Užsienio kalbų mokymasis atveria kelius visame pasaulyje

Užsienio kalbų mokymasis atveria kelius visame pasaulyje

Mokytis kalbą mokykloje dabar privaloma kiekvienam vaikui. Žinoma, populiariausia užsienio kalba yra anglų, tačiau ir rusų, vokiečių ar prancūzų yra lygiai tokios pat svarbios ir naudingos. Nesvarbu, ar ieškant darbo, ar vykstant studijuoti svetur kita, ne gimtoji, kalba leidžia pristatyti save, susipažinti ir bendrauti su kitais žmonėmis, galiausiai – gauti darbą.

Neoficiali tarptautinė kalba – anglų

Dabar pasaulyje nuo mažiausių iki seniausių žmonių yra tokių, kurie mokosi ar jau laisvai kalba angliškai. Tai – populiariausia ir dažniausia naudojama kalba pasaulyje. Tiesa, didelę reikšmę tam turi ir pats faktas, kad ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Airijoje, Amerikoje, Naujojoje Zelandijoje, Australijoje anglų kalba yra oficiali. O visur kitur ši kalba naudojama kaip verslo, mokslo priemonė.

Esperanto – bandymas sukurti visiems suprantamą kalbą

Ši kalba nors ir buvo daroma su tikslu tapti tarptautine, visgi ji neprilygsta anglų kalbai. Tačiau visame pasaulyje yra žmonių, kurie ją mokosi. Lietuva – ne išimtis. Devynioliktame amžiuje šią kalbą dirbtinai sukūrė žydų kilmės okulistas L.L.Zamenhofas. Maždaug 10 metų – tiek truko kalbos kūrimas, jos tobulinimas, taisyklių sudarymas ir apipavidalinimas. Galiausiai 1887 – aisiais jis išspausdino pirmąją esperanto kalbos knygą, vildamasis, kad ji taps būdu susišnekėti žydui, amerikiečiui, turkui, kinui ar kitos tautybės žmogui bet kur, kur jis nuvyks.

Kodėl šiandien verta investuoti ir mokytis užsienio kalbų?

Kaip jau minėta? Užsienio kalbos atveria kelius karjerai ir gyvenimui įvairiuose pasaulio kampeliuose. Dabar yra sukurta pačių įvairiausių ir šiuolaikiniam žmogui sukurtų priemonių, kaip jis gali mokytis kalbas. Tai gali būti: specialios programėlės (pavyzdžiui, „Duolingo“), internetinių portalų, įvairių socialinių platformų, kuriose galima bendrauti su užsieniečiais ir pan. Žinoma, išlieka ir tradicinės taip pat efektyvios priemonės – knygos, audio įrašai, kursai. Pastaruosius vis dar pasirenka didelė dalis žmonių. Natūralu, juk lektoriai ir dėstytojai yra patyrę ir tą kalbą gerai mokantys asmenys, galintys teisingai ir nuosekliai suteikti žinių apie užsienio kalbą ir taip padėti ją išmokti greičiau.

Tai – tik kelios priežastys, kuo naudinga yra anglų ar bet kuri kita užsienio kalba. Mokytis taip pat yra daugybė būdų, tačiau kiekviena iš jų pateisina taisyklę, jog kalbos dar niekam nepamaišė.