Taisyklės naudojantiems akių lašus

Taisyklės naudojantiems akių lašus

 

Akių priežiūra – labai svarbi. Jeigu akys sausėja nešiojant lęšius, alergizuoja ar jose atsirado infekcija, reikia papildomų priemonių, kurios padėtų pasirūpinti akimis ir jas išgydytų. Akių lašai dažnai yra labai veiksmingi ir padeda daugelyje situacijų. Tačiau juos naudoti reikia taip pat tinkamai, nes kitaip jie gali tik padidinti akių ir regos problemų riziką. Pasakojame, kaip taisyklingai naudoti akių lašus.

 

Sekite galiojimo datą

 

Daugelis mano, kad maistą ir vitaminus galima valgyti ir tada, kai baigiasi jų galiojimo laikas. Visgi akių lašų tokiu atveju naudoti nebegalima. Norėdami įsitikinti, galite kreiptis į gydytoją ir jis nurodys, ar lašai dar tinkami, ir paskirs jums tinkamą gydymą.

 

Neįlašinkite iš karto per daug

 

Jeigu manote, kad iškart įlašindami daugiau lašų į akis geriau jas sudrėkinsite – klystate. Į akis daugiau skysčio neįsigers, o akių lašai tiesiog išbėgs iš akių. Galima sakyti, kad norėdami daugiau jo įsilašinti jį tiesiog be reikalo išpilsite.

 

Perskaitykite vartojimo instrukciją

 

Dauguma akių lašų naudojami vienodai, todėl dažnai žmonės juos pirkdami net nebeperskaito nei naudojimo instrukcijos, nei etiketės. Visgi reikėtų visada atidžiai perskaityti visą informaciją, kad nenusipirktumėte klaidingo produkto ir vėliau teisingai jį naudotumėte.

 

Lašus įsilašinkite ir prieš apsilankymą pas gydytoją

 

Daugelis mano, kad prieš apsilankymą pas gydytoją akių lašų naudoti nereikia, nes tai trukdys tinkamam akių patikrinimui. Deja, gydytojas kaip tik turi žinoti, ar lašai efektingai veikia ir ar jie tinkamai naudojami. Visada prieš patikrinimą įsilašinkite, nebent jums to nurodė nedaryti pats gydytojas.

 

Nenaudokite dviejų skirtingų akių lašų tuo pačiu metu

 

Jeigu nenorite, kad akių lašai būtų be reikalo iššvaistyti, įsilašinę vienų lašų palaukite 30 minučių prieš lašindami kitus. Vienu metu sulašinami lašai gali būti neefektyvūs arba vieni tiesiog išbėgs iš akies ir nesuveiks.

 

Įsilašinkite teisingai

 

Norėdami, kad akių lašų naudingumas būtų kuo didesnis, juos įlašinkite į dešinį akies kamputį ir užsimerkę šiek tiek palaukite. Nemirksėkite per daug, nes tada lašai išbėgs. Pridėdami pirštą prie vidinio akies kampučio taip pat sustabdysite akių lašų nubėgimą ir taip daugiau skysčio įsigers į akį.

 

Įsitikinkite, kad reikiamas kiekis skysčio pateko į jūsų akį. Jeigu manote, kad didžioji dalis jo išbėgo, galite įlašinimą pakartoti iš naujo, tačiau per daug jo į akis taip pat nepripilkite. Visgi dėl visko galite pasitarti su gydytoju ir paklausti jo patarimo.