Nuolatinė kova su senatve – įveikiama?

Nuolatinė kova su senatve – įveikiama?

Viena ar dvi raukšlelės ant kaktos dažnai atrodo kaip tragedija, o jei dar pastebime ir daugiau kokių nemalonių senatvinių požymių, tai arba bėgame tepti veido naujausiu kremuku, arba einame pas kosmetologę šlifuoti odos. Tikra tiesa, senatviniai požymiai sulaukus 25-erių skamba kaip gyvenimo pabaiga, tačiau, pasirodo, net ir tokias mini gyvenimo pabaigas galima įveikti. Ir tai nėra tik pasitikėjimas savimi ar meilė sau tokiam, koks esi.

Pirmiausia – pabandykite išmokti kovoti su stresu

Jei pirmoji mintis galvoje – raukšlių lyginimas, ir dar labiau nuo tos minties kylantis stresas, kad nebeatrodote savo amžiaus… Na, pirmiausia teks mokytis kovoti ne su raukšlėmis, o su stresu. Nors tai ir skamba ironiškai, apie tai kalba visi sveikatos specialistai. Žmonės šiandien tiesiog per daug stresuoja, gyvena nuolatinėje įtampoje, neleidžia atsipalaiduoti ir vis dažniau virsta savęs pačių kaliniais ir darboholikais. Ir žinoma, veido oda nuo to kenčia bene labiausiai.

Streso faktorius kenkia visai organizmo veiklai. Išbalansuoja įprastus procesus, neleidžia ramiai pailsėti, priverčia odą greičiau senti, galų gale – vysto depresiją. Ironiška, kad daugeliui moterų jau vien dėl kelių atsiradusių mimikos raukšlelių išsivysto pradinė depresijos stadija. Ir tai viena iš priežasčių, kodėl reikia saugoti save, mylėti save ir rūpintis savimi. Raukšlių lyginimas įveikti išsivysčiusios depresijos tikrai nepadės, tačiau maža injekcija hialurono, skatinančio ląstelių atsinaujinimą turėtų padėti pasijusti nors kažkiek laimingesnei. Vis dėlto, norint, kad naujos raukšlės kuo ilgiau neatsirastų, gali tekti investuoti šiek tiek laiko.

Kovokite su noru gulėti lovoje visą dieną, o ne su raukšlėmis

Kova su raukšlėmis yra daug lengviau įveikiama negu kova su pačiu savimi ir senais, neigiamą įtaką turinčiais įpročiais. Tad jeigu šeštadienius leidote lovoje su knyga ar mados žurnalu, skaitant apie visas brangiai kainuojančias plastines operacijas, šį įprotį keiskite pirmiausiai.

• Pradėkite rytą nuo žvalinančio pasivaikščiojimo po gamtą. Tai daryti galite net jei neturite kasdien žadinančio šuns. Grynas oras ir judėjimas, net ir toks minimalus padės atsigauti jau pilkėti pradėjusiai odai.
• Drėkinkite savo odą ir maitinkite ją papildomais mineralais ir vitaminais. Pirmiausia siūlome pradėti maitintis mineralais turtingais vaisiais ir daržovėmis, tačiau taip pat – nepamiršti odos šiek tiek pašveisti. Natūralus raukšlių lyginimas kartais yra daug veiksmingesnis nei atrodo.
• Nustokite raukytis ir skųstis kiekvienu nenusisekusiu reikalu. Kodėl? Na pirmiausia – skundai teršia mūsų vidų, o raukymasis tik skatina kaktą „papuošti“ dar daugiau taip nemylimų raukšlių.

Kovokite su savimi ir savo neigiamais įpročiais, stenkitės dėl savęs ir sveikiau maitinkitės, daugiau judėkite, atraskite naują gyvenimo būdą. Jūsų organizmas, o svarbiausia – oda – Jums už tai padėkos.