Mitai apie vertikalias žaliuzes

Mitai apie vertikalias žaliuzes

Vertikalios žaliuzės – be galo stilingas, patogus ir universalus langų uždengimo būdas. Visgi jis nepelnytas nuvertintas. Apie šias žaliuzes prikurta daug mitų, kurie neleidžia jų išmėginti ir įsitikinti nauda. Tad jei nenorite tiesiog apsigauti, siūlome susipažinti su šiais mitais ir sprendžiant remtis tikraisiais faktais.

 

Mitas Nr. 1. Jos tinka tik biurams

 

Žaliuzės su vertikaliai kybančiomis juostomis labai dažnai matomos komercinės paskirties patalpose – biuruose, parduotuvėse, salonuose ir panašiai. Neretai jų galima pamatyti ir ant gamyklų, fabrikų langų. Visgi nereikėtų manyti, kad tai visos vietos, kur jas galima kabinti.

 

Nors kai kam atrodo keista, bet iš tiesų vertikalios žaliuzės gali tapti nuostabia namų interjero detale. Jos idealiai atrodo moderniai įrengtose patalpose. Tai – ne tik grynas modernizmas, bet ir industrinis, minimalistinis interjeras. Šias žaliuzes derinti galima netgi eklektiškai įrengtame kambaryje.

 

Mitas Nr. 2. Jos nepatogios

 

Klaidinga manyti, kad žaliuzės su vertikaliomis juostomis yra nepatogios. Kai kuriems atrodo, kad jos blokuoja vaizdą, pinasi po kojomis, yra sunkiai valdomos ir panašiai. Iš tiesų viskas kone atvirkščiai. Tokios žaliuzės:

 

  • Turi juostas, sukiojamas į visas puses, tad lengvai pritaikomas norint matyti vaizdą už lango.
  • Gali būti valdomos tiek įprastas, virvele, tiek nuotoliniu būdu – netgi balsu.
  • Užima labai mažai vietos, nes gali būti montuojamos prie pat lango.

 

Visos kokybiškos vertikalios žaliuzės yra ilgaamžės ir stilingos.

 

Mitas Nr. 3. Jos – nuobodžios

 

Vertikaliai kybančios žaliuzės išties gali atrodyti nuobodokai, ypač pasirinkus baltą spalvą. Tačiau visa laimė, kad taip daryti tikrai nebūtina. Tiek spalvų, tiek pačių audinių yra įvairiausių. Tekstilė gali būti ir lygi, ir raukšlėta, ir impregnuota, ir ne. Ji netgi gali būti raštuota. Pačios juostos gali būti plonesnės arba platesnės. Spalvas lengva derinti ir prie interjero detalių, ir prie eksterjero.

 

Jei dvejojate dėl žaliuzių, pirmiausia pagalvokite, kas jus stabdo – ar tikra informacija, ar tiesiog mitai. Pastaruoju atveju pasirūpinkite tiksliais duomenimis. Būtent jie ir patalpų ypatumai turėtų nulemti, ar vertikalios žaliuzės tinkamos, ar tinka ir jos, ir, tarkim, užuolaidos.