Spuogai – ne tik paauglio problema

Spuogai – ne tik paauglio problema

Beveik kiekvienas žino tą jausmą, kai pačioje nemaloniausioje vietoje, na, pavyzdžiui, ant nosies galiuko, iškyla skausmingas spuogas. Tačiau vienas spuogelis dar ne problema. Problema yra tada, kai skausmingi ir nemalonūs spuogeliai pradeda berti visą veidą ir tai nesibaigia net praėjus brandos laikotarpiui. Tai vėlyvoji aknė, kuri dažnai gali atsirasti dėl negydomos paauglystės aknės arba būti paveldėta genetiškai. Ką daryti ir kaip dorotis su šia problema?

Pagrindiniai simptomai

Apie aknę kalbama daug, tačiau žmonių, kurie pasakytų, kad puikiai žino šią ligą, skaičius nedidelis. Todėl pirmiausia vertėtų supažindinti su šios ligos simptomais ir priežastimis. Apie tai daugiau kalba „Era Esthetic“ odos klinikos dermatologai ir gydytojai. Kartais, žinant, esmines ligos priežastis, galima užkirsti kelią jos plitimui ir tęstinumui.

Manoma, kad viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl atsiranda aknė, tai netinkama mityba. Visgi, daugiau įtakos nei riebus ar itin kaloringas maistas, turi netinkama ir nekokybiška kosmetika arba genai. Odos poros taip pat gali kimšti dėl susikaupusių nešvarumų, o patiriamas stresas tik dar labiau pablogina esamą situaciją. Todėl odą reikia labai atsakingai prižiūrėti ir valyti.

Era Esthetic“ odos klinika Kaune ir Vilniuje, laikoma, viena iš geriausių odos klinikų, atlieka įvairius tyrimus, kurie padeda nustatyti, kada bėrimas yra paveldėtas, o kada tai yra netinkamo gyvenimo būdo, įpročių ir kitų kasdienių niuansų pasekmė.

Taip pat čia dirbantys gydytojai ir dermatologai ištiria odos būklę, nustato reikalingą gydymą ir laikotarpį. Kuo ilgiau delsiama pradėti gydymą, tuo jis vėliau bus ilgesnis ir sudėtingesnis. Be to, dažnai gali prireikti pakeisti ir kai kuriuos įpročius, maisto produktus ir naudojamus preparatus namuose.

Kas tinka kitiems, nebūtina tiks Jums

Tikra tiesa, kad vieni preparatai, rekomenduoti vaistininko ir tinkantys Jūsų pažįstamam, nebūtinai tiks Jums. Tam, kad žinotumėte, ko imtis, ko atsisakyti ir ką pakeisti, taip pat rekomenduotina kreiptis į specialistus ir odos gydytojus. Vyresnieji, sergantys vėlyvąja akne, dažnai susigriebia šiek tiek per vėlai, nes tiki, kad problema praeis savaime. Tačiau taip tik pabloginama situacija.

Jei Jums 25-eri ar daugiau ir matote, kad paauglystės spuogai net neketina Jūsų palikti ramybėje, kreipkite į specialistus. Kai kurie dalykai, kaip pavyzdžiui, aknė, ne visada praeina savaime. Patikima odos klinika Kaune ar Vilniuje padės išspręsti šią nemalonią, gyvenimo kokybę gadinančią problemą ir Jūs galėsite vėl džiaugtis gyvenimu. Juk spuogai neturi gadinti gyvenimo kokybės, ypač, kai paauglystės laikotarpis jau seniai baigėsi.