Tobula darbovietė: kaip tokią sukurti?

Tobula darbovietė: kaip tokią sukurti?

Tobula darbovietė – tai nemažos dalies verslininkų morka, parišta prieky, kad nuolat ją sektų ir judėtų į priekį. Ta maža dalis, kuri šio tikslo nemato, didelės sėkmės dažniausiai ir nepasiekia, o ilgainiui – net sunyksta. Tačiau siekiant tikslo būtinas sklandus procesų valdymas, komandos stiprinimas, tinkamos aplinkos įrengimas ir kiti dalykai, kurie savaime nėra tokie jau paprasti.

 

Visa ko pagrindas – geras biuras?

 

Kai kurie mano, kad šiuolaikinei kartai svarbu tik smagi darbo aplinka. Stalo ir kitokie žaidimai, ryškios interjero spalvos, riedlentės, paspirtukai, riedžiai, užkandžiai, alkoholiniai gėrimai – visa tai gal ir šaunu, tačiau ne viskas, ko reikia, kad įmonė pelnytų tobulos darbovietės titulą.

 

Žinoma, tai nereiškia, kad aplinkai nereikia skirti dėmesio ir pastangų. Juk aplinka tiesiogiai lemia mūsų savijautą. Komfortiška, jauki darbo erdvė tarsi pastiprins ir išryškins geriausias pačios įmonės savybes.

 

Svarbus ne tik kėdės patogumas

 

Jei dirbti nepatogu, nereikia tikėtis nuostabių rezultatų ir didelio pasitenkinimo. Visų įmonės procesų valdymas turi būti lengvas ir patogus, kuo greitesnis. Jei vis atsiranda kvailų kliūčių, darbuotojai ilgainiui nustos stengtis ir taps vangūs, abejingi darbui.

 

Kad taip nenutiktų, reikia viską sutvarkyti „iš vidaus“ taip, kad dauguma užduočių būtų atliekamos komfortiškai. Tam labai padeda technologinės priemonės, tokios kaip dokumentų ar procesų valdymo sistemos. Reikia ir el. parašo, ir rimtų apsaugos programų. Visus darbus reikia optimizuoti taip, kad netektų kasdien vargti su mechaniškais darbai – nebent būtent tokia yra jūsų veiklos specifika.

 

Tuomet jau galima galvoti ir apie visapusį fizinį komfortą.

 

Nuotaiką lemia žmonės

 

Jei įmonėje didžiąją dalį komandos sudarys nykūs, vangūs, apatiški žmonės, nieko gero nesitikėkite. Esmė ta, kad nuotaiką galiausiai žmonės susikuria patys. Tad idėja tikintys žmonės būtini tam, kad visų procesų valdymas būtų maksimaliai našus, o tvyranti nuotaika, atmosfera – gera, maloni ir džiugi.

 

Tokioje aplinkoje paprasta įveikti įvairiausius iššūkius – nuo paprasčiausių techninių nesklandumų iki darbuotojų trūkumo ar didžiulio krūvio. Žinoma, net ir tokie iššūkiai turi būti laikini, tarsi didelė išimtis iš taisyklės. Nuolat išlaikant tą patį aukštą lygį, titulas ateis savaime.