Kramtymo procesas tik susidėjus dantų protezus

Kramtymo procesas tik susidėjus dantų protezus

Dantų protezavimas yra visiems gerai žinoma procedūra. Tuo užsiima beveik visi specializuoti odontologiniai centrai – tiek odontologijos klinika – Kaune, tiek ir Vilniuje, tiek ir kituose miestuose įsikūrę stomatologų kabinetai. Dantų protezai ne tik sugrąžina estetinę šypseną, bet ir atstato pagrindines funkcijas. Susidėjus dantų protezus atstatomas pasitikėjimas savimi, galima šnekėti be šveplavimo ir, žinoma, normaliai kramtyti. Nepaisant šių privalumų kartais susidaro tam tikri nepatogumai. Vienas jų susijęs su kramtymo procesu.

Natūralu, kad naujai sudėti dantys iš pradžių nesijaučia lyg savi, todėl ir kramtymas tampa tarsi šiek tiek svetimas. Esminis aspektas kurio reikia laikytis – kramtymo procesą pradėti lėtai. Tai paprastai būna sunkiausia dalis, nes tiek burnos ertmė turi priprasti prie sudėtų protezų, tiek ir jūs turite išmokti juos valdyti. Paprastai procedūrą atlikę odontologai supažindina pacientus, kokie pojūčiai gali aplankyti jau sudėjus protezus ir kaip palaipsniui išmokti juos tinkamai valdyti (pavyzdžiui, odontologijos klinika Kaune akcentuoja, kad reikia skirti laiko mokymuisi kramtyti ir nesibaiminti, kad iš pradžių maisto kramtymo procesas gali būti neįprastas).

Norint, kad procesas taptų kuo paprastesnis reikia pradėti mokytis kramtyti teisingai nuo pat pradžių:

  • Maistą kramtykite abiejose burnos pusėse. Kitaip galite susidurti su situacija, kai dantų protezai atsilaisvina vienoje pusėje – dėl skirtingų apkrovų tenkančių abiem burnos ertmės pusėms.
  • Su praktika ir laiku raumenys įpras ir procesas taps įprastas, kaip ir seniau, todėl jei iš pradžių tai ir bus šiek tiek skausminga ar keista – neapleiskite šio proceso. Svarbu, kad kramtymas vyktų lėtai.
  • Stenkitės pradžioje vengti kramtyti su priekiniais dantimis, kai jau išmoksite tai daryti su krūminiais dantimis, galite pereiti prie priekinių.
  • Valgymo procesas turėtų vykti kandant mažus kąsnelius, dar geriau jei tai iš karto į mažus gabalėlius supjaustytas maistas.
  • Jei dvejojate dėl pačio kramtymo proceso, visada galite pasikonsultuoti su savo odontologijos klinika (Kaune, Vilniuje – didžiuosiuose miestuose specialistai teikia atskiras konsultacijas šiuo klausimu).
  • Pradžioje rinkitės minkštesnės tekstūros maisto produktus, venkite kieto ir traškaus maisto. Tačiau ši taisyklė gali būti apeinama, pavyzdžiui, obuolys lengviau valgomas supjausčius į skilteles ir nulupus žievelę.
  • Nesijaudinkite jei kurį laiką maistas atrodys beskonis. Organizmas turi apsiprasti, o skonio pojūčiai grįš su laiku.

Paprastai kramtymo procesas lengvai perprantamas per savaitę, todėl tai ne toks ir ilgas laiko tarpas. Didžiausias jūsų darbas susidėjus dantų protezus yra negailėti skirti laiko mokymuisi. Atminkite, kad tik nuo jūsų priklauso pasiekta sėkmė kramtymo patogume ir paprastume.