Kokybiško poilsio paslaptys

Kokybiško poilsio paslaptys

Patalynę ne visąlaik lengva išsirinkti, pradedant nuo klausimų: kokia medžiaga labiausiai tinka odai, baigiant kokia spalva labiausiai dera interjero dizainui. Net pagalvės ar čiužinio užvalkalas turi būti paruošti pagal aukščiausius standartus. Tai suteiks kokybiškesnį miegą, o čiužinys nepradės kaupti drėgmės. Atsižvelgiant į tai, kas madinga 2018 metais namuose priimtiniausia rinktis baltą natūralią spalvą.

Audinio rūšys ir joms atitinkamos savybės:

  • Medvilnė – ilgaamžiškumas. Iš šio audinio pasiūta patalynė tarnauja ilgai, kadangi išskalbus patalynę, neįgauna skylučių ar šiurkštumo. Tai tinkamas santykis tarp kokybės ir kainos, kadangi tai nėra pats brangiausias variantas, pavyzdžiui, prabangus šilkas, tačiau ši medžiaga pasižymi kokybe ir natūralumu.
  • Linas – tvirtumas. Dažnai skalbiant, dažnai net ir kokybiškiausi audiniai praranda patvarumą. Šis audinys nepasižymi lepumu ir skalbimo temperatūra gali būti parenkama pagal poreikius. Linas gali netikti jautresnės odos atstovams, kadangi jis ganėtinai šiurkštus, nors vartotojas gali rinktis minkštesnį lietuvišką audinį. Patalynė, pagalvės ir čiužinio užvalkalas pagaminti iš lino tinka žmonėms, kurie yra alergiški kitoms medžiagoms.
  • Šilkas – prabangumas. Tinkamas tiek vasaros, tiek žiemos sezonams. Nekaupia drėgmės ir pasirūpina karališku poilsiu. Šiai rūšiai reikia vis dėlto specialios priežiūros: skalbimo temperatūra gali būti iki 30 laipsnių, o skalbimas turi būti su specialiomis priemonėms, kurios skirtos švelniems audiniams. Jei šilkui nėra skalbimo rėžimo, rinkitės vilnos rėžimą.
  • Sintetika – pigumas. Gali būti maišomas su kitomis rūšimis, todėl savybės dažnai perima iš kito audinio. Norint vis dėlto natūralumo, reiktų vengti šios medžiagos arba jo procentas turi būti pakankamai minimalus. Vis dėlto vieniems tai tinkama rūšys, todėl norint sutaupyti vertėtų rinktis būtent šią rūšį.

Užvalkalų spalvos ir sudėties svarba

Miegant žmogaus kūnas išskiria pakankamai drėgmės, kad tai galėtų pradėti kauptis tiek patalynėje, tiek čiužinyje. Čiužinio užvalkalas ne tik privalomas, bet ir būtinas apsisaugoti nuo erkučių ar galimų kitų nemalonumų. Vien todėl jį renkantis atsižvelgti į jo sudėtį.

Šiais metais madingi matinės natūralios atspalviai namuose, todėl renkantis patalynę vertėtų vengti ryškių ir blizgančių spalvų. Vis dėlto aplinka miegamajame turi būti ramesnė nei visuose namuose, todėl reikia pagal tai rinktis detales, kurios ir sukuria tokį interjero dizainą.