Tvarkingas dokumentų segtuvas – būtinybė namuose

Tvarkingas dokumentų segtuvas – būtinybė namuose

Tinkamas dokumentų segtuvas gali pakeisti tai, kaip jūs organizuojate savo turimą informaciją. Juk tinkamai parinktas segtuvas padės išsaugoti reikalingus dokumentus, kad vėliau galėtumėte greitai juos rasti. Kiekvienas asmuo turėtų jais pasirūpinti: juk visi turime dokumentų, kuriems reikalinga priežiūra.

Mėnesiniai dokumentai

Įvairios sąskaitos, banko išrašas, vaistų receptai ar kiti einamieji reikalai – tai dalykai, kurie keičiasi kiekvieną mėnesį. Todėl jie dažniausiai ir yra reikalingi tik tuo einamuoju laikotarpiu. Vienintelė priežastis juos kaupti yra jei ketinate analizuoti savo metines išlaidas, lyginti skirtingų mėnesių informaciją. Kitu atveju jums reikėtų vėliausiai po trijų mėnesių šiuos popierius sunaikinti.

Metiniai dokumentai

Tai ganėtinai svarbių dokumentų segtuvas. Čia galite laikyti turimas draudimo sutartis, ilgesnius vaistų receptus, laikino darbo sutartis. Į šią kategoriją įeina ir dokumentai, kurių galiojimo laikas keli metai – tai gali būti produktų garantijos ar ilgesnio darbo laikotarpio sutartys.

Tiek laiko galite kaupti ir informaciją apie savo atlyginimą. Visgi vieną kartą metuose mokėsite pajamų mokestį, todėl verta žinoti tikslų skaičių. Jei mokate už mokslus, taip pat verta bent metus pasilikti šias sąskaitas. Turėdami finansinę informaciją galėsite lengviau apginti savo teises, jei iškils kokių klausimų apie jūsų mokumą.

Varijuojančio laikotarpio dokumentai

Į čia įeina svarbūs dokumentai, kurie neturi tikslios laikymo datos. Į šį dokumentų segtuvą galite įtraukti ir neterminuoto darbo sutartis, nuosavybės dokumentus, senatvinius pensijos planus. Čia dažnai kaupiami paskolos dokumentai.

Nepamirškite, kad finansinė informacija apie jus kaupiama iki 10 metų, tad jei turite dokumentų, susijusių su skolų išmokėjimu ar įsiskolinimu, turėtumėte juos saugoti.

Negalima išmesti

Paskutinis dokumentų segtuvas turės informaciją, kurios negalima išmesti. Tai yra gimimo ar įsivaikinimo liudijimai, vestuvių ar skyrybų liudijimai, informacija apie sumokėtas paskolas. Šiame segtuve taip pat galite laikyti giminaičių mirties liudijimus ar šeimos informaciją apie palikimą.

Šis segtuvas turi būti laikomas itin saugiai, todėl verta įsigyti seifą, kuriame galėsite juos laikyti.

Kiekvieno žmogaus spintoje turėtų būti šie keturi dokumentų segtuvai. Pasirūpinkite, kad visuomet turėtumėte reikiamą informaciją, užtikrinkite jos saugumą.