Saugios kelionės – smagios kelionės

Saugios kelionės – smagios kelionės

Dėl to, kad motociklais važiuoti yra neprilygstamas pojūtis, suabejoti gali tik nedaugelis. Vis dėlto tiek pradedantieji, tiek patyrę motociklų vairuotojai neretai pamiršta net elementariausias saugaus elgesio taisykles. Puikiu pavyzdžiu gali būti ir nedėvimos motociklininko apsaugos, ir pačios transporto priemonės nepriežiūra. Pateikiame kelis esminius patarimus, kuri padės mėgautis kelionėmis saugiai.

Tinkamai įvertinkite aplinką

Tai – viena esminių taisyklių, nepriklausomai nuo to, ar važiuojate visiškai tuščiu plentu, ar eismo dalyvių kupina autostrada. Kartais atrodo, kad dairytis nėra ko. Tačiau visi puikiai žinome, kad ir automobiliai, ir žmonės, ir laukiniai žvėrys gali išnirti, atrodytų, tiesiog iš niekur. Kad ir kokios eismo, kelio sąlygos būtų, visada adekvačiai vertinkite situaciją ir kilus dvejonių tiesiog rinkitės kitą maršrutą ar pasilikite kelionę kitam kartui.

Rūpinkitės motociklu

Prasta motociklo priežiūra – aplaidumas, kurio pasekmė gali kainuoti gyvybę. Ir ne tik jūsų. Taigi, nuo ratų, padangų iki menkiausių varžtų ir stabdžių skysčio – periodiškai reikia tikrinti viską.

Rinkitės saugumo priemones

Kad ir kaip tai stebintų, dar nemaža dalis vairuotojų nesuvokia, kodėl reikalingos motociklininko apsaugos ir kitokios saugumą užtikrinančios priemonės. Dėl to dar galima pamatyti neatsakingų vairuotojų, dėvinčių laisvalaikio apranga net ilgokos kelionės metu. Tačiau pasirūpinti privalomo, be jokių išimčių, net išlėkus iki kaimo parduotuvės. Nuo šalmo iki batų – investuoti verta į viską.

Įvertinkite gebėjimą vairuoti

Šiuo atžvilgiu reikia kritiškai apgalvoti ne tik tai, ar esate blaivus. Dėmesio koncentracijai įtakos gali turėti ir įvairūs vaistai (net nuo skausmo ar alergijos), ir paprasčiausias nuovargis, užsitęsusi nemiga. Žinoma, tai lemia ir ligos, pakilusi kūno temperatūra. Saugūs negalite jaustis ir tiesiog susijaudinę, sulaukę kokios netikėtos ir svarbios žinios.

Visada laikykitės eismo taisyklių

Kad ir kur bebūtumėte, kad ir kas darytųsi aplinkui, niekada nerizikuokite vairuoti taip, kaip tiesiog norisi. Eismo taisyklės sukurtos ne veltui. Jei nesilaikysite jų nei jūs, nei kiti, autoįvykis – garantuotas. Įvairios taisyklės praversti gali ir tuščiame kelyje. Atnaujinkite žinias apie taisykles periodiškai, sekite naujienas.

Motociklininko apsaugos šiandien yra tokia pat kelionės dalis, kaip ir pats motociklas. Svarbiausia taisyklė – ne tik turėti jas, bet ir visur, visada elgtis sąmoningai. Nepamirškite: tik saugi, sklandi kelionė gali užtikrinti gerus įspūdžius.