Studija priemiestyje, arba kaip per savaitgalį atnaujinti seną būstą

Studija priemiestyje, arba kaip per savaitgalį atnaujinti seną būstą

Pirmąjį praūžusį rugsėjo savaitgalį laiką interjero dizaineriai praleido sename Šiaulių rajono priemiesčio bute, kurį šeimininkai paveldėjo prieš gerą dešimtį metų ir kažkaip…pamiršo. Praėjus kuriam laikui (na, beveik dešimčiai metų), butas iškilo atmintin ir buvo nuspręsta, kad laikas jam skirti dėmesio ir… atnaujinti jį. Taigi šiek tiek planų, šiek tiek strategijų, dažų, baldų paieškų Šiauliuose ir butas šiandien jau beveik gyvenamas. Na, jo funkcija labiau – studijai ir darbams, tačiau ne čia esmė. Tai šįkart butą naujinę dizaineriai šiek tiek pasakoja apie tai, kiek, pasirodo, visai nedaug reikia, norint seną pamirštą negyvenamą būstą paversti jaukia erdve darbui ir poilsiui.

Planai ir dažai

Įžengus pirmuosius žingsnius į butą, pirmos mintys tikrai nebuvo, kur ir kokie baldai Šiauliuose būtų geriausi ir tinkantys šiam būstui. Pirmoji aplankiusi mintis ir pojūtis – dulkės. Jos visur – ant palangių, seno staliukų, tuščių knygų lentynų paremtų prie sienos, grindų… Atrodė, kad su kiekvienu žingsniu pakyla dulkių pūga, o norint, kad ji nurimtų, tekdavo palūkėti mažiausiai puse minutės toliau nejudant.

Butas nedidelis ir labai tuščias, tad pirmiausia ką darėme, griebėm į rankas šluotas ir skudurėlius ir puolėm valyti visus pamirštus gyvybės ir žmogaus rankos kampelius. Kai į kambarį jau buvo galima įžengti nesukeliant dulkių uragano, apžiūrėjome butą.

Sienų dažai truputį apsilaupę, balkono durys šiek tiek girgžda, tačiau viską buvo galima sutvarkyti. Išmatavome erdves, susidėliojome visus taškus ant, šiek tiek papiešėme ant balto popieriaus lapo, formuodami erdvių apstatymą ir išsirinkome dažų spalvas sienoms. Grindys šįkart atnaujinimo nereikalavo, kad ir kaip tai bebūtų keista – jų būklė buvo geresnė nei viso būsto kartu sudėjus.

Taigi, kadangi sienas puošė senovinės industrinio stiliaus raudonos plytos, nusprendėme jas palikti kaip stilingą interjero akcentą. Palanges nudažėme baltai ir pradėjome svarstyti apie baldus. Pasirodo, baldai Šiauliuose nėra labai brangūs, o be to, ir aukštos kokybės produkcijos buvo nesudėtinga rasti. Taigi toliau apie kompozicijas ir baldus.

Baldų paieškos ir kompozicijų formavimas

Pagrindinis naujinamo būsto tikslas buvo paversti jį jaukia erdve mokslams arba darbui, tačiau tikrai ne nuolatiniam gyvenimui. Tas būstas turėjo tarnauti tiesiog kaip papildoma erdvė, kai norėjosi atsiriboti ir kartais dingti savaitgaliais žmonėms iš akiračio. Tai reiškia, kad ir baldų čia daug nereikėjo, be to ir vietos jame nebuvo tiek ir daug – vienas kambarys „gyvenimui“ ir vonia su tualetu.

Nusprendėme tą vieną turimą kambarį išskirstyti į kelias funkcijas zonas, taip sukuriant praktišką erdvę su optimaliai išnaudotu kiekvienu centimetru. Prie pat lango pastatėme žemą lovą, taip, kad šviesa kristų būtent ant jos. Šalia pastatėme mažutę komodą, kurioje būtų galima laikyti knygas, užrašus ir kitus reikšmingus rakandus. Ji paprasta ir juoda, tad puikiai papildė industrinį buto stilių. Minkštieji baldai Šiauliuose pasižymi ypatingai plačiu asortimentu, tačiau rinkomės tik tai, kas atrodė svarbiausia – lova, nedidelė sofa ir fotelis.

Langus palikome atvirus, kampe pastatėme jaukų toršerą, po juo – minkštą fotelį. Priešais esančioje tuščioje erdvėje pastatėme nediduką stalą su keliomis papildomomis lentynomis. Čia įkurdinime elektrinę viryklę, arbatinį ir lentyną su keliais reikalingiausiais indais bei įrankiais.

Visai priešais lovą prie sienos pastatėme darbui skirtą stalą su patogia ergonomiška kėde, pridėjome porą mobilių lentynėlių, o kambario viduryje dar patiesėme kilimą. Panašiai padarėme ir balkone. Čia įkurdinome nediduką medinį staliuką kavai ir knygoms, įtaisėme sėdmaišį ir pastatėme kelis gėlių vazonus.

Ir štai, patalpa jauki, maloni ir nuteikianti produktyviai darbuotis ar jaukiai atsipalaiduoti nuo viso miesto triukšmo. Buvo nuspręsta, kad butą užsirezervuoja šeimos studentė, kuri ir šiaip mėgsta pabėgti nuo žmonijos ir kartais pabūti su savimi. Paprasta ir greita, tereikia žinoti ką norima pasiekti. Trijų dienų senam būstu atnaujinti – užtektinai, aišku, jeigu nereikia visiškai kapitalinio remonto ir esate nors šiek tiek industrinio ar bohemiško interjero gerbėjas.