Nelaimingosios dėmės ant minkštųjų baldų – kaip jas valyti?

Nelaimingosios dėmės ant minkštųjų baldų – kaip jas valyti?

Su minkštaisiais baldais susiduriame kasdien. Mes ant jų sėdime, valgome, miegame, gulinėjame. Susirangę skaitome knygą, kartais kramsnojame spragėsius prie gero ar nuobodesnio filmo, skanaujame šviežius sausainius, ką tik ištrauktus iš orkaitės, dažnai žaidžiame stalo žaidimus, gulima su augintiniais, o blogiausiomis dienomis – šlamščiame ledus apsikabinę visą kibirėlį. Ir kartais… nutinka nelaimės. Ką daryti tais atvejais, nauji minkštų baldų komplektai staiga tampa šiek tiek brokuoti? Apie valymą ir sugebėjimą pažvelgti į situacijas kitu, netradiciniu žvilgsniu – šįkart šiek tiek plačiau.

Dėmių po pledu nepaslėpsite

Ant sofos užtiško geras gabalas džemo nuo skaniausio mamos kepto pyrago? Tokios dėmės net prie geriausio noro nepaslėpsite. Jausmas panašus, tarsi sudaužius mėgstamiausią močiutės vazą. Baldas jau sugadintas. Ką daryti? Na, pirmiausia, prisiimkite kaltę, nesislėpkite ir nebėkite nuo jos. O antra – imkitės darbo ir išvalykite tą dėmę.

Prie naujų minkštųjų baldų komplekto dažniausiai pridedamas ir jų priežiūros vadovas. Tad jei sofa dar nauja, kur nors stalčiuose pabandykite rasti tą knygutę. Joje nebus parašyta, kaip išvalyti džemą nuo audinio, tačiau tikrai rasite informaciją, kokias priemones naudoti valymui.

Jei nauji minkštų baldų komplektai Jūsų šeimai nebuvo įkandami ir įsigijote pigesnį naudotą variantą, o dėmė vis tiek žioji tarsi didžiulė skylė, pirmiausia – paplaukite ir patrinkite drungname vandenyje suvilgyta šluoste. Ant tamsaus audinio to nesimatys, o ant šviesaus – dėmė matysis ir iš kito kambario galo. Tad geriau jau nelaukti, neslėpti ir imtis valymo darbų. Dažnai galima rasti specialias, kilimams valyti skirtas putas – jos gali praversti ir valant ir minkštuosius baldus. Tik pirmiausia – pabandykite bet kokias priemones ten, kur niekas nematytų. Kitu atveju sugadinsite visą baldą, o tada jam jau tikrai adios, amigos.

Nebijokite galvoti plačiau

Kartais labai svarbu išlipti iš savo komforto zonos. Apie nuolatos kalba ne tik įvairiausi motyvacijos mokytojais ir psichologai, bet dažnai ir draugai. Išlipti iš komforto zonos galite labai įvairiausiose situacijose. Ir tai dažnai mus išmoko naujų dalykų. Štai vienas iš pavyzdžių, kaip sugadinti minkštų baldų komplektai gali priversti Jus mąstyti kitaip, angliškai tariant – outside the box.

Įsivaizduokite, kad palikote vaiką ramiai spalvinti knygelių, o po penkių minučių pastebite, kad piešiniai staiga prasitęsė nuo lapo ant sofos ir menas staiga tapo be ribų. Išvalyti visko tikrai nepavyks, o sugadinti audinio juk irgi nesinori. Sprendimas pareikalaus kūrybiškumo, tačiau pabandykite apsiuvinėti meną ir taip jį įprasminti. Tai taps išskirtiniu akcentu, nenusitrins ir galbūt niekas net ir nesupras, kad čia – buvęs vaiko menas, pirmiausia išdirbtas flomasteriu.

Viskas priklauso nuo požiūrio. Net ir įvairiausias dėmes galima paslėpti kūrybiškai. Nebijokite to išbandyti. Juk kūrybiškumas išlaisvina ir suteikia namams naujų prieskonių.