Browsed by
Kategorija: Technologijos

Monitoriai – kuris geriausias?

Monitoriai – kuris geriausias?

pexels-photo-58709

Monitoriai gali būti skirti darbui, žaidimams arba viskam po truputį. Jau kuris laikas ieškau tinkamo sau monitoriaus. Kadangi paieškomis užsiimu jau gan ilgą laiką, nutariau pasidalinti patarimais, kuriuos sukaupiau. Šiuo metu rinkoje susidarė tokia situacija, kad 20-22 colių monitorių kaina mažai skiriasi nuo 23-24 colių monitorių, o tuo tarpu pastarieji pasižymi dar ir labai naudinga full HD (1080p1920×1080 pikselių) arba dar aukštesne (1920×1200) rezoliucija – būtent dėl šios priežasties kalbėsiu būtent apie 23-24 colių LCD monitorius.

Pirmiausia, ką jums reikėtų padaryti, tai nuspręsti, ką veiksite su monitoriumi. Ar žaisite žaidimus, žiūrėsite filmus ar tiesiog dirbsite su tekstiniais dokumentais, naudosite vien internetui, atliksite dizaino darbus, redaguosite nuotraukas ar video. Monitoriai gaminami labai aukštos kokybės, jų pasirinkimas didelis.

Monitorių  ekrano tipai – yra nemažai skirtingų LCD technologijų. Deja, gamintojai retai nurodo monitorių panelių tipą specifikacijose. Šiuo metu dažniausiai naudojamos TN  panelės. Šių panelių pliusai tie, kad jos yra pigios ir turi gerą reakcijos laiką (2-5 milisekundės). Minusai – jų spalvos nėra labai ryškios ir dažnai išplaukę. TN monitoriai, skirtingai nei ISP ar VA monitoriai, negali atkurti visų 16.7 milijono spalvų, kadangi jie palaiko maksimaliai tik 6 bitus spalvų. Taip pat šie monitoriai neturi plačių matomumo kampų (žiūrint iš didelio kampo monitorius keičia spalvas).

Kita monitorių IPS panelių technologija yra žymiai profesionalesnė. Ji skirstoma į dar keletą skirtingų panelių, tai:  S-IPS, H-IPS, E-IPS. Pastaroji yra pigiausia ir sklinda gandai, kad tai gali būti naujoji karta pakeisianti TN monitorius. Šie monitoriai labiausiai tiks žmonėms dirbantiems su grafiniu dizainu, redaguojantiems fotonuotraukas ir užsiimantiems kitais darbais, kur ypač svarbu ryškios ir realistiškos spalvos. IPS monitoriai turi plačiausią matomumo kampą iš visų panelių tipų. Realistiškai spalvas jei gali rodyti net žiūrint į monitorių 178 laipsnių kampu. Taigi, jei jūs mėgstate išsidrėbę sofoje žiūrėti filmus, platus matomumo kampas jums taip pat turėtų būti aktualus. Didžiausias šių monitorių minusas tai labai didelė kaina ir prastas reakcijos laikas – šiuo metu teko matyti nuo 6 iki 16 milisekundžių monitorius.

Tiesa, jei jūs norite, kad monitoriai būtų dar ir gero dizaino, teks šiek tiek užtrukti ieškant, nes visi dabartiniai IPS monitoriai atrodo kaip nužengę iš 8 dešimtmečio.

VA  panelių technologija. Taip pat skirstoma į siauresnius S-PVA, MVA monitorius. VA monitorių savybės labai panašios į IPS monitorius. Šie monitoriai turi ryškias spalvas, nemažą matomumo kampą, yra pigesni už IPS monitorius. VA monitoriai turi didžiausią kontrastą, kitaip sakant, jų juoda yra ryškiausia ir sodriausia. Bet jų minusas – spalvų pasikeitimas žiūrint iš skirtingų kampų ir šie monitoriai turi, ko gero, didžiausią reakcijos laiką, dėl ko pasižymi dideliu vėlinimu.

Planšetiniai kompiuteriai – ar jau apsisprendei ?

Planšetiniai kompiuteriai – ar jau apsisprendei ?

ipad-tablet-technology-touch

Jei jau apsisprendėte pirkti planšetinį kompiuterį, tuomet atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Ekranas – standartiškai ekrano įstrižainė keičiasi nuo 7 iki 10,1 colio. Kuo didesnis ekranas, tuo daugiau vaizdo jame matysite. Atkreipkite dėmesį ir į ekrano kraštinių santykį. Planšetiniuose kompiuteriuose su 16:10 santykiu patogu žiūrėti filmus, tačiau naršyti internete patogiau 4:3 ekrane. Kuo didesnė planšetinio kompiuterio ekrano raiška, tuo vaizdas kokybiškesnis, geriau matomas smulkus tekstas. Esant 1280 x 800 WXGA ekranui, turinčiam 149 dpi (taškų į colį), detales galima matyti tikrai gerai. Procesorius labai svarbus planšetinių kompiuterių elementas.  Rekomenduotina rinktis dviejų branduolių ir 1.0 GHz greičio procesorių.

Svoris – planšetinis kompiuteris dažniausiai valdomas laikant jį rankose, taip pat jis nešiojamas su savimi, tad kuo lengvesnis ir plonesnis įrenginys, tuo patogiau jį naudoti.

Planšetiniai kompiuteriai turi operacines sistemas. Populiariausias yra Google sukurtas produktas –Android. Pirmoji šios programinės įrangos versija buvo pažymėta kodu „1.6“, šiuo metu jau yra 4.1 versija pavadinimu „Jelly Bean“.

Atmintis.  Planšetiniai kompiuteriai paprastai turi iki 64 gigabaitų (GB) vidinės atminties. Ją galima praplėsti įdėjus SD ar „microSD“ kortelę. Atmintis yra svarbus veiksnys ir jos dydis turi nemažą įtaką kainai. Darbinė atmintis (RAM) standartiškai yra iki 2 GB.

Interneto prieiga. Planšetiniai kompiuteriai su 3G bus brangesni, nes šios technologijos pagalba prie interneto galima prisijungti daugelyje vietų, o su Wi-Fi prisijungimas ribotas. Jei prie įrenginio specifikacijos bus prirašyta HSDPA, reiškia, kad duomenis iš įrenginio išsiųsti galima greičiau, o jei prirašyta HSPA, reiškia duomenis galima greičiau parsisiųsti. Abu šie sutrumpinimai galioja 3G interneto ryšiui. „Stotelė“ (angl. docking station). Pagrindinė planšetinių kompiuterių savybė – galimybė prijungti klaviatūrą. Kartu su šia stotele planšetiniai kompiuteriai taip pat gali turėti papildomas USB jungtis, atminties kortelių skaitytuvą, lietimui jautrų pelės valdiklį, optinį įrenginį ir kitas naudingas prieigas.

Baterija. Dar viena savybė, dėl kurios planšetiniai kompiuteriai   yra populiarūs – ilgas baterijos veikimo laikas, kuris gali tęstis net daugiau nei 10 valandų.

Įranga. Kai kurie planšetiniai kompiuteriai gali siųsti ir gauti SMS, skambinti. Įrenginys gali turėti GPS įrangą, kamerą, prisilietimo jėgą leidžiantį nustatyti jutiklį, šviesos jutiklį, giroskopą, kompasą ir kitą įrangą. Gali būti įdiegtos „PowerPoint“, „Word“, „Excel“ ir kitos programos.

Planšetiniai kompiuteriai pastaraisiais metais tampa vis labiau populiarūs. Įrenginys jums leis naudotis internetu, galėsite žaisti žaidimus, rašyti žinutes savo draugams (chat), žiūrėti filmus bei mėgautis kitomis pramogomis.