Browsed by
Kategorija: Laisvalaikis

Trys patarimai sukurti ypatingesnę nuotaiką šeimos pasibuvimams

Trys patarimai sukurti ypatingesnę nuotaiką šeimos pasibuvimams

Tikriausia negali būti nieko geresnio, negu laisvą savaitgalio popietę praleisti su artimais žmonėmis, nesvarbu, ar tai bus laikas praleistas su seniai matytais draugais, ar mylimais tėvais. Sukurti dar patogesnę aplinką padės minkšti svetainės baldai „Adorno“. Be komfortiškų, atsipalaiduoti padedančių baldų, aplinką padaryti dar malonesnę padės keli dalykai.

Read More Read More

Saugios kelionės – smagios kelionės

Saugios kelionės – smagios kelionės

Dėl to, kad motociklais važiuoti yra neprilygstamas pojūtis, suabejoti gali tik nedaugelis. Vis dėlto tiek pradedantieji, tiek patyrę motociklų vairuotojai neretai pamiršta net elementariausias saugaus elgesio taisykles. Puikiu pavyzdžiu gali būti ir nedėvimos motociklininko apsaugos, ir pačios transporto priemonės nepriežiūra. Pateikiame kelis esminius patarimus, kuri padės mėgautis kelionėmis saugiai.

Read More Read More

Kiekvieno dviratininko prioritetas turėtų būti saugumas

Kiekvieno dviratininko prioritetas turėtų būti saugumas

Dviratis – šauni ir tikrai pagirtina investicija į turiningą ir smagų laisvalaikį. Tačiau dviračio įsigijimas į gyvenimą įneša ir daugiau atsakomybės. Už save ir kitus kelyje. Todėl nusprendus įsigyti dviratį, į komplektą turėtų įeiti ir dar šiek tiek papildomos, saugumui užtikrinti reikalingos dviratininkų atributikos. Ar pradedantysis, ar jau pažengęs – dviratininko apranga svarbi kiekvienam. Kaip apsaugoti save ir užtikrinti saugias keliones – pasakojame plačiau.

Read More Read More

Kelionės – puikus būdas stiprinti ryšius

Kelionės – puikus būdas stiprinti ryšius

Sena, bet kažkodėl daugelio primiršta tiesa – tai, kad kelionės padeda išmėginti ir sustiprinti santykius. Šiuo atveju galvoje turimas ne tik ryšys tarp įsimylėjėlių ar sutuoktinių. Kelionės gali praversti grūdinant ir tiesiog draugų santykius. Mikroautobusų nuoma – paslauga, kuri siekiant šio tikslo gali būti itin aktuali. Taigi, pakalbėkime apie tai, ką daryti, kad išvyka su draugais būtų sėkminga.

Read More Read More

Atostogos ekspromtu: verta ar ne?

Atostogos ekspromtu: verta ar ne?

Daugelis iš mūsų diena iš dienos dirbdami darbą, turėdami šimtus įvairiausių rūpesčių ir reikalų trumpam sustoję į galvą įsileidžiame gundančią mintį: kaip puiku būtų dabar viską mesti ir trumpam kur nors pabėgti. Dar geriau, jeigu išvykos kryptis yra nuošali vieta ne Lietuvoje, o kur nors Azijos ar pietų Amerikos kraštuose, kur nors ir yra interneto ir telefono ryšys, svarbūs klausimai būna trumpam pamirštami ir blokuojami nuostabios tos šalies kultūros bei gamtos. Vengti tokių minčių ir vyti jas šalin tikrai neverta, juolab, jei gyvenate tokiame tarsnyje, kai viskas ima erzinti, jaučiatės pavargęs ir nesvajojate apie nieką kitą tik ramybę ir buvimą su savimi, šeima ar artimiausiais draugais. Trumpa savaitgalio ar keleto dienų kelionė gali tapti tarsi tas gelbėjimosi ratas iš nesibaigiančios darbų ir rūpesčių lavinos. Be to, juk gyvename amžiuje, kai lėktuvais pradedama keliauti taip pat dažnai kaip ir automobiliais, tad susirasti pigūs skrydžiai į kitą šalį padeda bent trumpam pamiršti įtampą keliančius dalykus.

Read More Read More

Painūs prezervatyvų dydžiai ir tipai: kaip ir kokius rinktis?

Painūs prezervatyvų dydžiai ir tipai: kaip ir kokius rinktis?

Kai pirmą kartą tenka ateiti į parduotuvę ir įsigyti prezervatyvų pakuotę, atrodo, na ir kas čia tokio? Pasiimi gražiausiai atrodančią pakuotę ir eini prie kasos. Ir tik grįžus namo ir ją išpakavus imama suprasti, kad gal reikėjo pasižiūrėti, ar yra koks nors dydis, o gal vieni iš jų yra patvaresni nei kiti? Prezervatyvų dydžiai galiausiai tampa painiu ir alinančiu galvos skausmu, kol atrandami tinkamiausi. Visgi, tam, kad nereikėtų kaskart pirkti skirtingų ir bandyti, pateikiame šiek naudingos informacijos – nuo to, kokie būna prezervatyvai iki to pagal ką juos rinktis.

Read More Read More

Kaip išsirinkti, kas atliks fotosesiją Kaune?

Kaip išsirinkti, kas atliks fotosesiją Kaune?

Artėjant svarbiai šventei – vestuvėms – būtina pasirūpinti, kad kiekviena detalė būtų įsimintina. O norint, kad šias detales visi kuo ilgiau atsimintų, reikia pasirūpinti, kad viskas būtų įamžinta. Tam gali padėti profesionaliai parinkta ir įvykdyta fotosesija. Kaune tai gali atlikti ne vienas fotografas – kaip pasirinkti?

Fotografijų stiliai

Kaip norite, kad jūsų vestuvės būtų įamžintos? Yra keli skirtingi fotografavimo stiliai, tad pirmiausia turėtumėte apgalvoti ir pasitarti su partneriu, kaip norite būti įamžinti:

 • Dokumentinis stilius: daromos neplanuotai, be pozavimo;
 • Portretinės: klasikinės vestuvinės nuotraukos, kada pozuojama fotografui;
 • Meninės: gali būti parinkti kiek įdomesni kampai, naudojamos papildomos priemonės, siekiant pakelti nuotraukas į kitą lygį;
 • Modernios: neįprasti kampai, keistai parinkti kadrai;
 • Derintas: suderinami keli stiliai.

Dažniausiai yra pasirenkamas derintas stilius, kai šiek tiek nuotraukų būna surežisuotos, o dalis spontaniškos ar kiek keistesnės, siekiant suteikti vestuviniam albumui kiek įdomumo.

 

fotosesijos

Buvę darbai

Pirmas dalykas, galintis parodyti, kaip sekasi fotografui yra jo ankstesnės fotosesijos. Šiomis dienomis fotografai turi savo interneto svetaines, kuriose rodomi geriausi jų darbai. Būtinai juos peržvelkite ir atkreipkite dėmesį į tokias detales kaip:

 • Nuotraukų išdėstymas;
 • Sukurtas kompozicijas;
 • Kaip atrodo asmenys nuotraukose – ar jie laimingi, ar įamžinti tinkamu kampu;
 • Nuotraukų kokybė – net jei nieko nesuprantate apie fotoaparatus, tikrai galėsite pasakyti, ar nuotraukos nėra susiliejusios, ryškiai matosi žmonės;
 • Ar parinktas nuotraukoms tinkamas kampas.

Jei norite įsitikinti, ar tikrai asmenims patiko fotografo darbas, reikėtų su jais susisiekti ar paieškoti apie fotografą atsiliepimų. Tie asmenys, kurie jau turėjo fotosesiją Kaune galės geriausiai papasakoti, kaip fotografui sekėsi pagauti svarbiausias akimirkas.

 

Susitikimas su fotografu

Galiausiai, lieka susitikti ir pasikalbėti su fotografu. Juk ketinate su juo būti kartu visą ar net kelias dienas. Todėl vertėtų rinktis asmenį, su kuriuo puikiai sutarsite, kuris galės jums patarti, kur atsistoti, kad būtų gražesnis nuotraukos kampas.

Jei viskas tinka, belieka suderinti kainą, už kurią jums bus vykdoma fotosesija Kaune.

 

Pasirinkti vestuvių fotografą yra gana atsakingas darbas, reikalaujantis daug pasiruošimo. Turėsite peržiūrėti daug nuotraukų, portfolio, susitikti su ne vienu asmeniu. Bet juk visa tai verta – išsirinkę teisingai turėsite vien malonių prisiminimų kupiną nuotraukų albumą.

Patarimai, norintiems natūralų maistą užsiauginti patiems

Patarimai, norintiems natūralų maistą užsiauginti patiems

Turbūt tik labai nedidelei žmonių daliai niekada gyvenime neteko liesti žemės, ko nors į ją sodinti ar jos laistyti. Nors daugeliui tai vis dar atrodo kaip senų ar bent jau vidutinio amžiaus žmonių užsiėmimas, šiandien, populiarėjant ekologijai tai ryžtasi išbandyti ne vienas jaunas žmogus.

Natūrinis žemės ūkis, žemdirbystė ar ūkininkavimas – galbūt tai yra kraštutinumai, viliojantys tikrai ne visus, tačiau pasisodinti ir prižiūrėti prieskonines žoleles vazonėlyje ant palangės arba kelias gėles balkone gali visi. Tai – nei sudėtinga, nei reikalauja daug laiko. Visgi, jei norite būti ta nedidelė dalis asmenų, degančių entuziazmu išbandyti tikro jaunojo ūkininko kasdienybę ir atsistoti į jų batus (o galbūt geriau sakyti – botus), atsiminkite keletą dalykų.

Anksčiau žmonėms žemė duodavo labai didelę maisto dalį: vaisiai, daržovės, šakniavaisiai buvo valgomi švieži, konservuojami arba naudojami kaip pašarai gyvuliams. Dabar pastaroji situacija pasitaiko gana retai. Kita vertus, ir žmonėms nereikia taip sunkiai dirbti – įvairias užduotis dabar paprasčiau ir kartais net lengviau atlieka moderni technika. Pas asmenims, kurie turi nuosavą namą, sodo namelį, sodybą ar pirtį yra žoliapjovė, elektrinis pjūklas, pas „rimtesnius“ ūkininkus galima rasti traktorių, kultivatorių ar net kombainą. Tiesa, šiandien žemdirbystė neapsieina ir be cheminių preparatų, pavyzdžiui, pesticidų, trąšų ir pan. Šie dažnai auginamus maisto produktus padaro ne tokius skanius, pakeičia natūralų skonį, prideda arba, priešingai, atima saldumą.

Jei svarbu ekologija, o prekybos centre kaip pametęs galvą ieškote visiškai natūralių produktų, reikėtų liautis desperatiškai kabintis į ekologiją – visiškai grynos jos nerasite niekur, nebent patys viską auginsite.

Auginantiems vaisius, daržoves, grūdines kultūras ir jas apdirbant savo namuose būsite tikri dėl jų sudėties. Tokiu atveju jums nekils klausimas, ar valgote sveikus, maistingus produktus ir kiek saldiklių ar kitų nenatūralių priedų jame yra. Aišku, tai pasiekiama tik sunkiu darbu, mat viską – sėją, priežiūrą, laistymą, derlių, apdirbimą – reikia kruopščiai planuoti ir atlikti laiku. Tačiau, mūsų seneliai ir proseneliai įrodė, kad net ir daug pastangų bei laiko reikalaujantis darbas įmanomas.

Taigi, nuo ko pradėti?

1. Pirmiausiai, apdirbkite žemę. Jeigu ruošiatės naudoti didelį žemės plotą, išsinuomokite specialią techniką. Dabar tokią paslaugą teikia ne viena įmonė. Labai svarbu nuo žemės paviršiaus pašalinti žolę, antraip arti bus labai sunku. Geriausias metas žemei ruošti yra ruduo, kai dirvožemis yra šlapias, minkštas dėl dažno lietaus. Arimui geriausiai tinka nedideli traktoriukai.
2. Atėjus pavasariui žemei irgi reikia skirti dėmesio – laukia kultūvavimo, lyginimo, sodinimo darbai. Jeigu žemę sutvarkėte ir paruošėte sodinimui pirmą kartą, didelių vilčių, kad sulauksite gausaus derliaus, geriau nekurkite.
3. Sodinkite augalus, daržoves, vaisius, vaiskrūmius ir kita pagal specialistų rekomendacijas. Po sodinimo nepamirškite jų reguliariai palaistyti ar patręšti.

Po pagrindinių atliktų darbų jau jūsų reikalas, ką daryti su užaugintais maisto produktais ar augalais. Tačiau viena bus aišku – jie bus sveiki, didelio jūsų darbo vaisius.

Važiavimo dviračiu privalumai

Važiavimo dviračiu privalumai

Artėjant pavasariui, dviračiai prisimenami kaip transporto priemonė, galinti padėti greičiau pasiekti darbą, norimas vietas. Į gatves pasipila dviratininkai, kurie kartais atrodo tik trukdo pėstiesiems ir automobiliams. Stebint tokį jų kiekį, nejučia kyla klausimas: kokie gi važiavimo dviračiu privalumai, kad tų dviratininkų tik daugėja?

Teigiama įtaka fizinei sveikatai

Važiavimas dviračiu, net jei minama itin lėtai, vis tiek sukuria aktyvumą, kuris yra skatinamas įvairaus amžiaus žmonėms. Net asmenims, kurie negali intensyviai sportuoti, patariama tiesiog vaikščioti arba daugiau važiuoti dviračiu, nes tai turi teigiamų poveikių įvairioms raumenų grupėms, kraujotakai, imunitetui. Norėdami sužinoti daugiau priežasčių, kodėl verta važiuoti dviračiais, apsilankėme www.bikko.lt.

 • Jei norite sumažinti širdies ligų riziką per pusę, kas savaitę užtektų nuvažiuoti 32 km. Tai gali būti dviejų valandų pasivažinėjimas, arba kiekvieną dieną galite važiuoti apie 4,6 km. Tinkamai parinkti dviračiai padėtų šį atstumą nuvažiuoti greičiau ir lengviau.
 • Važinėdamiesi lauke gausite daugiau vitamino D, kuris itin svarbus organizmui.
 • Galėsite numesti svorio ir pasiruošti vasaros sezonui. Jei norite maksimizuoti svorio metimą ir raumenų ryškinimą, patariama važiavimo metu keisti intensyvumą. Tai reiškia, kad kelias minutes važiuokite itin greitai, o po to – atsipalaidavę.
 • Važiuojant dviračiu pagerėja kvėpavimas, kas padeda išvalyti plaučius.
 • Aktyvumas užtikrina ir geresnį miegą, todėl asmenims, turintiems nemigą, patartina padidinti savo aktyvumą.

Teigiama įtaka psichinei būsenai

Mokslininkai jau gana seniai įrodė, kad nuolatinis aktyvumas ne tik padeda asmens organizmui stiprinti imunitetą, bet ir pagerina nuotaiką, pasitikėjimą savimi. Po treniruotės arba aukšto aktyvumo, smegenys siunčia teigiamus signalus, kurie priverčia pamiršti net skaudančius raumenis: būtent todėl asmenims, dažnai jaučiantiems nerimą, patariama padidinti aktyvumą.

Dviračiai – priemonė socializuotis. Galite kartu su draugais pasiėmę dviračius aplankyti įvairias miesto vietas, susiplanuoti keliones. Bendravimas su kitais asmenimis padeda psichinei sveikatai, nes sumažina stresą, gali padėti kovojant su depresija.

Dar vienas privalumas yra padidėjęs deguonies kiekis važiuojant dviračiu. Jis yra itin reikalingas nuolat aktyviai dirbančioms smegenims. Jis ne tik padeda susikaupti, bet ir gerina atmintį, todėl dviračiu rekomenduojama važiuoti studijuojantiems, protinį darbą dirbantiems asmenims.

Kiti privalumai

Važiuodami dviračiu, galėsite ne tik išvengti automobilių spūsčių, bet ir sutaupyti pinigus, išleidžiamus degalams ar viešojo transporto bilietams. Rečiau naudodami automobilį taip pat galėsite jį išsaugoti nuo per greito nusidėvėjimo.

Dauguma teigiamos dviračių įtakos gali būti jaučiama ir važiuojant stacionariu treniruokliu. Tačiau jei norite kuo daugiau padėti savo sveikatai, tuomet patartina važinėtis lauke, bent 4 – 5 kartus per savaitę. Jei įmanoma, pravartu tai daryti su draugais.

Apie žūklę

Apie žūklę

rock-1533824_1920

Iš miestų atvykę turistai prie ežero ar upės, noriai bando savo jėgas su žvejyba. Tačiau dažniausiai praleidžiant laiką miestuose, ne visi turi reikiamas žinias apie įrangą, žuvų mėgstamus masalus. Ką apie žūklę turėtų žinoti visiškas pradedantysis?

Pirmiausia, nuspręskite, kodėl norite pradėti žvejoti: ar stengsitės pagauti žuvis, kurios bus trofėjinės, ar norite daugiau gaudyti žuvis, kurias galėsite išsivirti vakarienei? Nuo to skiriasi pasirenkama įranga, masalai bei žvejojimo vietos. Būtiniausias žvejybos daiktas – meškerė turi būti parinkta teisingai. Jeigu žvejojate pirmą kartą ir nesate tikras dėl specifinės meškerės rūšies, Jums tiks vidutinio dydžio (2-3 metrų ilgio), atvirą ritę turinti, susidedanti meškerė.

Meškerės skiriasi pagal turimas savybes. Jei rinksitės labai lanksčias meškeres, jos nebus tokios stiprios, todėl negalėsite ištraukti sunkesnių žuvų. Tačiau jų lankstumas leis pajusti net mažiausius valo timptelėjimus. Rinkitės trumpesnę meškerę, jei ruošiatės žvejoti vietovėje, kurioje daug medžių, nes kitaip bus sunku užmesti. Rinkitės ilgesnę ir storesnę meškerę, jei ruošiatės gaudyti sunkias ir stiprias žuvis.

Kai kurie apie žūklę gali susidaryti netinkamą įspūdį, kad žvejams būtina turėti visą dėžutę skirtingų masalų. Taip tikrai nėra – viskas priklauso nuo Jūsų norimų pagauti žuvų. Nors dauguma žvejoti pradeda nuo ant kabliuko užkabinto slieko ar lervos, galite rinktis ir dirbtinius masalus. Juos rinkitės pagal norimos sugauti žuvies tipus. Pavyzdžiui ešeriams puikiai tiks guminukai, o lydekoms gali tikti vobleriai. Žvejojant su dirbtiniais masalais paprastai reikia daugiau patirties, todėl galite puikiai pradėti nuo gyvųjų.

Prieš išsiruošiant į žūklę, pasidomėkite Jūsų norimomis pagauti žuvimis. Tai gali geriau padėti išsirinkti ne tik žvejojimo vietą bei masalus, bet ir žvejojimo laiką, meškerės ilgį, reikiamas rites. Užkibus žuviai, svarbu truktelti meškerę prieš pradedant ją traukti. Tai įkabins kabliuką žuviai į žiotis ir ji nebegalės pabėgti. Prieš vykdami žvejoti, nusipirkite reples, kuriomis galėsite lengviau ištraukti kabliuką iš žuvies žiočių.

Svarbu prisiminti, kad jei nusprendėte žvejoti Lietuvoje, Jums reikia įsigyti žvejo bilietą. Jei norite žvejoti registruotuose telkiniuose, Jums reikės žvejybos licencijos. Neturint tokio leidimo, gali tekti mokėti kelis tūkstančius eurų siekiančią administracinę baudą.

Taigi viskas, ką Jums reikia žinoti apie žūklę priklauso nuo norimos pagauti žuvies. Pasirinkite pagal jas tinkamus masalus, svarelius, valą bei meškerę ir pirmyn. O visa kita ateis per praktiką.