Sodo įrangos priežiūra – ar viską darote teisingai?

Sodo įrangos priežiūra – ar viską darote teisingai?

Pirmą kartą įjungus žoliapjovę viskas atrodo daug baisiau ir sudėtingiau nei dabar, kai, atrodo, jau eilę metų nieko daugiau vasarą neveikite, tik pjaunate ir prižiūrite veją. Na, aišku, yra aspektų, kurie vis dar kelia nerimą, ypač jeigu kaimynų kiemas vis tiek atrodo tvarkingiau, nors jie visiškai neskiria jam dėmesio. Gali būti, kad Jūs darote vieną didelę klaidą – netinkamai prižiūrite ne kiemą, o savo įrangą.

Kaip dažnai reikia atlikti sodo įrangą patikrą?

Profesionali įranga ar ne, žoliapjovės ir kitų sodo prietaisų apžiūrą reikia atlikti reguliariai. Jeigu nuo tada, kai įsigijote vejapjovę, dar nė karto nekeitėte jokių jos dalių ir manote, kad to daryti dar nereikia, tačiau vejos rezultatas džiaugsmo nekelia, tikėtina, kad tiesiog apsileidote.

Daugeliui atrodo, kad sodo įrangos techninio patikrinimo ir apžiūros užtenka kartą ar du per metus. Jūs būtumėte teisus, jeigu žoliapjovę ir kitą įrangą iš sandėliuk ir ištrauktumėte tik tuos porą kartą per metus. Tačiau net spėti nereikia, vasarą Jūs su žoliapjove darbuojatės mažiausiai vieną kartą per savaitę. Ar atrodo, kad kaimynas tai daro rečiau? Gal jis naudojasi „Husqvarna“ žoliapjovės roboto pagalba? Turbūt pastaruoju metu vis rečiau pastebite kaimynus besidarbuojančius kieme prie vejos?

Keletas patarimų, kaip prižiūrėti žoliapjovę

Tiesa, net ir robotus reikia atitinkamai prižiūrėti, kitaip rezultatas tikrai nedžiugins. Tad pereikime prie įrangos priežiūros temos:

• Savo žoliapjovę nuvalyti ir apžiūrėti reikėtų po kiekvieno pjovimo.
• Ar po kiekvieno pjovimo matote nenupjautas dalis ir vis dar svarstote kame problema? Gal laikas pakeisti savo įrangos peiliukus arba bent jau jos pagaląsti?
• Nepjaukite žolės šlapios (ryte ar ką tik po lietaus). Kad ir kaip gera būtų džiaugtis ryto vėsa ir darbuoti kieme tol, kol saulė dar neįkaito, šlapia žolė kenkia žoliapjovei ir kol šios pamokos neįsiminsite, tol negalėsite džiaugtis ne tik gražia veja, bet dar ir ilgaamže įranga.

Gal Jūsų kaimynai tvarkosi kieme rečiau nei Jūs, o vietoj įprastos žoliapjovės, naudojasi robotu, kuris darbą atlieka už juos, tai nereiškia, kad taip pasielgti negalite ir Jūs. Galbūt didžiausia Jūsų daroma klaida yra tiesiog užmaršumas?