Mobilumas ir lankstumas – labiausiai vertinamos darbuotojų savybės

Mobilumas ir lankstumas – labiausiai vertinamos darbuotojų savybės

Nors kasdien galima išgirsti apie vis greičiau augančius verslo centrus įvairiuose Lietuvos miestuose, labiau šiais laikais vertinamas ne darbuotojų sėslumas ir pasišventimas, o gebėjimas būtų lanksčiam ir gebėti dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio. Vis dažniau galima išgirsti laisvu darbo grafiku dirbančių ir nuo nieko nepriklausomų darbuotojų sėkmės istorijų, paremtų galimybe dirbti iš ten, kur jiems patogu. Visgi, šiandien visų su verslu ar bet kuria kita sritimi susijusių procesų valdymas yra gerokai paprastesnis, o geriausia, kad viskas yra pasiekiama, jei šalia yra internetas. Tad ko dar nežinojote apie šiuolaikinį verslą?

Dirbkite ten, kur Jums patogu

Šiandien sau galimybę dirbti iš Karibų salų viešbučio sau suteikti gali bene kas antras žmogus. Viskas priklauso nuo požiūrio žmogaus lankstumo. Be to, ir dauguma įmonių šiandien vis dažniau skatina savo darbuotojus vykti į komandiruotes ar kitaip pakeisti aplinką. Tokiu būtu stengiamasi kelti darbuotojų produktyvumą bei motyvaciją, skatinant juos dirbti efektyviau. Visgi, net ir psichologai tvirtina, kad žmogus, pakeitus aplinką, tampa labiau motyvuotas ir dirba produktyviau.

Savaime aišku, tenka būti labai lanksčiam, kad būtų galima tiesiog imti ir įprastą biuro aplinką pakeisti į biurą po atviru dangumi šalia paplūdimio ir pajūrio. Tačiau tie, kurie tai bandė, jau žino, koks geras dalykas tai yra. Grįžus atgal į biurą, net ir ta pati senoji aplinka atrodo kitokia, tad akys į viską žvelgia šviesiau, o darbas vyksta sklandžiau.

Paprasčiau nebūna

Elektroninis procesų valdymas, turint interneto prieigą, yra toks pats paprastas, kaip pasidaryti rytinį puodelį kavos. Viskas, ko reikia, kad žmogus galėtų dirbti, tai internetas ir elektra. O papildomas gražus vaizdas skaičiuojasi kaip bonusas.

Elektroninio procesų valdymo privalumas tas, jog net ir pakeitus darbo aplinką, darbuotojai gali būti nesunkiai pasiekiami, galima stebėti jų produktyvumą, darbo efektyvumą, našumą, kiek buvo išdirbta valandų. Dar vienas privalumas, tai galimybė viską daryti net ir su mobiliaisiais įrenginiais, kaip telefonai ar planšetiniai kompiuteriai. Kitaip tariant, vykstant traukiniu ar autobusu, Jums nebūtina išsitraukti kompiuterio, kad galėtumėte peržvelgti ir redaguoti dokumentą ar patvirtinti gautą informaciją. Visa programinė sistema gali būti sinchronizuojama su mobiliaisiais įrenginiais, o taip sutaupoma laiko.

Galų gale, kiekvienas vadovas vertina ne tik darbuotojo nusiteikimą ir rodomą motyvaciją dirbti, bet taip pat ir tą lankstumą, kuris leidžia jam prisitaikyti prie bet kokių sąlygų. Kiekvienas šiandien turėtų mokėti suderinti laisvalaikį ir darbą, stengtis būti kuo mobilesniu. Tai šiuolaikinius verslo išskirtinumas.