Browsed by
Kategorija: Technologijos

Suvirinimo aparatai – rūšys ir pasirinkimas

Suvirinimo aparatai – rūšys ir pasirinkimas

Metalų suvirinimas – tai toks procesas, kurio metu neišardomai sujungiamos kelios dalys ir yra naudojami suvirinimo aparatai. Šis procesas dažnai naudojamas statybose, laivų, automobilių, mašinų ir kitokių įvairių detalių gamyboje. Suvirinimas praverčia ne tik pramonės darbuose, bet ir namų ūkyje.

Read More Read More

Kaip SEO paslaugos gali padėti svetainei tapti matomai?

Kaip SEO paslaugos gali padėti svetainei tapti matomai?

Nors SEO paslaugos atsirado ne per seniausiai, vis dėl jų įtaka šiuo metu auga ir dauguma svetainių jau dabar nebeįsivaizduoja savo svetainės be šios paslaugos. SEO yra procesas, kuris padeda svetainei augti ir tobulėti. Dažniausiai darbas yra skirstomas į išorinę ir vidinę SEO puses. AdWords reklama neatsiejamas dalis nuo šios paslaugos.

Read More Read More

Sodo įrangos priežiūra – ar viską darote teisingai?

Sodo įrangos priežiūra – ar viską darote teisingai?

Pirmą kartą įjungus žoliapjovę viskas atrodo daug baisiau ir sudėtingiau nei dabar, kai, atrodo, jau eilę metų nieko daugiau vasarą neveikite, tik pjaunate ir prižiūrite veją. Na, aišku, yra aspektų, kurie vis dar kelia nerimą, ypač jeigu kaimynų kiemas vis tiek atrodo tvarkingiau, nors jie visiškai neskiria jam dėmesio. Gali būti, kad Jūs darote vieną didelę klaidą – netinkamai prižiūrite ne kiemą, o savo įrangą.

Read More Read More

Ar žinai, kas yra sinchroninis vertimas?

Ar žinai, kas yra sinchroninis vertimas?

Ar kada lankėtės spektaklyje, vykstančiame su tiesioginiu vertimu žiūrovams? O galbūt esate girdėję, kaip vyksta tarptautinės konferencijos? Ne? O ar žinote, ką reiškia žodžių junginys sinchroninis vertimas? Visi šie ką tik išvardyti klausimai yra tarpusavyje susiję, o mes šįkart papasakosime, kas juos sieja.

Read More Read More

Interneto žala ir nauda

Interneto žala ir nauda

Be interneto šiuo metu jau nebeįsivaizduojamas darbas, laisvalaikis ir kiti žmogaus gyvenimo aspektai. Informacija lengvai gaunama bet kuriuo paros metu, bet kurioje vietoje ar bet kokiu dydžiu. Interneto pagalba gali gauti atsakymus bet kokia tema. Vis dėlto didelę įtaką daro ir interneto greitis, todėl būtina pasirūpinti tinkamu internetu planu. Be abejo, netrūksta ir interneto žalos, kuri daro įtaką mūsų susikaupimui ir kitiems aspektams.

Read More Read More

Kodėl kiekviena įmonė turėtų pereiti prie elektroninio dokumentų valdymo?

Kodėl kiekviena įmonė turėtų pereiti prie elektroninio dokumentų valdymo?

Apie tai, kokia naudinga elektroninė dokumentų valdymo sistema daugelis tik pradeda diskutuoti. Kiti tuo metu jau spėjo įsidiegti ir pradėti veikti. Jei pakėlė savo veiklos rezultatus, padidino efektyvumą, o taip pat dar ir darbuotojų motyvaciją pakėlė. Kodėl kiekvienai mažesnei ir didesnei įmonei naudinga būtų pamiršti popierinius dokumentus ir pradėti dirbti su elektroniniais?

Sutaupysite daug brangaus laiko

Ar dažnai pagalvojate, kad didžiajai daliai procesų sugaištate tiesiog per daug laiko, o šie nuolat kartojasi? Tikėtina, kad atsakymas „taip“. Kiekvienoje įmonėje kasdien parengiama keliasdešimt įvairiausio tipo dokumentų, šie spausdinami, tvirtinami, redaguojami, vėl tvirtinami, vėl redaguojami… o jei prireikia surasti ankstesnę redagavimo versiją, sugaištama dar daugiau laiko.

Versle laikas yra pinigai, todėl labai svarbu šį išnaudoti kuo objektyviau ir operatyviau. Ir tie patys pasikartojantys procesai su dokumentų valdymo sistema gali užtrukti daug trumpiau. Kiekvienam dokumentui turėsite jau parengtą šabloną ar specialią pildymo formą, o dokumento redagavimo istorija bus ranka pasiekiama. Be to, sistemos pagalba dokumentų tvarkymas tampa maloniu ir nevarginančiu procesu, o tai reiškia, kad įdiegiant specialią dokumentų valdymui skirtą sistemą, pakils ir įmonės darbuotojų motyvacija.

Viskas vienoje vietoje

Dar vienas pliusas, kurį verta pabrėžti, kalbant apie tai, kodėl tiek mažoms, tiek didelėms įmonėms vertėtų galvoti apie pokyčius dokumentų valdyme, tas, jog ieškant konkretaus dokumento, Jums nebereikės gaišti laiko archyvuose. Na, taip, archyvai  bus, tačiau jie neužims fizinės vietos, o tai reiškia, kad net tam, kad rastumėte konkretų dokumentą ar ruošinį, Jums nereikės net pakilti iš savo darbo vietos.

Speciali duomenų bazė leis kelių mygtukų paspaudimu rasti viską, ko Jums gali prireikti. Paieška taip pat bus supaprastinta raktinių žodžių pagalba. Ar pagalvojate, kaip palengvėtų Jūsų kasdienybė, jei visi svarbiausi dokumentai kauptųsi ne ant Jūsų darbo stalo kampo, o kompiuteryje? Ar pagalvojate, kaip patogu būtų, jei galėtumėte staiga atkurti tai, ką netyčia ištrynėte ar pametėte? O kiek finansų ir popieriaus sutaupytumėte, kiek medžių išsaugotumėte, jei viskas staiga tilptų Jūsų telefone, o norint pasidalinti, užtektų paspausti mygtuką? Su dokumentų valdymo sistema viskas įmanoma.

Nesvarbu, ar Jūsų įmonėje dirbi 5 žmonės, ar 105, su DVS Jūsų darbas taps daug lengvesnis, smagesnis ir efektyvesnis.

Monitoriai – kuris geriausias?

Monitoriai – kuris geriausias?

pexels-photo-58709

Monitoriai gali būti skirti darbui, žaidimams arba viskam po truputį. Jau kuris laikas ieškau tinkamo sau monitoriaus. Kadangi paieškomis užsiimu jau gan ilgą laiką, nutariau pasidalinti patarimais, kuriuos sukaupiau. Šiuo metu rinkoje susidarė tokia situacija, kad 20-22 colių monitorių kaina mažai skiriasi nuo 23-24 colių monitorių, o tuo tarpu pastarieji pasižymi dar ir labai naudinga full HD (1080p1920×1080 pikselių) arba dar aukštesne (1920×1200) rezoliucija – būtent dėl šios priežasties kalbėsiu būtent apie 23-24 colių LCD monitorius.

Pirmiausia, ką jums reikėtų padaryti, tai nuspręsti, ką veiksite su monitoriumi. Ar žaisite žaidimus, žiūrėsite filmus ar tiesiog dirbsite su tekstiniais dokumentais, naudosite vien internetui, atliksite dizaino darbus, redaguosite nuotraukas ar video. Monitoriai gaminami labai aukštos kokybės, jų pasirinkimas didelis.

Monitorių  ekrano tipai – yra nemažai skirtingų LCD technologijų. Deja, gamintojai retai nurodo monitorių panelių tipą specifikacijose. Šiuo metu dažniausiai naudojamos TN  panelės. Šių panelių pliusai tie, kad jos yra pigios ir turi gerą reakcijos laiką (2-5 milisekundės). Minusai – jų spalvos nėra labai ryškios ir dažnai išplaukę. TN monitoriai, skirtingai nei ISP ar VA monitoriai, negali atkurti visų 16.7 milijono spalvų, kadangi jie palaiko maksimaliai tik 6 bitus spalvų. Taip pat šie monitoriai neturi plačių matomumo kampų (žiūrint iš didelio kampo monitorius keičia spalvas).

Kita monitorių IPS panelių technologija yra žymiai profesionalesnė. Ji skirstoma į dar keletą skirtingų panelių, tai:  S-IPS, H-IPS, E-IPS. Pastaroji yra pigiausia ir sklinda gandai, kad tai gali būti naujoji karta pakeisianti TN monitorius. Šie monitoriai labiausiai tiks žmonėms dirbantiems su grafiniu dizainu, redaguojantiems fotonuotraukas ir užsiimantiems kitais darbais, kur ypač svarbu ryškios ir realistiškos spalvos. IPS monitoriai turi plačiausią matomumo kampą iš visų panelių tipų. Realistiškai spalvas jei gali rodyti net žiūrint į monitorių 178 laipsnių kampu. Taigi, jei jūs mėgstate išsidrėbę sofoje žiūrėti filmus, platus matomumo kampas jums taip pat turėtų būti aktualus. Didžiausias šių monitorių minusas tai labai didelė kaina ir prastas reakcijos laikas – šiuo metu teko matyti nuo 6 iki 16 milisekundžių monitorius.

Tiesa, jei jūs norite, kad monitoriai būtų dar ir gero dizaino, teks šiek tiek užtrukti ieškant, nes visi dabartiniai IPS monitoriai atrodo kaip nužengę iš 8 dešimtmečio.

VA  panelių technologija. Taip pat skirstoma į siauresnius S-PVA, MVA monitorius. VA monitorių savybės labai panašios į IPS monitorius. Šie monitoriai turi ryškias spalvas, nemažą matomumo kampą, yra pigesni už IPS monitorius. VA monitoriai turi didžiausią kontrastą, kitaip sakant, jų juoda yra ryškiausia ir sodriausia. Bet jų minusas – spalvų pasikeitimas žiūrint iš skirtingų kampų ir šie monitoriai turi, ko gero, didžiausią reakcijos laiką, dėl ko pasižymi dideliu vėlinimu.

Planšetiniai kompiuteriai – ar jau apsisprendei ?

Planšetiniai kompiuteriai – ar jau apsisprendei ?

ipad-tablet-technology-touch

Jei jau apsisprendėte pirkti planšetinį kompiuterį, tuomet atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Ekranas – standartiškai ekrano įstrižainė keičiasi nuo 7 iki 10,1 colio. Kuo didesnis ekranas, tuo daugiau vaizdo jame matysite. Atkreipkite dėmesį ir į ekrano kraštinių santykį. Planšetiniuose kompiuteriuose su 16:10 santykiu patogu žiūrėti filmus, tačiau naršyti internete patogiau 4:3 ekrane. Kuo didesnė planšetinio kompiuterio ekrano raiška, tuo vaizdas kokybiškesnis, geriau matomas smulkus tekstas. Esant 1280 x 800 WXGA ekranui, turinčiam 149 dpi (taškų į colį), detales galima matyti tikrai gerai. Procesorius labai svarbus planšetinių kompiuterių elementas.  Rekomenduotina rinktis dviejų branduolių ir 1.0 GHz greičio procesorių.

Svoris – planšetinis kompiuteris dažniausiai valdomas laikant jį rankose, taip pat jis nešiojamas su savimi, tad kuo lengvesnis ir plonesnis įrenginys, tuo patogiau jį naudoti.

Planšetiniai kompiuteriai turi operacines sistemas. Populiariausias yra Google sukurtas produktas –Android. Pirmoji šios programinės įrangos versija buvo pažymėta kodu „1.6“, šiuo metu jau yra 4.1 versija pavadinimu „Jelly Bean“.

Atmintis.  Planšetiniai kompiuteriai paprastai turi iki 64 gigabaitų (GB) vidinės atminties. Ją galima praplėsti įdėjus SD ar „microSD“ kortelę. Atmintis yra svarbus veiksnys ir jos dydis turi nemažą įtaką kainai. Darbinė atmintis (RAM) standartiškai yra iki 2 GB.

Interneto prieiga. Planšetiniai kompiuteriai su 3G bus brangesni, nes šios technologijos pagalba prie interneto galima prisijungti daugelyje vietų, o su Wi-Fi prisijungimas ribotas. Jei prie įrenginio specifikacijos bus prirašyta HSDPA, reiškia, kad duomenis iš įrenginio išsiųsti galima greičiau, o jei prirašyta HSPA, reiškia duomenis galima greičiau parsisiųsti. Abu šie sutrumpinimai galioja 3G interneto ryšiui. „Stotelė“ (angl. docking station). Pagrindinė planšetinių kompiuterių savybė – galimybė prijungti klaviatūrą. Kartu su šia stotele planšetiniai kompiuteriai taip pat gali turėti papildomas USB jungtis, atminties kortelių skaitytuvą, lietimui jautrų pelės valdiklį, optinį įrenginį ir kitas naudingas prieigas.

Baterija. Dar viena savybė, dėl kurios planšetiniai kompiuteriai   yra populiarūs – ilgas baterijos veikimo laikas, kuris gali tęstis net daugiau nei 10 valandų.

Įranga. Kai kurie planšetiniai kompiuteriai gali siųsti ir gauti SMS, skambinti. Įrenginys gali turėti GPS įrangą, kamerą, prisilietimo jėgą leidžiantį nustatyti jutiklį, šviesos jutiklį, giroskopą, kompasą ir kitą įrangą. Gali būti įdiegtos „PowerPoint“, „Word“, „Excel“ ir kitos programos.

Planšetiniai kompiuteriai pastaraisiais metais tampa vis labiau populiarūs. Įrenginys jums leis naudotis internetu, galėsite žaisti žaidimus, rašyti žinutes savo draugams (chat), žiūrėti filmus bei mėgautis kitomis pramogomis.