NAFTOS GAUDYKLĖ: JOS VEIKIMAS IR TIPAI

NAFTOS GAUDYKLĖ: JOS VEIKIMAS IR TIPAI

Siekiant užkirsti kelią upių, ežerų, požeminių vandenų užterštumui, būtina imtis priemonių, kad į aplinką nepatektų nuotekos, kurios turi taršiųjų dalelių. Tai ypač svarbu, kalbant apie naftos produktus, kurie gali padaryti didelę žalą gamtai. Dėl šios priežasties, objektuose, kuriuose vykdoma veikla, kiek nors susijusi su naftos produktų gamyba, naudojimu, šalinimu  reikalaujama, kad būtų įrengtos naftos gaudyklės. Naftos gaudyklė yra specialus įrenginys, montuojamas kanalizacijos šuliniuose. Tokios gaudyklės įrengiamos automobilių plovyklose, degalinėse, automobilių stovėjimo aikštelėse, autoservisuose. Feliksnavis.lt atsakys, kaip veikia ši prevencinė priemonė, skirta šalinti naftos produktus iš nuotekų.

 

Veikimas

 

Naftos gaudyklės dažnai vadinamos naftos-vandens separatoriais. Jų veikimo principas yra paremtas tuo, kad naftos ir vandens mišinį reikia atskirti į atskirus komponentus. Tiesa sakant, yra daugybė skirtingų rūšių naftos ir vandens separatorių. Kiekviena iš šių rūšių gali pasižymėti skirtingomis naftos ir vandens atskyrimo galimybėmis. Dažnai jos būna suprojektuotos atsižvelgiant į naftos atskyrimo parametrus ir gyvenimo ciklo sąnaudas.

 

Kaip rašoma Feliksnavis.lt, naftos gaudyklė apdoroja lietaus ar kitokį panaudotą vandenį, iš jo išvalydama naftos produktus. Galutiniame rezultate švarus vanduo yra išleidžiamas į aplinką, o naftos produktus, kuriuos gaudyklė išvalė, galima dar kartelį perdirbti ir panaudoti.

 

Naftos gaudyklių tipai

 

Išskiriami trys tipiniai naftos gaudyklių tipai:

 

  • Standartinis naftos gaudyklės įrenginys, kuris naudojamas atskirti naftos produktus, leidžiant jiems iškilti virš vandens ir sudaryti atskirą sluoksnį, kurį vėliau galima pašalinti jį išsiurbiant;

 

  • Gravitacinis naftos gaudyklės įrenginys, leidžia atskirti mažesnius naftos lašelius (daleles), naudojant koalescencinį filtrą. Toks veikimo principas sukuria hifrofobinį barjerą. Šis barjeras sulaiko vandenį, o praleidžia tik naftos daleles. Feliksnavis.lt nurodo, kad tokia naftos gaudyklė pasižymi efektyvumu, ilgaamžiškumu, paprasta priežiūra ir jos aptarnavimu.

 

  • Sukūrinis naftos gaudyklės įrenginys, sujungia gravitaciją su išcentrine jėga.

 

Vandens tarša naftos produktais yra itin aktuali ekologinė tema, o naftos gaudyklės yra vienas iš šios problemos sprendimo būdų. Renkantis tokią naftos gaudyklę, labai svarbu atkreipti dėmesį į jos efektyvumą, veiklos principus, kadangi jos naudojimas leidžia sustabdyti toksinę taršą, kuri gali pakenkti tiek žmonėms, tiek gyvūnams, augalams.