Monitoriai – kuris geriausias?

Monitoriai – kuris geriausias?

Monitoriai gali būti skirti darbui, žaidimams arba viskam po truputį. Jau kuris laikas ieškau tinkamo sau monitoriaus. Kadangi paieškomis užsiimu jau gan ilgą laiką, nutariau pasidalinti patarimais, kuriuos sukaupiau. Šiuo metu rinkoje susidarė tokia situacija, kad 20-22 colių monitorių kaina mažai skiriasi nuo 23-24 colių monitorių, o tuo tarpu pastarieji pasižymi dar ir labai naudinga full HD (1080p1920×1080 pikselių) arba dar aukštesne (1920×1200) rezoliucija – būtent dėl šios priežasties kalbėsiu būtent apie 23-24 colių LCD monitorius.

Apsispręskite dėl monitoriaus paskirties

Pirmiausia, ką jums reikėtų padaryti, tai nuspręsti, ką veiksite su monitoriumi. Ar žaisite žaidimus, žiūrėsite filmus ar tiesiog dirbsite su tekstiniais dokumentais, naudosite vien internetui, atliksite dizaino darbus, redaguosite nuotraukas ar video. Monitoriai gaminami labai aukštos kokybės, jų pasirinkimas didelis.

Monitorių  ekrano tipai – yra nemažai skirtingų LCD technologijų. Deja, gamintojai retai nurodo monitorių panelių tipą specifikacijose. Šiuo metu dažniausiai naudojamos TN  panelės. Šių panelių pliusai tie, kad jos yra pigios ir turi gerą reakcijos laiką (2-5 milisekundės). Minusai – jų spalvos nėra labai ryškios ir dažnai išplaukę. TN monitoriai, skirtingai nei ISP ar VA monitoriai, negali atkurti visų 16.7 milijono spalvų, kadangi jie palaiko maksimaliai tik 6 bitus spalvų. Taip pat šie monitoriai neturi plačių matomumo kampų (žiūrint iš didelio kampo monitorius keičia spalvas).

Naujausios technologinės tendencijos

Kita monitorių IPS panelių technologija yra žymiai profesionalesnė. Ji skirstoma į dar keletą skirtingų panelių, tai:  S-IPS, H-IPS, E-IPS. Pastaroji yra pigiausia ir sklinda gandai, kad tai gali būti naujoji karta pakeisianti TN monitorius. Šie monitoriai labiausiai tiks žmonėms dirbantiems su grafiniu dizainu, redaguojantiems fotonuotraukas ir užsiimantiems kitais darbais, kur ypač svarbu ryškios ir realistiškos spalvos. IPS monitoriai turi plačiausią matomumo kampą iš visų panelių tipų. Realistiškai spalvas jei gali rodyti net žiūrint į monitorių 178 laipsnių kampu. Taigi, jei jūs mėgstate išsidrėbę sofoje žiūrėti filmus, platus matomumo kampas jums taip pat turėtų būti aktualus. Didžiausias šių monitorių minusas tai labai didelė kaina ir prastas reakcijos laikas – šiuo metu teko matyti nuo 6 iki 16 milisekundžių monitorius.

Tiesa, jei jūs norite, kad monitoriai būtų dar ir gero dizaino, teks šiek tiek užtrukti ieškant, nes visi dabartiniai IPS monitoriai atrodo kaip nužengę iš 8 dešimtmečio.

VA  panelių technologija. Taip pat skirstoma į siauresnius S-PVA, MVA monitorius. VA monitorių savybės labai panašios į IPS monitorius. Šie monitoriai turi ryškias spalvas, nemažą matomumo kampą, yra pigesni už IPS monitorius. VA monitoriai turi didžiausią kontrastą, kitaip sakant, jų juoda yra ryškiausia ir sodriausia. Bet jų minusas – spalvų pasikeitimas žiūrint iš skirtingų kampų ir šie monitoriai turi, ko gero, didžiausią reakcijos laiką, dėl ko pasižymi dideliu vėlinimu.