Turbokompresorių gedimų požymiai

Turbokompresorių gedimų požymiai

Darant prielaidą, kad nesate automobilių ar sunkesnių transporto priemonių entuziastas, žinantis viską apie automobilius ir variklius, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas yra turbokompresorius. Kalbant paprastai, tai yra dalis, padedanti padidinti variklio galią. Net ir turint mažesnį variklį, turint šį mechanizmą, galima mėgautis didesniu našumu. Turbinos pagamintos taip, kad tarnautų kuo ilgesnį laiką. Tačiau, kaip pažymi „Šalvis“ komanda, laikui bėgant joms gali būti padaryta žala, o tada tampa reikalingas turbinų remontas Kaune, Vilniuje arba kitame, klientui aktualiame mieste. Žemiau pateikiami aiškiausi turbokompresorių gedimų požymiai.

 

Lėtas pagreitis

 

Pagrindinė šio mechanizmo funkcija yra padaryti transporto priemonę galingesnę. Vienas iš pirmųjų gedimų simptomų – jėgos stoka ir pastebimai lėtas pagreitis. Jei pastebite, kad automobilis taip greitai neįgauna pagreičio, kaip įprasta, pirmiausia turėtumėte patikrinti turbokompresorių.

 

Kuro degimas

 

Jei sudeginamas per didelis kiekis kuro, paprastai tai irgi turbinų gedimo požymis. Suraskite nuleidimo vamzdį, esanti mechanizmo priekyje, ir jį atjunkite. Naudodami endoskopą galite pažvelgti į turbinos vidų: jei viduje yra kuro, tai rodo laipsnišką gedimą. „Šalvis“ rekomenduoja kuo greičiau išspręsti šią problemą – jei to nesutvarkysite, taps būtinas turbinų remontas Kaune, Vilniuje ar kitame arčiausiame mieste.

 

Per didelis išmetamųjų dūmų kiekis

 

Jei turbokompresoriaus korpusas įtrūkęs ar yra nusidėvėję vidiniai sandarikliai, alyva gali ištekėti ant išmetamųjų dalių. Kai jie dega, variklis išmeta pilkus arba mėlyno atspalvio dūmus. Šis simptomas akivaizdesnis, jei yra įmontuotas turbokompresorius. Tad jeigu pastebite tokius dūmus paspaudus greičio pedalą, tai gedimo ženklas.

 

Garsus triukšmas

 

Padidėjus slėgiui, sugedusios turbinos gali sukelti garsų triukšmą. Jis dažniausiai skamba kaip sirena, o kuo problema ilgiau neišsprendžiama, laikui bėgant ji garsėja. Jei pastebite neįprastą triukšmą, susijusį su ankščiau nurodytais simptomais, jūsų turbina greičiausiai genda.

 

„Šalvis“ specialistai pabrėžia, kad kai sugenda turbokompresorius ar kokia jo dalis, turbinų remontas Kaune ar kitur tampa būtinas. Šiuos gedimus galima atpažinti tiek iš garso, tiek iš kitų matomų simptomų. Kiekvieno apsilankymo servise metu įsitikinkite, kad pakeitėte tepalą, kad išvengtumėte anglies nuosėdų. Jei jūsų kompresorius senesnis, taip pat apsvarstykite galimybę ji pakeisti.