Šiltą vakarą užtikrins medžio briketai

Šiltą vakarą užtikrins medžio briketai

fire-663042_1920

Kuriant židinį namuose ne vienas stengiasi pasirinkti ne tik geriausiai šilumą išlaikančią, bet ir saugią medžiagą. Židiniai yra ne tik maloni alternatyva krosniai, maža to, jie patogesni tuo atveju, kai nėra taip šalta, tačiau norisi pasišildyti. Norint, kad šiluma lengvai sklistų po visus namus, aktualu pasirinkti tinkamą medžiagą. Tai padaryti gali malkos ir medžio briketai.

Malkų paprastai neužtenka, nes jos gan sunkiai įsidega, pirmą valandą reikia prižiūrėti ugnį. Tačiau pridėjus briketus, visas procesas įvyksta greičiau, skleidžiama šiluma tampa efektyvesnė , o ir dega ilgiau. Pirmiausia židinyje reiktų dėti malkas, o ant jų – briketus. Įjunkite oro ventiliaciją ir uždekite. Oro ventiliacija padės užtikrinti, kad ugnis greitai įsidegtų ir jums nereikės nuolat tikrinti, ar ji dega. Tam tikrais periodais, patikrinkite, ar ugnis vis dar dega, ar nereikia pakurstyti. Pamatę susikaupusius pelenus, juos galite nukratyti pajudinę tiek malkas, tiek briketus. Norint palaikyti pastovią temperatūrą, tiesiog turėsite pridėti kelis briketus ir vėl leisti jiems degti.

Medžio briketai puikiai tinka deginti namie, nes nuo jų nesklinda didelis kiekis dūmų, jie yra gana saugūs. Juos taip pat patogu naudoti, nes jų peleningumas yra daug mažesnis nei malkų, todėl nereikės taip dažnai valyti židinio. Briketai taip pat yra kaitresni (nes yra sausesni) bei dega ilgiau (apie keturias valandas), tad pasirinkę juos savo židiniui galėsite ilgiau mėgautis namuose sklindančia šiluma. Taip pat priešingai nei su malkomis, jums nereikės daug vietos norint patalpinti juos namuose. Kūrendami kartu malkomis ir briketais galėsite sumažinti vietos užimtumą savo sandėlyje.

Ne vienas malkas pasirenka derinti su medžio briketais dar ir todėl, kad tai leidžia sumažinti namų šildymo kaštus. Iš jų susidarę dūmai paprastai turi mažiau anglies, tad yra mažiau kenksmingi asmenims, esantiems toje pačioje patalpoje kartu su židiniu. Tai itin svarbu tiems, kurie turi kvėpavimo problemų ar gyvena su mažais vaikais.

Pasirinkti medžio briketai padės jums užtikrinti, kad vakaras namuose bus šiltas ir jaukus. Galėsite jas lengvai įdegti kartu su malkomis ir džiaugtis mažesniu dūmų, pelenų kiekiu bei ilgesniu degimo laiku.