Vaiko kambaryje svarbiausias baldas – lova

Vaiko kambaryje svarbiausias baldas – lova

Už kokybišką vaiko poilsį nėra nieko svarbiau. Būtent todėl vaiko kambarys turi būti įkurtas ypač kruopščiai. Šiuo metu populiaru rinktis lovą, kuri pasižymi dydžiu, todėl mažiau skiriama dėmesio kambario grindims. Taip pat svarbu ir šviestuvai. Klaipėda, Kaunas ir Vilnius – palankiausi pasirinkimai ieškant plataus asortimento.

Į ką atkreipti dėmesį?

• Lovos patogumas priklauso ne tik nuo jos medžiagos ir formos, bet čiužinio. Svarbu, jį laikyti taip, kad oras lengvai cirkuliuotų, o pagrindus būtų tiesus. Vengti reiktų uždarų lovų ar čiužinį laikyti ant grindų. Prieš miegą svarbu, kad vaikui būtų galima skaityti knygas, o tam reikalingi šviestuvai.

• Venkite tamsos. Tiek renkantis kambario dizainą, tiek apšvietime svarbu išlaikyti šviesias spalvas. Tam padėti gali šviestuvų sistemos ar toršerai. Ypač kai vaikai bijo tamsos vertėtų įsigyti tokius šviestuvus, kurie galėtų būti tinkami naudoti nakties metu.

• Užuolaidos ir šviestuvai. Klaipėda, Vilnius ir kiti miestai gali suteikti tinkamiausias parduotuves juos įsigyti. Perkant atsižvelgti vertėtų į prekės kokybė ir derėjimą. Svarbu, kad jis tiktų visų namų interjerui. Užuolaidos gali būti vienspalvės arba pasirinktų raštų.

• Mažas kambarys – didelė lova. Lova gali būti su priedais, pavyzdžiui, įmontuota dėže. Tai tinkama vieta ne tik susidėti patalynę, bet ir tuo metu nenaudojamus daiktus ar žaislus. Šį baldą vertėtų laikyti atokiau nuo lango ar galimų skersvėjo vietų. Tiesioginiai saulės spinduliai taip pat neturėtų pasiekti lovos.

• Lova gali būti pasirinkta netradicinis formos, pavyzdžiui, lenktinės mašinos formos. Tai suteiks kambariui žaismingumo. Galimas pasirinkimas – animacinių personažų šviestuvai. Klaipėda – vienas iš galimų miestų, kur jį galima įsigyti.

• Langai – taip pat svarbus vaiko kambario elementas, tai pridės pridėdinės vertės. Geriausia, jei langas būna didelis, bet gali būti ir netradicinių formų. Svarbu, kad būtų tinkamai pritaikytos užuolaidos.

Detalės – būdas sukurti jaukumą

Net ir tinkamoje vietoje padėti žaislai gali suteikti vaiko kambariui jaukumo. Taip pat padėti gali tokios detalės: augalai, supamas fotelis, šviestuvai, mažas stalelis ir kita.