Pažinkite mokymosi malonumą iš naujo

Pažinkite mokymosi malonumą iš naujo

Interneto galimybės šiandien, galima sakyti, yra neribotos. Jos leidžia bet kur ir bet kuriuo paros metu žiūrėti filmus, serialus, bendrauti su draugais ir šeima, ieškoti reikalingos informacijos, žaisti žaidimus, tikrinti savo lokaciją, galų gale – net mokytis kalbų ir save tobulinti vien turint internetą galima net ir gulint viduryje paplūdimio. Svarbiausia – turėti noro ir motyvacijos. Tačiau čia ir sustojama – motyvacijos mokytis rasti ne visada įmanoma. Tad ką daryti ir kokių priemonių būtų galima imtis, kad noras mokytis augtų, o kartu su juo tobulėtume ir mes?

Mes nemokame mokytis

Šiuolaikinė švietimo sistema neleidžia pažinti to malonumo, kurį iš tikrųjų gali sukelti pats mokymosi procesas. Bėda tame, kad nuo pat mažens vaikai dažniau skatinami yra ne suprasti, o „atkalti“. Taip jie stengiasi milžinišką kiekį informacijos tiesiog sukišti į savo mažas galveles ir ją atkartoti pažodžiui. Taip yra su kalbomis, su matematikos fizikos ar chemijos taisyklėmis, net ir biologija ar istorija. Viską stengiamasi atsiminti ir nė trupučio suprasti. Tačiau internetas šiandien gelbsti – atsiradusi tokia mokymosi opcija kaip anglų kalba internetu po truputį leidžia pažinti kitokį mokymąsi ir jo teikiamą džiaugsmą.

Kas pasikeičia mokantis internetu?

Iš tiesų, mokytis internetu rekomenduojama daugiau vyresniųjų klasių mokiniams ir suaugusiems. Iki to laiko mažiesiems dar reikia suvokti nemažai dalykų ir apie savarankišką mokymąsi, ir apie laiko prioritetizavimą. Kalbant apie mokymosi internetu privalumus, vienas iš tų dalykų, kuriuos tiesiog privalu pabrėžti yra tas, kad mokantis internetu, o ne sėdint klasėje ar auditorijoje su dar nemaža dalimi besimokančiųjų, lengviau susitelkti į mokymąsi ir pasirinkti sau tinkamą mokymosi ir informacijos apdorojimo greitį. Vieni informaciją įsisavina greičiau, kiti tai daro lėčiau. O štai anglų kalba internetu suteikia galimybę mokytis ir kartoti naują informaciją tiek, kiek žmogui patogu ir be jokio spaudimo ruoštis testams, juos kartoti ir leisti sau džiaugtis efektyviu progresu.

Taip pat mokantis kalbų internetu daugiau galima susitelkti į patį mokymąsi kaip į žaidimo formą. Niekas nebeverčia čia ir dabar iškalti naujų žodžių ar staiga imti pasakoti istorijos kita kalba apie savo praėjusios vasaros atostogas. Mokantis internetu viskas daugiau gali vykti žaidimo forma, o per šią prizmę žiūrint ir atmintį yra lengviau lavinti. Be to, žaidimai dažnai džiaugsmą kelia ne tik mažiems, bet ir dideliems.

Tai metodas, kuris leidžia vėl iš naujo suprasti kas yra mokymasis, o ne kalimas. Ir net jei tai bus ne anglų kalba internetu, o matematika, fizika ar biologija, mokytis vis tiek taps gerokai lengviau, nes nebus juntama spaudimo – individualus programos prisitaikymas prie kiekvieno poreikių yra vienas svarbiausių dalykų. Tegu mokymasis vėl kels džiugesį ir skatins naujus patyrimus, o ne demotyvuos.