Praktiškoji kušetė: kaip ją išsirinkti?

Praktiškoji kušetė: kaip ją išsirinkti?

Kušetė – ko gero, vienas pačių universaliausių namų baldų. Jos puikiai randa vietą tiek svetainėje, tiek miegamajame, tiek moderniuose, tiek klasikinio interjero akcentus atspindinčiuose namuose. Viskas, ko reikia, kad toks baldas atskleistų visus savo privalumus – tai pasirinkti tinkamą. Tačiau tai ne visuomet paprasta. Pateikiame, į ką atkreipti dėmesį, jei dairotės naujos žavingos kušetės.

Kuo ypatinga kušetė?

Kušetė didžiulio populiarumo susilaukė dėl savo universalumo. Iš esmės tai – nedidukė sofa, neretai tinkama ir sėdėjimui, ir poguliui, ir rimtam miegui. Toks baldas nuo sofos skiriasi tuo, kad šone arba net iš dviejų pusių turi po patogų atlošą, tarsi rėmą.

Pirmiausia – funkcija

Kaip jau išsiaiškinome, baldo esmę nulemia jo funkcija. Jei norite įsigyti tokią kušetę, kuri atitiks jūsų poreikius, pirmiausia turite dėl jų ir apsispręsti. Svarbu, kur lova stovės – ar vaikų kambaryje, ar prieškambaryje, o gal įstiklintoje terasoje? Taip pat svarbu žinoti, kam baldas bus naudojamas. Juk kušetės gali būti skirtos ir miegui, ir tik sėdėjimui. Be to, tokie baldai gali būti papildyti talpia, patogia patalynės dėže. Ką rinksitės, priklauso tik nuo jūsų, nes dizaino pasirinkimas platus.

Aukštis, ilgis ir kiti matmenys

Labai svarbu nuspręsti, kur stovės kušetė tam, kad galėtumėte iškart sėkmingai išsirinkti reikiamo dydžio baldą. Jei neparinksite ir preciziškai neišmatuosite jai skirtos vietos, kušetę gali tekti tiesiog grąžinti. Dar blogiau bus, jei tai padarysite tik po laiko – tada gal net nepavyks baldo grąžinti.

Įvertinkite svarbiausius duomenis – nuo aukščio, ilgio iki pločio. Nepamirškite, kad jei baldas skirtas, pavyzdžiui, naudoti dviem žmonėms, tai reikės vietos ne tik suskleistai, bet ir išskleistai kušetei.

Pagaliau – spalvų, raštų jūra

Jei norite ne tik funkcionalios, bet ir žavios kušetės, skirkite pakankamai dėmesio jos dizainui įvertinti ir pasirinkti. Atkreipkite dėmesį į kambario ir visų namų interjerą: koks jis? Gal ultramodernus, o gal tradicinis, vintažinis ar eklektiškas? Pagal tai rinkitės ir baldo formą, ir audinius.

Jei kušetė turi tikti minimalistiniame interjere, nepersistenkite – rinkitės paprastą, tačiau solidžiai atrodančią. Jei žavi bohemiškas ar eklektiškas interjeras, puikiai tiks raštuoti audiniai – tačiau jie taip pat turi sietis su kitais, naudojamais toje erdvėje. Jei pavargote nuo neutralių, pastelinių spalvų, rinkitės akcentinį, ryškų ar labai margą audinį, ir atvirkščiai.

Tinkamo dydžio, visus poreikius atitinkanti, funkcionali, patogiai valdoma kušetė – tai tikrai bet kokio kambario puošmena. Tad jei dairotės būtent tokios kušetės, nepagailėkite laiko, apžiūrėkite skirtingų parduotuvių asortimentą ir pasirinkite tokį baldą, kurį norėsis naudoti net ne vieną dešimtį metų.