Sulankstomi dviračiai – gelbėja dviratininkus darbe

Sulankstomi dviračiai – gelbėja dviratininkus darbe

Kiekvienas dirbantis asmuo atitinkamai pagal save renkasi, kokia transporto priemone atvyks iki darbo vietos. Gyvenantys toliau paprastai renkasi automobilį, kiti – viešąjį transportą, o tam tikra dalis nusprendžia dar ir pasportuoti – į darbą vyksta pėsčiomis arba dviračiu. Tačiau ką daryti su dviračiu darbo vietoje, jei nėra parengtos atitinkamos vietos? Čia padeda sulankstomi dviračiai.

Lengva paslėpti

Kelios iš dažniausių priežasčių, kodėl dviratininkai pasirenka nevykti į darbą dviračiu, yra šios:

  • Nesaugus važiavimas (nėra dviračių takų, didelis automobilių srautas ryte);
  • Nesinori į darbą atvykti pavargus;
  • Nėra, kur palikti dviračio.

Dvi iš šių problemų lengvai galima išspręsti pasirinkus sulankstomus dviračius. Nenorite atvykti į darbą pavargę? Naudokitės dviračiu tik lygiose vietose, o kai laukia įkalnės – sulenkite ir įsineškite į autobusą ar troleibusą. Neturite, kur darbe palikti dviračio? Čia ir vėl pagelbės sulankstomi dviračiai – tiesiog perlenkite ir padėkite po savo stalu.

Kiti privalumai ir keli trūkumai

Sulankstomas dviratis turi ir daugiau privalumų nei vien tik mobilumo galimybę. Dėl mažų dviračio ratų, galėsite pasiekti norimą greitį pradėdami važiuoti, tačiau dėl tos pačios priežasties, kelio kliūtys bus daug mažiau amortizuojamos. Todėl yra patariama šiuo dviračiu važiuoti tik gana lygiu keliu (dar viena priežastis jį vežtis viešuoju transportu tose vietose, kuriose nėra atitinkamų dviračių takų).

Dėl to, kad galite dviratį pasiimti su savimi į darbą, kavinę ar namo, jį yra kur kas sunkiau pavogti. Šį dviratį taip pat verta turėti tiems, kurie gyvena itin mažuose butuose: palyginus su didesnėmis dviratėmis transporto priemonėmis, šiai tikrai rasite vietos.

Rūšys

Priklausomai nuo paskirties, sulankstomi dviračiai yra skirstomi į kelias rūšis:

  • Itin kompaktiški, greitai sulankstomi ir lengvi (viešajam transportui);
  • Turintys tam tikrą amortizaciją ir didesnius ratus (ilgesnėms kelionėms arba bekelei);
  • Itin kompaktiški, bet ne itin greitai sulankstomi (skirti skrydžiui lėktuvu).

Jei ketinate įsigyti sulankstomą dviratį, būtinai atkreipkite į jo rūšį ir lenkimo būdą (jie gali būti ir visiškai išardomi).

Sulankstomas dviratis itin vertingas tiems, kurie neturi tiek vietos normalaus dydžio dviračiui, nori naudotis ne tik juo, bet ir viešuoju transportu. Tai kompaktiška transporto priemonė, leidžianti sportuoti tiek, kiek norite jūs.