Šildymo būdas, kuris naudoja energiją iš žemės

Šildymo būdas, kuris naudoja energiją iš žemės

Geoterminis šildymas – tai modernus namų šildymo būdas, kuris naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius. Šie šilumos siurbliai naudoja pirminę energiją, kurią išgauna iš grunto, oro bei gruntinio vandens ir paverčia ja šiluma, kuri yra naudojama sušildyti namui ar pašildyti vandenį patalpoje, o išgaunamas šilumos kieki atitinka 4-5 kartus sunaudota energiją. Ši šiuolaikinė šildymo sistema yra itin populiari dėl savo ekologiškumo. Taigi, ką dar vertėtų apie ją žinoti?

Kaip veikia šie šildymo siurbliai?

Geoterminiai šilumos siurbliai pasisavina paviršiniuose žemės sluoksniuose susikaupusią saulės energiją. Susikaupusi šiluma surenkama kolektoriumi. Visam šiam procesui reikalinga elektros energija. Geoterminis šildymas elektros energiją naudoja kompresorių, elektronikos ir cirkuliacinių siurblių funkcionavimui.

Šilumos kolektorius gali būti vertikalus arba horizontalus. Vertikalūs kolektoriai tinka tokiose vietose kaip sklypai, kur nėra daug vietos įrengti horizontalųjį. Vertikalūs šilumos kolektoriai pasižymi privalumu – vasarą juos galima panaudoti ir patalpų vėsinimui. Šiluma surenkama iš gręžinio ar kelių gręžinių, kurie įrengiami 50-100 metrų gylyje. Šiuose gręžiniuose įleidžiami vamzdžiai, kuriuose yra neužšąlantis skystis, šis perneša šilumą į šilumos siurblį, o šis – namams.

Horizontalus kolektorius slepiamas 1,2-2 metrų gylyje ir užima itin didelį žemės plotą. Kitaip nei vertikalusis, šis kolektorius negali būti skirtas patalpų vėsinimui vasaros laikotarpiu.

Kokie yra geoterminiu šildymo privalumai?

Geoterminis šildymas pasižymi viena itin dideliu energijos taupymu. Šių šilumos siurblių naudojimas padeda ne tik sutaupyti elektros energijos, bet ir pinigų. Tai yra vienas iš moderniausių ir pigiausių naudojamų būsto apšildymo būdų.

Geoterminiai šilumos siurbliai itin dera su tokiomis šildymo sistemomis kaip grindinys šildymas bei radiatoriai. Daugeliu atveju naudojamas grindinis šildymas. Tai padeda sumažinti elektros sąnaudas bei maksimizuoti šilumos siurblio naudą. Naudojant geoterminį ir grindinį šildymą prognozuojama, jog mokesčiai sumažės vidutiniškai apie 30 procentų, o tai yra solidi suma, kuri yra itin aktuali žiemos laikotarpiu.

Tiems, kurie nusprendė, jog nori naudoti šią šilumos siurblių sistemą verta žinoti, jog geoterminis šildymas daugiausiai naudos turės, jei bus pastatytas tose vietose kur yra vandeningas žvyras arba šlapias molis. Šlapiame molyje šilumos kolektorių paslėpti bus kelis kartus lengviau nei paprastame smėlyje.

Prieš pasirenkant geoterminius šilumos siurblius vertėtų pasikonsultuoti su specialistais, kurie įvertins žemės būklė ir pateiks patarimus kaip geriausia pradėti šios sistemos įrenginėjimą.