Browsed by
Kategorija: Namai

Kaip išsirinkti tinkamą spintą?

Kaip išsirinkti tinkamą spintą?

Be spintos sunku būtų išsiversti. Čia laikome lauko, ir kasdienius drabužius, ir patalynę, mažiau reikalingus daiktus, dažnai ir namų techniką, avalynę, vaikų žaislus. Spinta namuose – tarsi lobių skrynia. Niekada nežinai, ką joje rasi, kai atversi duris – tvarką ar visišką bardaką. Ir tai netgi nepriklauso nuo to, kuriame kambaryje ji stovės – Jūsų miegamajame ar vaikų… Galų gale, ateina laikas, kai turima spinta tampa per maža, per ankšta, o naujo baldo paieškos kelia stresą. Visgi, tereikia atsižvelgti į kelis reikšmingus kriterijus ir problemos kaip nebūta.

Read More Read More

Vaiko kambaryje svarbiausias baldas – lova

Vaiko kambaryje svarbiausias baldas – lova

Už kokybišką vaiko poilsį nėra nieko svarbiau. Būtent todėl vaiko kambarys turi būti įkurtas ypač kruopščiai. Šiuo metu populiaru rinktis lovą, kuri pasižymi dydžiu, todėl mažiau skiriama dėmesio kambario grindims. Taip pat svarbu ir šviestuvai. Klaipėda, Kaunas ir Vilnius – palankiausi pasirinkimai ieškant plataus asortimento.

Read More Read More

Jaukumas industriniame interjere – kaip jį pasiekti?

Jaukumas industriniame interjere – kaip jį pasiekti?

Pastarąjį dešimtmetį stipriai populiarėja industrinio interjero dizaino būstai. Visgi, daugeliui jie atrodo pernelyg šalti ir negyvenami. Nusprendėme šiek tiek pasigilinti – ar įmanoma tokiuose namuose sukurti jaukumo oazę pernelyg nekeičiant esminių detalių, šiuo atveju – betono akcentų ir neišbaigtumo efekto? Pasirodo galima – čia pravers kilimai ir dieninės bei naktinės užuolaidos. Kaip – pasakojame toliau.

Read More Read More

Kokybiško poilsio paslaptys

Kokybiško poilsio paslaptys

Patalynę ne visąlaik lengva išsirinkti, pradedant nuo klausimų: kokia medžiaga labiausiai tinka odai, baigiant kokia spalva labiausiai dera interjero dizainui. Net pagalvės ar čiužinio užvalkalas turi būti paruošti pagal aukščiausius standartus. Tai suteiks kokybiškesnį miegą, o čiužinys nepradės kaupti drėgmės. Atsižvelgiant į tai, kas madinga 2018 metais namuose priimtiniausia rinktis baltą natūralią spalvą.

Read More Read More

Klasikiniai vaikų kambario baldai išskirtiniam interjerui

Klasikiniai vaikų kambario baldai išskirtiniam interjerui

Sukurti išskirtinį, žaismingą, gražų ir vaizduotę sužadinantį vaikų kambario interjerą – sudėtinga užduotis. Dažniausiai tėvai ieško modernių ir šiuolaikiškų baldų ir pamiršta, kad egzistuoja ir klasikinio stiliaus vaikiški baldai. Aišku, dažna problema gali tapti nežinojimas, kaip juos pritaikyti, tačiau mes turime idėją.

Read More Read More

Roletai plastikiniams langams – praktiškas pasirinkimas

Roletai plastikiniams langams – praktiškas pasirinkimas

Dažniausiai ant langų kabantys uždengimai suprantami kaip kambario dekoras. Tačiau jie turi ir praktiškas paskirtis: sustabdo saulės spindulius, išlaiko jūsų privatumą, o kai kuriais atvejais ir padeda išlaikyti šilumą namuose, prisideda prie garso izoliacijos. Būtent toks uždengimas yra roletai plastikiniams langams.

Roletų savybės

Kiekvienas langų uždengimas yra kuriamas pagal tam tikrą paskirtį. Pavyzdžiui, užuolaidos prisideda prie kambario estetiškos ar romantiškos išvaizdos, gali padidinti erdvę, jei yra su vertikaliomis linijomis. Tačiau jomis dažnai sunku rūpintis, gali prireikti jas skalbti, jos renka dulkes. Todėl turintiems vaikų ar norintiems praktiško langų uždengimo, verčiau rinktis roletus.

Šis uždengimas pritvirtinamas prie lango rėmo, yra lengvai valdomi virvele. Prispaustas audinys prie lango ne tik sulaiko sklindančius saulės spindulius, bet taip pat gali padidinti plastikinių langų sukuriamą šilumos ir garso izoliaciją. Tokius uždengimus paprasta ir prižiūrėti: susitepus audiniui, užteks perbraukti šluoste ir jis jau bus švarus. Žinoma, nereikėtų labai šlapiai valyti, nes gali nusitrinti audinys.

 

Didelis pasirinkimas

Jei esate kada užsukę į langų uždengimų svetainę, turbūt pastebėtoje, kad roletai plastikiniams langams turi platų pasirinkimą. Šiomis dienomis galite rasti jų ne tik įvairių spalvų, bet ir skirtingų porūšių:

  • Diena – Naktis turi skirtingų spalvų juosteles, kad langus galėtumėte visiškai uždengti arba įleisti kiek šviesos;
  • Silkuette – primenantys žaliuzes uždengimai, naudoja juosteles ir medžiagą;
  • Dvigubi – naudoja dvi medžiagas, tad langus galėsite arba dekoruoti, arba visiškai uždengti.
  • Glasgard – specialiai skirti darbo kambariams, nes sugeria atspindžius, leidžia matyti, kas dedasi lauke. Taip pat tinka ir vasarai, nes sulaiko kenksmingus saulės spindulius, neleidžia įkaitinti patalpos.

Jei norite itin spalvingų roletų, galite rinktis ir turinčius vaizdus, ne tik spalvotus. Tokie foto roletai plastikiniams langams yra itin aukštos kokybės, gaminami taip, kad galėtų būti naudojami net labai jautriose aplinkose, pavyzdžiui, darželiuose. O atvaizdai užpurškiami tolygiai, tad nereikia jaudintis dėl nublukimo.

Jei norite praktiško langų uždengimo, tuomet rinkitės roletus. Tai yra universalus uždangalas, nes galite pritaikyti ne tik skirtingiems kambariams, bet ir interjerams – galite juos rinktis vaikų kambaryje ar romantiškame miegamajame. Viskas priklauso nuo jūsų.

Miegamojo baldai – klasikinio kambario modelis

Miegamojo baldai – klasikinio kambario modelis

Miegamasis laikomas poilsio kambariu, todėl jame svarbus ne tik ramios atmosferos sukūrimas, bet ir tinkamų baldų parinkimas. Šiandien baldų parduotuvės Kaune siūlo įvairiausių miegamojo baldų, tačiau tie, kas siekia subtilia prabanga dvelkiančio interjero – klasikiniai baldai yra geriausias pasirinkimas.

Medžiagos naudojamos klasikiniams baldams

Klasikiniai baldai išsiskiria tvirta savo struktūra bei gana statiška forma. Taip pabrėžiamas tradiciškumas, baldo ilgaamžiškumas ir, žinoma, prabanga. Paprastai klasikiniai miegamojo baldai yra gaminami iš natūralios medienos, todėl yra itin kokybiški. Taip pat gamybai pasitelkiamas marmuras, įvairūs prabangūs gobelenai ir tam tikros puošybos detalės. Medžio spalvą galima pritaikyti pagal jūsų pageidavimus, tačiau populiariausia yra tamsiai rudo spalvos mediena, kuri simbolizuoja tvirtybę ir stabilumą.

Unikalus lovų dizainas

Lovos yra bene labiausiai išraiškingas tradicinio miegamojo akcentas. Jos gali būti ir su baldakimu, ir be jo. Užsukus į baldų parduotuves Kaune nesunku pastebėti, kad dažnai lovos atlošai yra dekoruoti lieto medžio raižiniais, kurie sukuria prabangą ir solidžią eleganciją kambaryje, tačiau tai nėra vienintelis pasirinkimas. Jei norite šiek tiek paprastesnio varianto, siūlome rinktis lovos atlošus dengtus gobelenu. Dėl tam tikrų klasikos stiliaus vingrybių, dažnai jie būna su metalinėmis sagutėmis, taip sukurdami autentiškumą. Lovos apdaila metalinėmis sagutėmis yra tarsi modernizuotas viduramžiškųjų kilmingųjų lovų prototipas, todėl miegodami tokioje lovoje galite neabejoti, jausitės tarsi valdovai.

Klasikinio miegamojo modelis – kas jame turi stovėti?

Daiktų kiekis miegamojo kambaryje žinoma priklauso nuo jo dydžio. Kadangi klasikiniai baldai užima gana daug vietos, priklausomai nuo kambario dydžio ir išplanavimo jame gali stovėti tik miegamojo lova ir maža komoda, tačiau jei kambarys didesnis, baldų parduotuvės Kaune „Adorno – amerikietiški baldai“ atstovai siūlo kitokį sprendimą. Klasikinis miegamojo modelis, jeigu leidžia erdvinis plotas, apima miegamojo lovą, naktinę spintelę, komodą su veidrodžiu bei aukštą komodą. Dažniausiai toks baldų rinkinys priklauso vienai kolekcijai, tačiau priklausomai nuo pirkėjo pasirinkimo, galima susikomplektuoti baldus patiems ar pasirinkti tik tam tikras baldų kolekcijos dalis.

Susikurkite savo svajonių miegamojo dizainą pasinaudodami tvirtais ir itin kokybiškais klasikiniais miegamojo baldais. Tegul tai tampa mėgstamiausia jūsų namų vietą, kur ne tik gerai jaučiatės, bet ir puikiai pailsite.

Ar medžio granulių privalumai nusveria trūkumus?

Ar medžio granulių privalumai nusveria trūkumus?

Medžio granulės – tai vis populiarėjantis namų apšildymo būdas. Žmonės vis labiau yra linkę atsigręžti į tai, kas mažiau kenkia gamtai ir aplinkai. Toks žmonių sąmoningumas pastūmėja rinktis labiau ekologiškus ir alternatyvius variantus, kaip medienos granulės. Vis dėl to žmonės vis dar dažnai kelią klausimą, kokie granulių privalumai ir ar šie privalumai tikrai nusveria trūkumus.

Granulių privalumai

Geriausiai granulės žinomos dėl jų ekologiškumo. Kadangi šis kietasis kuras gaminamas iš antrinių žaliavų – taip yra perdirbamos medienos atliekos. Toks variantas ne tik išsaugo naujus medžius, bet ir padeda antrą kartą panaudoti, jau iš pirmo žvilgsnio visiškai bevertes medienos skeveldras ar pjuvenas. Toks sprendimas sukuria terpę deginant granules gamintis mažiau pavojingiems dūmams, kurie dėl savo koncentracijos neardo ozono sluoksnio. Dėl šios priežasties paliečiamas ir klimato atšilimo prevencijos aspektas.

Kitas privalumas yra patogumas. Medžio granulės yra lengvai įsigyjamos bet kokiu sezonu. Jų gamybos procesas vyksta uždaroje patalpoje, kur pjuvenos yra išdžiovinamos ir suspaudžiamos į mažus pailgus grūdelius. Todėl tai nepriklauso nuo sezoniškumo. Maža to, jie neužima daug vietos ir neskleidžia daug dulkių, skirtingai nei naudojant malkas.

Taip pat medienos granulės yra neatsiejamos nuo degimo efektyvumo ir išgaunamos šilumos lygio. Praktiškai, jau perkant granules jūs žinote kiek ilgai jos degs ir kiek ilgai jų užteks namų šildymui. Taip pat  – kokį šilumos lygį pasieksite. Degdamos granulės ne tik neužteršia židinio, bet ir gamina itin mažai pelenų, todėl granulių krosnelės priežiūra nereikalauja daug papildomo laiko.

Granulių trūkumai

Medžio granulės, kaip kietojo kuro rūšis, neturi daug trūkumų arba jie nėra tokie svarūs. Nepaisant to, visur galima rasti trūkumų, jei jų yra ieškoma. Kalbant apie medžio granules vienu iš tokių galėtume išskirti triukšmingą kuro granulių katilų veikimą ir visišką priklausomybę nuo elektros. Tačiau šie trūkumai gali būti išsprendžiami. Žmonės pasirinkę kūrenti kuro granules paprastai krosneles stato ne kambaryje, o namo priestate ar koridoriuje. Taip pat naudojant tokius degimo katilus patartina įsigyti elektros generatorių, kuris dingus elektros energijai neleistų sustoti dirbti kuro granulių židiniui.

Kaip galima nesunkiai pastebėti privalumai ženkliai lenkia kuro granulių trūkumus. Todėl svarstymai ar verta jomis naudotis ar ne – yra nepagrįsti. Ekologiškas sprendimas, kuris yra naudingas ne tik aplinkai, bet ir jūsų piniginei. Medžio granulės – tai ilgalaikė ir atsiperkanti investicija.

Pjuvenų granulės – kas, kaip ir kodėl?

Pjuvenų granulės – kas, kaip ir kodėl?

Šiandieninė kietojo kuro rinka siūlo daug namų šildymo alternatyvų. Galima rinktis ne tik malkas, anglis, briketus, bet ir pjuvenų granules. Pastarosios itin išpopuliarėjo paskutiniu metu dėl savo turimų savybių ir kitų gerųjų charakteristikų. Todėl verta apžvelgti, kas, kaip ir kodėl  – viską, kas susiję su šia biomase.

Granulių nauda vis dažniau ir dažniau yra pabrėžiama kalbant apie gamtosaugą. Jos yra laikomos itin ekologiškomis, dėl savo gamybos. Granulės yra gaminamos iš antrinių medžio žaliavų. Taip išsaugomi nauji medžiai ir panaudojamos, iš pirmo žvilgsnio nebepanaudojamomis atrodančios, pjuvenos. Jas suspaudus specialia mašina yra gaunami granulių grūdeliai, kurių naudojimo spektras neapsiriboja tik namų šildymu.

Jas galima naudoti arklių gardo priežiūrai, dirvožemio tręšimui ar kitų naminių augintinių narvelių priežiūrai. Žinoma, geriausiai granulės yra žinomos dėl savo energetinės vertės, jas deginant. Todėl nenuostabu, kad jos taip išpopuliarėjo.

Perkant šį kietąjį kurą ant pakuotės jau matysite granulių išgaunamą efektyvumą, todėl skirtingai nei naudojant malkas (kai skirtingas medis išgauna skirtingą kaitros lygį) – jau žinosite, koks bus granulių kaitros ir pagaminamos energijos lygis.

Dar vienas privalumas – granulių pakuotės. Jas paprasta parsivežti, taip pat dėti į krosnelę. Papildomai ne tik nepriteršiama aplinka, bet ir nesusitepamos rankos. Be to, granulės neturi sezoniškumo, jas įsigyti ir pagaminti galima bet kada. Todėl jų patrauklumas dar labiau išauga.

Nusprendus naudotis granulėmis pirmiausia turite pritaikyti joms reikalingą kuro granulių krosnelę – katilą. Esminis punktas jį renkantis yra apgalvoti, kokio dydžio patalpą ketinate apšildyti. Taip ne tik galėsite pasirinkti tinkamą katilo dydį, bet ir neperkaitinsite patalpos. Taip pat reikia apsvarstyti, kur statysite kuro granulių krosnelę, nes dėl įtaisytos automatikos ir ventiliatorių – ji gana garsiai veikia. Todėl geriausiai tam tinka ne kambarys, o koridorius ar atskira patalpa.

Išsprendus šį klausimą galite pradėti naudotis šiuo alternatyviu namų šildymo būdu. Ir pajausti skirtumą ne tik namų šildymo efektyvume, bet ir pagaminamų pelenų kiekyje (granulės jų beveik neišskiria) ir priežiūros paprastume. Prisidėkite prie gamtos saugojimo ir rinkitės tokį kietąjį kurą, kuris atliktų kelias funkcijas. Šiuo atveju – panaudotų antrines žaliavas, apšildytu namus ir būtų „draugiškas“ gamtai.

Jau dabar neabejojama, kad kuro granulės tapo revoliucija, kuri tik plėtosis ir pasieks vis daugiau žmonių. Galbūt ateityje net visai pakeis kitas kietojo kuro rūšis.