Browsed by
Kategorija: Mokslas ir žinios

Ką reikia žinoti apie suvirintojo profesiją?

Ką reikia žinoti apie suvirintojo profesiją?

Suvirintojas – senas amatas, išskirtinis dėl savo paklausos. Šiai profesijai itin reikalingas atidumas, kruopštumas ir ištvermė. Žinoma, būtini ir specialūs suvirinimo skydeliai, suvirinimo pusautomatis, specialios suvirinimui skirtos medžiagos. Pateikiame pagrindinius suvirintojo profesijos privalumus.

Read More Read More

Išnaudokite turimus žemės sklypus didesniam tikslui

Išnaudokite turimus žemės sklypus didesniam tikslui

Kartais turimus keliasdešimt arų galima panaudoti daug geriau nei leisti jiems želti ir pamiršti apie tai, kad šie kažkur yra. Nors prižiūrėti teritoriją tektų šiek tek dažniau, o pradžioj – ir nemažai investuoti, galiausiai tai atsiperka. Ir labai puikiai. Kaip? Na išnaudokite turimą plotą įrengti kempingui. Štai keli patarimai kaip, kas ir kada.

Read More Read More

Vertimų biurai padeda įveikti kalbos barjerus

Vertimų biurai padeda įveikti kalbos barjerus

Kita kalba kalbantys žmonės kartais gali atrodyti kaip iš kitų planetų. Natūralu – juk pasaulyje tiek daug skirtingų kalbų, dialektų, o vidutiniškai žmogus moka 2-4 užsienio kalbas. Ir jei jau nutinka taip, kad papuolėte į situaciją ar kompaniją, kurioje vyrauja nepažįstama kalba, nenuleiskite rankų – be Google translate paslaugų jums galėtų padėti bene kiekvienas vertimų biuras Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame šalies mieste.

Read More Read More

Pažinkite mokymosi malonumą iš naujo

Pažinkite mokymosi malonumą iš naujo

Interneto galimybės šiandien, galima sakyti, yra neribotos. Jos leidžia bet kur ir bet kuriuo paros metu žiūrėti filmus, serialus, bendrauti su draugais ir šeima, ieškoti reikalingos informacijos, žaisti žaidimus, tikrinti savo lokaciją, galų gale – net mokytis kalbų ir save tobulinti vien turint internetą galima net ir gulint viduryje paplūdimio. Svarbiausia – turėti noro ir motyvacijos. Tačiau čia ir sustojama – motyvacijos mokytis rasti ne visada įmanoma. Tad ką daryti ir kokių priemonių būtų galima imtis, kad noras mokytis augtų, o kartu su juo tobulėtume ir mes?

Read More Read More

Kodėl verta mokytis kalbų?

Kodėl verta mokytis kalbų?

Posakis „moki žodį – žinai kelią“ egzistuoja ne šiaip sau. Nors rusų ar anglų kalbos pamokos mokykloje ne visų yra pačios mėgstamiausios, šiandieninė visuomenė ypač vertina tuos, kurie geba laisvai kalbėti keliomis kalbomis. Mokant kelias svetimų tautų kalbas ne tik lengviau komunikuoti, sudarinėti tarptautinius sandorius ar susirasti patrauklų darbą. Kokios kalbos pasaulyje yra populiariausios bei kokią dar naudą gali atnešti kalbų mokymasis?

Populiariausios pasaulio kalbos

Ar žinojote, kad pusė pasaulio žmonių laisvai kalba mažiausiai dviem kalbomis? Taip, vienos iš labiausiai pasaulyje paplitusių kalbų yra anglų bei ispanų. Anglų kalbą vartojančių skaičius siekia 500 milijonų. Ispanų kalbą – beveik 400 milijonų. Tad jei nedomina anglų kalbos pamokos, pabandykite mokytis antrą populiariausią pasaulio kalbą. O kurios kalbos laikomės pasaulyje pačiomis populiariausiomis be šių dviejų?

• Rusų kalba. Net jei šios kalbos pamokos nebuvo pačios mėgstamiausios, rusų kalbos mokėjimas itin pravartus verslo pasaulyje. Tai viena iš oficialių verslo pasaulio kalbų, o vartotojų skaičius siekia virš 200 milijonų.
• Prancūzų kalba. Šia kalba pasaulyje kalba 129 milijonai. Skaičius gerokai mažesnis, pati kalba irgi yra ne pati lengviausi, tačiau ji taip pat priskiriama prie svarbesnių verslo pasaulyje.
• Vokiečių kalba. Itin plačiai paplitusi Europoje. Bent vieną iš germanų kalbų mokėti šiuolaikinės visuomenės nariui tikrai privaloma.

Kalbų mokymasis naudingas smegenų veiklai

Užsienio kalbų, tokių kaip rusų, prancūzų ar anglų kalbos pamokos, itin aktuali tema ne tik tarp jaunų žmonių, bet ir tarp vyresnių. Nesvarbu, kiek jums bus metų, kalbų mokymasis yra svarbus ir naudingas sveikatai procesas. Moksliškai įrodyta, kad kalbų mokymasis ar gebėjimas kalbėti keliomis kalbomis, sumažina riziką senatvėje sirgti Alzhaimerio liga. Be to, kelių kalbų praktikavimas gerina kognityvines smegenų funkcijas ir gebėjimą atlikti kelis darbus vienu metu. Kitaip tariant, pažintinės funkcijos net ir senatvėje yra stipresnės nei tų, kurie visą gyvenimą kalbėjo viena kalba.

Kaip į kalbų mokymąsi įtraukti vaikus?

Geriausia, kad vaikas kalbų pradėtų mokytis kuo anksčiau. Tai garantuos, kad vaikas galės laisvai kalbėti ne tik gimtąja, bet ir užsienio kalba be jokio akcento. Vaikai imlūs naujai informacijai, tačiau ją geriausia pateikti žaidimo forma. Būtent todėl anglų kalbos pamokos pastaruoju laikotarpiu vis dažniau įtraukia muzikinius intarpus, įvairius atminties žaidimus, mokantis naujų žodžių. Interaktyvios, vizualinės priemonės itin sveikintinos.

Kuo anksčiau vaikas pradės mokytis pirmosios užsieni kalbos, tuo lengviau bus mokytis kitų užsienio kalbų vėlesniame amžiuje.

Kaip užtikrinti personalo atrankos kokybę?

Kaip užtikrinti personalo atrankos kokybę?

Dažnai, norint išspręsti konfliktą, reikalingas trečias asmuo – mediatorius, kuris galėtų pasverti abi puses, padėti išsikalbėti ir surasti bendrą tašką. Panašiai yra ir su darbo rinka: vis dažniau, norint, kad būtų atrinktas tinkamas asmuo, reikalinga personalo atrankos įmonė, galinti rasti trūkstamą grandį.

Aukštos kokybės atranka

Norint atrinkti gerą darbuotoją, jūs turite patikrinti:

  • jo profesinę motyvaciją: asmuo, kuris yra suinteresuotas save realizuoti, dirbti ne tik dėl pinigų yra geriausias galimas variantas. Deja, nepatyrusiems darbo pokalbių atstovams tai būna sunku patikrinti, nes asmuo gali tik atrodyti motyvuotas, bet toks nebūti.
  • norą mokytis: geriausi rezultatai bus tų darbuotojų, kurie nebijos išbandyti naujų dalykų, vis norės sužinoti kažką nauja.
  • analitinius įgūdžius: nebūtinai kiekvienas darbuotojas bus analitikas, tačiau išsiaiškinti, ką reikėtų daryti, kodėl tam tikros užduotys nepavyko, atrasti taškus, kur būtų galima ką nors pagerinti turėtų mokėti visi.
  • suderinamumą: ar asmuo pritaps prie jūsų biuro aplinkos? Ar galės dirbti su kitais kaip komanda, o gal kaip tik visą laiką pyksis?

Galima matyti, kad atrinkti tinkamą asmenį yra pakankamai sudėtinga. Dėl to yra verta pasitikėti personalo atrankos įmone, kuri gali geriau ir greičiau patikrinti asmens tinkamumą.

Ką suteikia profesionali atranka?

Įmonės, susidūrusios su tuo, kokia gali būti sudėtinga darbuotojų atranka, neretai nusprendžia geriau pasirinkti profesionalią personalo paieškos įmonę. Tokią įmonę verta rinktis ne tik dėl to, kad ji patikrins visus reikiamus dalykus, bet ir dėl kitų privalumų:

  • būsimam darbuotojui bus atliekamas testas, užduodami klausimai, kurie parodys, ar jis tikrai tinka į jūsų komandą pagal nustatytas užduotis. Iš būsimo darbuotojo pusės tai parodys, kad įmonė rūpinasi darbuotojų atitikimu, tikslais.
  • darbo skelbimai bus paruošti patraukliai, kad būtų pritraukti reikiami rinkos specialistai.
  • taip pat gali būti peržiūrėtas įmonės personalo valdymas, suteikiant patarimus, kurias vietas verta pagerinti, kad darbuotojai būtų kuo efektyvesni ir laimingesni.

Personalo atrankos įmonės rūpinasi, kad būtų laimingas tiek būsimas darbuotojas, tiek įmonė. Todėl vykdant atranką, kreipiamas dėmesys į abiejų pusių poreikius. Tokia įmonė – kaip konfliktų mediatorius, padedantis rasti bendrą tašką, šiuo atveju tai būsima komandos dalis.

Domitės SEO? Gerai, nes ateityje to poreikis augs

Domitės SEO? Gerai, nes ateityje to poreikis augs

Paieškos sistemos optimizacija arba trumpiau – SEO. Tai pastaruoju metu pasaulyje ypač populiari internetinės reklamos sritis, kuri ir Lietuvoje pastaruoju metu sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Ir ne veltui – tuo užsiimantys asmenys internete įveda šiokią tokią tvarką, papildo interneto platybes naudingu ir įdomiu turiniu (nebent tai angl. Black SEO, kuris tik teršia internetą, „juodina“ konkurentus, siekdami iš visos masės išskirti savo produktą ar paslaugą. Bet apie tai šiame straipsnyje nebus kalbama).

Pagrindinis SEO paslaugas siūlančių įmonių tikslas sukurti bei pateikti vartotojui tikslingą, efektyvų ir išskirtinės kokybės svetainės turinį, nesvarbu, ar tai būtų puslapių pavadinimai ar prekės aprašymai. Paieškos sistemos optimizacija turi nemažai bendro su kitomis reklamos, komunikacijos sritimis, pavyzdžiui, viešaisiais ryšiais, rinkodara netgi programavimo pagrindais. Galbūt kai kuriems gali atrodyti, kad toks platus sričių aprėpimas daro neigiamą įtaką galutinei paslaugos kokybei, tačiau tai – nepagrįsta baimė. Priešingai, internetinė rinkodara veikia kiek tikslingiau.

Kas nusprendžia pasinaudoti SEO, gali manyti, kad greitu metu jo svetainei bus atlikti šie darbai:

• Sukurtas arba sutvarkytas vidinis turinys;
• Bus reguliariai kuriamas ir platinamas išorinis turinys;
• Bus sutvarkyta nuorodų sistema.

Nors didelis dėmesys skiriamas vartotojui ir jo patogumui naršant svetainėje, SEO yra gana tikslus ir aiškios struktūros reikalaujantis darbas. Be akivaizdžios naudos vartotojui, SEO yra ypač naudinga svetainėms, kuriose nėra informacijos arba ji nieko verta. Sutvarkius tam tikrus tokių svetainių aspektus kliento svetainė lengviau randama paieškoje. Google ir kitos paieškos sistemos reguliariai atnaujina algoritmus, taip siekdamos išgauti kuo daugiau naudos vartotojams, tuo pačiu suteikiant galimybę svetainių turėtojams padaryti savo verslą ar veiklą žinomesniais internautų tarpe. Puikus to pavyzdys – nuo 2000 metų taikoma „Adwords“ reklama. Pagal tam tikrus žodžius, įvestus Google paieškos laukelyje yra išmetamas tam tikras rezultatas, atitinkantis ieškotojo poreikius.

SEO labai naudinga nedidelėms įmonėms, kurios nori pralenkti (bent kažkiek) stambesnius, kur kas seniau rinkoje veikiančius verslininkus ar kompanijas. Svarstantiems įsigyti SEO paketą reikėtų žinoti, kad į jį priklausomai nuo biudžeto ir susitarimo bus tvarkoma ir kuriama vidiniai bei išoriniai tekstai, sutvarkomos ir platinamos nuorodos ir nuolat bus peržiūrimas svetainės reitingas.

Nors kiekvienas SEO paslaugos elementas yra labai svarbus, visgi turinys – karalius. SEO tekstai, prekių ar kategorijų aprašymai, – tai dalykai, kuriuos kuria specialiai pasamdyti žmonės, vien dėl to, jie būna ne šiaip paprastas, meniškai parašytas tekstukas, bet tikras profesionalų sukurtas prekės ar paslaugos pristatymas, orientuojantis į tam tikras internetinės rinkodaros principus (raktinius žodžius, vartotojo elgseną, paprastą elementų išdėstymą ir pan.)

Šiandien išmokti SEO galima įvairiais būdais: mokantis internete, lankant kursus, atliekant praktiką SEO paslaugas teikiančiose įmonėse ar skaitant knygas apie tai. Svarbiausia – noras, nes potencialo šita sritis turi tikrai į valias.

Užsienio kalbų mokymasis atveria kelius visame pasaulyje

Užsienio kalbų mokymasis atveria kelius visame pasaulyje

Mokytis kalbą mokykloje dabar privaloma kiekvienam vaikui. Žinoma, populiariausia užsienio kalba yra anglų, tačiau ir rusų, vokiečių ar prancūzų yra lygiai tokios pat svarbios ir naudingos. Nesvarbu, ar ieškant darbo, ar vykstant studijuoti svetur kita, ne gimtoji, kalba leidžia pristatyti save, susipažinti ir bendrauti su kitais žmonėmis, galiausiai – gauti darbą.

Neoficiali tarptautinė kalba – anglų

Dabar pasaulyje nuo mažiausių iki seniausių žmonių yra tokių, kurie mokosi ar jau laisvai kalba angliškai. Tai – populiariausia ir dažniausia naudojama kalba pasaulyje. Tiesa, didelę reikšmę tam turi ir pats faktas, kad ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Airijoje, Amerikoje, Naujojoje Zelandijoje, Australijoje anglų kalba yra oficiali. O visur kitur ši kalba naudojama kaip verslo, mokslo priemonė.

Esperanto – bandymas sukurti visiems suprantamą kalbą

Ši kalba nors ir buvo daroma su tikslu tapti tarptautine, visgi ji neprilygsta anglų kalbai. Tačiau visame pasaulyje yra žmonių, kurie ją mokosi. Lietuva – ne išimtis. Devynioliktame amžiuje šią kalbą dirbtinai sukūrė žydų kilmės okulistas L.L.Zamenhofas. Maždaug 10 metų – tiek truko kalbos kūrimas, jos tobulinimas, taisyklių sudarymas ir apipavidalinimas. Galiausiai 1887 – aisiais jis išspausdino pirmąją esperanto kalbos knygą, vildamasis, kad ji taps būdu susišnekėti žydui, amerikiečiui, turkui, kinui ar kitos tautybės žmogui bet kur, kur jis nuvyks.

Kodėl šiandien verta investuoti ir mokytis užsienio kalbų?

Kaip jau minėta? Užsienio kalbos atveria kelius karjerai ir gyvenimui įvairiuose pasaulio kampeliuose. Dabar yra sukurta pačių įvairiausių ir šiuolaikiniam žmogui sukurtų priemonių, kaip jis gali mokytis kalbas. Tai gali būti: specialios programėlės (pavyzdžiui, „Duolingo“), internetinių portalų, įvairių socialinių platformų, kuriose galima bendrauti su užsieniečiais ir pan. Žinoma, išlieka ir tradicinės taip pat efektyvios priemonės – knygos, audio įrašai, kursai. Pastaruosius vis dar pasirenka didelė dalis žmonių. Natūralu, juk lektoriai ir dėstytojai yra patyrę ir tą kalbą gerai mokantys asmenys, galintys teisingai ir nuosekliai suteikti žinių apie užsienio kalbą ir taip padėti ją išmokti greičiau.

Tai – tik kelios priežastys, kuo naudinga yra anglų ar bet kuri kita užsienio kalba. Mokytis taip pat yra daugybė būdų, tačiau kiekviena iš jų pateisina taisyklę, jog kalbos dar niekam nepamaišė.