Nuosavo namo statyba: kam pasiruošti?

Nuosavo namo statyba: kam pasiruošti?

Dažnam atrodo, kad visa reikalinga statybos technika – tai tik betonvežis, gera cemento maišyklė, gal dar geras ekskavatorius ir keltuvas. Nors ir tą galima pasigaminti savo rankomis. Įsivaizduojama, kad nuosavo namo statybos savo jėgomis yra, na, gražiai išsireiškus, beveik vieni juokai. Visgi, teisiniu aspektu žvelgiant – neturite specifinio išsilavinimo statybos darbuose? Teks samdytis rangovą. Visgi, jeigu turite šiek teik žinių ir šioje srityje nusimanančių draugų, galbūt namo statyba ir nebus visiškai jau didelis iššūkis. Tačiau vis tiek vertėtų pakalbėti apie dažniausiai daromas klaidas.

Dažniausiai sutinkamos klaidos

Per mažai dėmesio skiriama namo statybų dokumentavimui. Suderinti reikia ir projektus, gauti statyboms reikalingą leidimą. Be jų nebus išduota ne tik statybos technika, bet dar ir darbų negalėsite pradėti. Dokumentams paruošti dažnai reikia mažiausiai 2 mėnesių. Akcentuoti verta, kad ta yra trumpiausias laikotarpis, o tai reiškia, kad labai tikėtina, jog viskas gali stipriai užsitęsti. Tad jei norite darbus pradėti vasarą, į banką keliauti reikėtų maždaug metų pradžioj – sausį ar vasarį.

Terminų neįvertinimas. Jie taip pat labai svarbūs, organizuojant namo statybos projektą. Dažnai susigriebiama tik tada, kai suvokiama, kad neturima pakankamai nuosavų lėšų, kurios reikalingos norint sumokėti pradinį paskolos, reikalingos namo statybai, įnašą. Dažniausiai tai 20-30 procentų visos namo sąmatai numatytos sumos.

Geriau anksčiau nei vėliau

Rekomenduojama tinkamai atlikti namų darbus ir pasiruošti ilgom konsultacijoms su statybų specialistais. Daugelis mano, kad išsisuks ir be jų pagalbos, tačiau tuomet staiga prireikia jų pagalbos, nes nesugebama tinkamai įvertinti būstui reikalingų komunikacijų.

Dažnu atveju prieinama prie išvados, kad statybų įranga rūpintis reikia tik tuomet, kai rankose jau laikomas leidimas pradėti darbus. Nes daug aktualiau yra pasiruošti namo statyboms, susipildyti įvairiausius dokumentus ir pasiimti reikalingą paskolą. Ir staiga namo statybų svajonės tampa realiu suvokimu, kad tam reikia ne tik daug finansų ir aukštų siekių, bet dar ir didelio kibiro kantrybės.