Praleisite savaitgalį sodyboje? Apsisaugokite nuo uodų

Praleisite savaitgalį sodyboje? Apsisaugokite nuo uodų

Leisti laiką gamtos apsuptyje visada malonu, ypač pavasarį ir vasarą. Apsistojus sodyboje visam savaitgaliui galima atsipalaiduoti, pabėgti nuo greito miesto ritmo. Viskas gerai, kol vakare nepasirodo uodai ir kiti vamzdžiai. Jeigu nuo jų neapsisaugoma, jie gali sugadinti visas atostogas. Jau prieš išvažiuojant reikėtų pagalvoti, gal padėtų tinkleliai nuo vabzdžių, purškalai ar kokios kitos priemonės.

Jeigu sodyba jūsų – paruoškite ją

 

Labai patogu, jeigu sodyba, kurioje apsistosite, yra jūsų. Tokiu atveju galite patys paruošti sodybą, kad į vidų įskristų kuo mažiau uodų ir kitų vabzdžių.

  • Apsaugokite visus langus tinkleliais. Jeigu už lango šilta ir giedra, tai norisi laikyti langus atidarytus. Uždėkite ant visų langų tinklelius ir galėsite bet kokiu paros metu džiaugtis šviežiu ir gaiviu oru nebijodami, kad priskris uodų ir jus sukandžios. Net ir naktį galėsite ramiai miegoti negirdėdami uodų zvimbimo.
  • Apsaugokite tinkleliais duris. Vaikščiodami iš vidaus į lauką ir atvirkščiai dažnai paliekame praviras duris, o tai puiki proga įskristi vabzdžiams. Ypač vakare, kai jie skrenda link įvairių šviesos šaltinių. Tinkleliai nuo vabzdžių ant durų gali padėti išvengti šios problemos. Tinklelių gali būti įvairių. Jie gali įsimontuoti kaip papildomos durys arba gali būti kaip pajudinamas tinklas.

Įsigiję tinklelius savo sodyboje džiaugsitės ne tik vieną savaitgalį, o ir visą laiką, kai atostogausite savo sodyboje. Šie tinkleliai būna ilgaamžiai, tad keisti dažnai jų nereikės.

Ką daryti, jei sodyba nuomota?

 

Jeigu išsinuomojote sodybą savaitgaliui, bet durys ir langai neturi jokių tinklelių, nepradėkite nerimauti. Yra daugybė kitų priemonių, kurios padės apsisaugoti nuo uodų.

 

  • Kūno purškalai. Įsigykite ant odos purškiamų priemonių ir išsipurkškite visas atviras kūno vietas.
  • Žvakės nuo uodų. Sodybos namelyje galite uždegti vieną ar kelias žvakes, kurios atbaido uodus.
  • Apyrankės nuo uodų. Galite įsigyti ir nešioti apyrankes, kurios taip pat atbaido uodus. Visgi, jeigu jus itin kanda uodai, šios apyrankės gali būti nelabai efektyvios.
  • Priklijuojami tinkleliai nuo vabzdžių. Jeigu norite dar didesnės apsaugos nuo uodų, įsigykite priklijuojamus tinklelius ant durų ir langų. Jie labai patogūs, nes lengvai nusiima ir gali būti priklijuoti vėliau kitoje vietoje.

 

Visgi, tikimybė, kad išvengsite visų uodų, labai nedidelė. Jeigu pasirūpinote pagrindine apsauga nuo uodų ir kitų vabzdžių, atsipalaiduokite ir ilsėkitės. Nebijokite kelių uodų įkandimų, yra įvairių tepalų ir kitų priemonių, kurios greitai panaikina visas įkandimo žymes.