų. Patikima komanda – tai raktas į sėkmingą verslą. Tegul sunkumus įveikti padės šalia esantys žmonės, o pradžia bus vedina aistros, motyvacijos ir didelių tikslų.