Browsed by
Kategorija: Sveikata ir Grožis

Nuolatinė kova su senatve – įveikiama?

Nuolatinė kova su senatve – įveikiama?

Viena ar dvi raukšlelės ant kaktos dažnai atrodo kaip tragedija, o jei dar pastebime ir daugiau kokių nemalonių senatvinių požymių, tai arba bėgame tepti veido naujausiu kremuku, arba einame pas kosmetologę šlifuoti odos. Tikra tiesa, senatviniai požymiai sulaukus 25-erių skamba kaip gyvenimo pabaiga, tačiau, pasirodo, net ir tokias mini gyvenimo pabaigas galima įveikti. Ir tai nėra tik pasitikėjimas savimi ar meilė sau tokiam, koks esi.

Read More Read More

Kas yra peptidai ir kam jie naudojami?

Kas yra peptidai ir kam jie naudojami?

Tikėtina, kad tokius žodžius, kaip „peptidai“, „lipolitikai“, ir „lipozė“ girdite nelabai dažnai. Sudėtingi terminai tikrai netraukia skaityti dar sudėtingesnių tekstų, todėl šįkart nusprendėme apie viską pakalbėti paprasčiau. Paprastais ir lengvais žodžiais aiškinamės sudėtingas sąvokas ir tai, kaip jos siejasi su mūsų sveikata ir grožiu.

Read More Read More

Kodėl pirkti drabužius internete?

Kodėl pirkti drabužius internete?

Dauguma žmonių vis dar bijo apsipirkimą atlikti internetu. Vieni mano, kad tai nesaugu, kiti – drabužiai nekokybiški ir panašiai. Vis dėlto tai nėra tiesa, svarbiausia, skirti laiko išsirinkimui ir tinkamos parduotuvės atsiliepimams. Drabužiai internetu gali tapti puikia galimybe rasti savo dydžio pigesnius rūbus. Siūlome rinktis apdairiai ir pinigai skirti apsipirkimui bus tinkamai panaudoti.

Read More Read More

Kaip atliekamas veido pilingas?

Kaip atliekamas veido pilingas?

Veido pilingas yra viena iš tų procedūrų, kurios veidu atliekamos gerokai rečiau, tačiau turi daug naudos. Vis tik, veido oda rūpintis reikia ne tik kartojant kasdienius ritualus, bet ir retkarčiais užsukant pas specialistą, kuris atliktų ir giluminį veido valymą. Tačiau daugelis bijo žengti šį žingsnį prisirinkę įvairiausių stereotipų. Siekiant juos paneigti, pasakojame plačiau kaip atliekamas pilingas ir kodėl jis svarbus.

Read More Read More

Plaukų slinkimas – įveikiamas

Plaukų slinkimas – įveikiamas

Plaukai – tiesiog neatsiejama grožio dalis. Lūžinėjantys, nušiurę, spalvą praradę, ploni, slenkantys plaukai neteikia estetinio patrauklumo nei vyrams, nei moterims. Laimei, sukurtos patikimos priemonės nuo plaukų slinkimo. Tai – sprendimas tiems, kas jau įsitikino, kad liaudiškos priemonės nėra tokios jau veiksmingos. Nustačius ir, jei įmanoma, pašalinus plaukų retėjimo priežastis, šia gamtos dovanota puošmena galima džiaugtis išties greitai.

Read More Read More

Spuogai – ne tik paauglio problema

Spuogai – ne tik paauglio problema

Beveik kiekvienas žino tą jausmą, kai pačioje nemaloniausioje vietoje, na, pavyzdžiui, ant nosies galiuko, iškyla skausmingas spuogas. Tačiau vienas spuogelis dar ne problema. Problema yra tada, kai skausmingi ir nemalonūs spuogeliai pradeda berti visą veidą ir tai nesibaigia net praėjus brandos laikotarpiui. Tai vėlyvoji aknė, kuri dažnai gali atsirasti dėl negydomos paauglystės aknės arba būti paveldėta genetiškai. Ką daryti ir kaip dorotis su šia problema?

Read More Read More

Implantavimas – šansas susigrąžinti nepriekaištingą šypseną

Implantavimas – šansas susigrąžinti nepriekaištingą šypseną

Moteris su sveika šypsena

Balti ir sveiki dantys visais laikais buvo laikomi bene svarbiausiu žmogaus grožio etalonu. Tiek anksčiau, tiek ypatingai dabar daugelis vyrų ir moterų stengiasi kasdien atsakingai valyti dantis, vykti pas odontologus reguliarios patikros, o atsiradus dantų problemoms – kaip įmanoma greičiau jas spręsti. Tik, jei vieni per visą gyvenimą odontologo kėdėje sėdi vos kelis kartus, tai kiti pas šiuos specialistus vyksta nuolat. Profesionalūs sveikatos priežiūros specialistai teigia, kad dantų gedimai šiais laikais itin susiję su neteisinga mityba bei žalingais įpročiais, pavyzdžiui, rūkymu ar alkoholiu. Kad ir kaip bebūtų, nesunku pastebėti, jog odontologijos klinikos Kaune, Vilniuje ar kituose šalies miestuose bei miesteliuose yra sausakimšos. Nusidriekusios klientų eilės dažnai suteikia mažai vilties pas gydytoją patekti greitai, nebent jūsų atvejis – ypatingos skubos. Be įprastų protezavimo procedūrų ar burnos higienos, labai dažnai žmonėms prireikia dantų implantų. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių netekę savų dantų, šiandien žmonės turi išeitį – dirbtinius dantų implantus, kurie iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskiria nuo tikrųjų.

Kada reikalingi dantų implantai?

Keista, tačiau nemaža dalis žmonių iki šiol dantų implantaciją įsivaizduoja kaip itin sunkią chirurginę operaciją, po kurios kardinaliai pasikeičia visas gyvenimas, pradedant susiaurėjusiu maisto racionu ir baigiant varžymusi plačiai šypsotis. Iš tiesų dantų implantas nėra nei pavojingas žmogaus sveikatai, nei sunkiai prigyjantis dantenose. Prieš aptariant pagrindines dantų netekimo priežastis, dėl kurių reikalingi dantų implantai, vertėtų išsiaiškinti pačios procedūros esmę ir implanto sąvoką. Profesionalūs odontologai dantų implantą apibūdina kaip nedidelį, į žandikaulio kaulą sriegiamą varžtelį, ant kurio maunamas dirbtinis dantis. Kai kam žodis „varžtas“ skamba labai nejaukiai, juk kalba eina apie jo burną, tačiau iš tiesų dėl to jaudintis visiškai neverta, kadangi danties implantas pagamintas iš organizmui visiškai nekenksmingos, tvirtos medžiagos – titano. Dėl natūralių jo savybių tiesiai į žandikaulį įsriegtas „varžtelis“ nesukelia alergijų, dantenų tinimo po valgio, skausmo ir pan. Tokiais dirbtiniais dantimis kramtyti galima metai iš metų.

Dantų implantacijos procedūra nėra ypač sudėtinga. Nors ji ir priskiriama chirurginiam gydymui, pacientui suleidžiami nuskausminamieji ir, kol gydytojas į žandikaulį sriegia implantą, žmogus nejaučia nieko. Tiesa, dėl asmens sveikatos, iš karto po šios procedūros odontologijos klinikos Kaune bei kituose miestuose perspėja pacientus kurį laiką nevalgyti, vengti kieto maisto, tarkime, riešutų, negerti alkoholio (nes dėl jo gali suintensyvėti kraujavimas) ir laikytis kitų gydytojo nurodymų.

Dantų implantacija žmonėms dažniausiai reikalinga netekus natūralaus danties nelaimingo įvykio metu, senstant arba tada, kai natūralus kaulinis audinys yra pernelyg pažeistas, kad jį būtų verta taisyti. Po šiek tiek daugiau nei valandą trunkančios procedūros žmogus vėl gali džiaugtis gražia šypsena, kurioje nėra pažeistų ar iškritusių dantų. Visos odontologijos klinikos Kaune bei kitur žmogui implantuoja niekuo nuo tikrųjų nesiskiriančius dantis, kurie leidžia vėl pasijusti pasitikinčiais savimi, maitintis be diskomforto bei šypsotis kiekvienam.

Kaip žinoti kada reikalingi dantų protezai?

Kaip žinoti kada reikalingi dantų protezai?

Visi yra girdėję apie dantų protezus ir jų paskirtį – tikrų dantų pakeitimą dirbtiniais. Dantų protezai atkuria pasitikėjimą savimi, nes atstato estetinę išvaizdą, taip pat jie leidžia atlikti pagrindinę dantų funkciją – kramtymą. Maža to, šveplavimas atsiradęs dėl dantų, kurių netekote – pranyksta. Vis dėlto, kartais žmonės vis delsia, nes galvoja kad jiems dar nebūtinas dantų protezavimas. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose didesniuose miestuose ši odontologinė procedūra nėra naujiena ir žmonės nemažai apie ją išmano. Nepaisant to, vis dar kyla klausimas: kaip žinoti, kada dėl šios procedūros verta kreiptis į odontologą?

Odontologai dažnai susiduria su nuomone, kad dantų protezai reikalingi tik tiems, kas nesirūpina burnos higiena ir netinkamai prižiūri dantis. Nepaisant to, tai tėra tik mitas, nes dantų būklė priklauso ne tik nuo priežiūros, bet ir paveldimumo bei kitų faktorių. Pirmiausia, ką turite padaryti – du kartus metuose profilaktiškai apsilankyti pas odontologą. Tai geriausia prevencija ne tik nuo potencialių dantų ligų, bet ir puikus būdas sužinoti, kada jums reikalingas dantų protezavimas. Kaune dirbantys vieni geriausių odontologijos specialistų, jums visada galės padėti ir patarti kada ši procedūra neišvengiama.

Kitas būdas numanyti apie reikiamus dantų protezus yra dantenų stebėjimas. Klasikinis dantenų uždegimas, gali paskatinti ankstyvą ginvgitą ir žymiai už jį pavojingesnį ir „sunkesnį“ periodontą. Paprastai šios burnos ertmės ligos paskatina dantų netekimą. Vis dėlto dažnai būna sunku tiksliai pasakyti ar jums reikalingi protezai, jei susidūrėte su dantenų uždegimu. Kadangi gydomos ir tinkamai prižiūrimos dantenos gali nesunkiai pagyti. Kita vertus, jei dantenų uždegimas nėra gydomas jis gali progresuoti iki kaulų retėjimo, kuris vienareikšmiškai reiškia dantų praradimą. O tai tuo pačiu gali reikšti ir „dantų protezavimas“ (Kaune, Vilniuje ar kitame mieste – priklausomai, kur yra jūsų odontologas)

Signaliniai ženklai apie greitu metu galintį įvykti dantų praradimą yra ir šie du aspektai: dantų skausmas ir akivaizdžiai didėjantys tarpai tarp dantų. Stiprus dantų skausmas, kuris būna danties nervo pažeidimo priežastis, savaime nereiškia, kad jums reikalingas dantų protezavimas. Tai gali būti ir nykstančio danties emalio – ėduonies priežastis, tačiau negydomas jis gali lemti ir visiškai nebepataisomą danties kaulą, kuris bus pašalinamas – ištraukiamas. Visai kitaip yra su besiplečiančiais tarpais tarp dantų. Paprastai tai būna pasislėpusio dantenų periodonto pasekmė. Dantenos kelia dantis į viršų, kol jie iškrenta, išsikraipo. Šiuos dantenų simptomus sunku numatyti, todėl užslėpta liga greitai progresuoja ir nenumaldomai ūmėja.

Čia pateikta vos keletas priežasčių ir signalų, kurie gali reikšti, kad jums reikalingas dantų protezavimas. Kaune yra pagrindinis odontologų ruošimo universitetas, todėl būtent šiame mieste dirbantys specialistai gali greičiausiai padėti nustatyti, kada jums reikalingi dantų protezai.

Kramtymo procesas tik susidėjus dantų protezus

Kramtymo procesas tik susidėjus dantų protezus

Dantų protezavimas yra visiems gerai žinoma procedūra. Tuo užsiima beveik visi specializuoti odontologiniai centrai – tiek odontologijos klinika – Kaune, tiek ir Vilniuje, tiek ir kituose miestuose įsikūrę stomatologų kabinetai. Dantų protezai ne tik sugrąžina estetinę šypseną, bet ir atstato pagrindines funkcijas. Susidėjus dantų protezus atstatomas pasitikėjimas savimi, galima šnekėti be šveplavimo ir, žinoma, normaliai kramtyti. Nepaisant šių privalumų kartais susidaro tam tikri nepatogumai. Vienas jų susijęs su kramtymo procesu.

Natūralu, kad naujai sudėti dantys iš pradžių nesijaučia lyg savi, todėl ir kramtymas tampa tarsi šiek tiek svetimas. Esminis aspektas kurio reikia laikytis – kramtymo procesą pradėti lėtai. Tai paprastai būna sunkiausia dalis, nes tiek burnos ertmė turi priprasti prie sudėtų protezų, tiek ir jūs turite išmokti juos valdyti. Paprastai procedūrą atlikę odontologai supažindina pacientus, kokie pojūčiai gali aplankyti jau sudėjus protezus ir kaip palaipsniui išmokti juos tinkamai valdyti (pavyzdžiui, odontologijos klinika Kaune akcentuoja, kad reikia skirti laiko mokymuisi kramtyti ir nesibaiminti, kad iš pradžių maisto kramtymo procesas gali būti neįprastas).

Norint, kad procesas taptų kuo paprastesnis reikia pradėti mokytis kramtyti teisingai nuo pat pradžių:

  • Maistą kramtykite abiejose burnos pusėse. Kitaip galite susidurti su situacija, kai dantų protezai atsilaisvina vienoje pusėje – dėl skirtingų apkrovų tenkančių abiem burnos ertmės pusėms.
  • Su praktika ir laiku raumenys įpras ir procesas taps įprastas, kaip ir seniau, todėl jei iš pradžių tai ir bus šiek tiek skausminga ar keista – neapleiskite šio proceso. Svarbu, kad kramtymas vyktų lėtai.
  • Stenkitės pradžioje vengti kramtyti su priekiniais dantimis, kai jau išmoksite tai daryti su krūminiais dantimis, galite pereiti prie priekinių.
  • Valgymo procesas turėtų vykti kandant mažus kąsnelius, dar geriau jei tai iš karto į mažus gabalėlius supjaustytas maistas.
  • Jei dvejojate dėl pačio kramtymo proceso, visada galite pasikonsultuoti su savo odontologijos klinika (Kaune, Vilniuje – didžiuosiuose miestuose specialistai teikia atskiras konsultacijas šiuo klausimu).
  • Pradžioje rinkitės minkštesnės tekstūros maisto produktus, venkite kieto ir traškaus maisto. Tačiau ši taisyklė gali būti apeinama, pavyzdžiui, obuolys lengviau valgomas supjausčius į skilteles ir nulupus žievelę.
  • Nesijaudinkite jei kurį laiką maistas atrodys beskonis. Organizmas turi apsiprasti, o skonio pojūčiai grįš su laiku.

Paprastai kramtymo procesas lengvai perprantamas per savaitę, todėl tai ne toks ir ilgas laiko tarpas. Didžiausias jūsų darbas susidėjus dantų protezus yra negailėti skirti laiko mokymuisi. Atminkite, kad tik nuo jūsų priklauso pasiekta sėkmė kramtymo patogume ir paprastume.