Kokių užsienio kalbų vertėtų išmokti?

Kokių užsienio kalbų vertėtų išmokti?

Gebėjimas laisvai kalbėti keliomis užsienio kalbomis šiandieninėje visuomenėje itin gerbtinas. Darbdaviai itin vertina tuos, kurie laisvai bendrauja ne tik anglų, bet ir rusų kalba. Vis daugiau populiarumo sulaukia ir skandinavų šalių kalbos, verslo sektoriuje pravartu mokėti ir mažiau populiarias, bet galingų valstybių kalbas. Pateikiame pagrindines, darbo rinkoje labiausiai vertinamas užsienio kalbas bei kelis naudingus patarimus kaip jų mokytis. Bus tikrai daug lengviau nuspręsti, kas Jums reikalingiau – anglų, rusų ar, pavyzdžiui, vokiečių kalbos kursai. Daugelį kalbų galima išmokti kalbų mokykloje Vilniuje Soros International House – Sih.

Populiariausios pasaulio kalbos

Jei jau prakalbome apie kalbas, vertėtų atsižvelgti į jų paplitimą pasaulyje. Pavyzdžiui, anglų kalba gimtoji yra maždaug 365 milijonams pasaulio gyventojų. Ji nėra pati populiariausia, tačiau itin aktuali verslo sektoriuje. bene plačiausiai paplitusi pasaulyje yra kinų kalba. Ja kalba daugiau nei 900 mln. pasaulio gyventojų.

Labai plačiai vartojamos yra ir ispanų, portugalų kalbos. Nemažas skaičius pasaulio gyventojų bendrauja arabų kalba. tai neturėtų stebinti, visgi, musulmonų religija užima bene didžiausią plotą žvelgiant į religinį pasaulio žemėlapį. Ir visgi, rinktis ką mokytis iš plačiausiai paplitusių pasaulio kalbų gal ir neverta. Verčiau atsižvelkite į darbo rinkos reikalavimus.

Kurias kalbas labiausiai vertina darbdaviai?

Lietuvoje juntamas didelis stygius gerų kalbos vertėjų. Štai, jei būtų daugiau akcentuojama, kad trūksta gerai kalbančių vokiškai, galbūt ir vokiečių kalbos kursai taptų gerokai populiaresni. Visgi, nusprendus mokytis užsienio kalbos Lietuvoje (pavyzdžiui, Sih.lt mokykloje), aktualu atsižvelgti į tai, kokios kaimynės mus supa. Tokiu atveju, daugiau dėmesio vertėtų skirti ir latvių, estų ir lenkų kalbai.

Tai, kad darbdaviai reikalauja anglų ar rusų kalbos, jau nieko nestebina. Rusija yra pasaulio gigantė, o anglų kalba yra tiesiog būtinybė vis labiau globalėjančioje visuomenėje. Taip pat galima pastebėti tendenciją, jog vis dažniau ieškoma skandinavistiką išmanančių žmonių. Jie ypač reikalingi vertimų biuruose, tarptautiniu mastu dirbančiose organizacijose. O Europos Sąjungai labai reikšminga yra ir prancūzų kalba.

Kaip įtraukti save į mokymosi procesą ir atrasti jam laiko?

Turbūt kiekvienas nors kartą yra pagalvojęs, kad norėtų pramokti daugiau kalbų, tačiau tuoj pat nusprendžia, kad turi tam per mažai laiko. Tiesa tokia, kad laiko viskam atrasti tikrai galima, tačiau tam reikia ne tik didelio noro, bet ir nusiteikimo.

Šiandieninėje visuomenėje laisvai galima mokytis kalbų tiesiog pasitelkus išmanųjį įrenginį – planšetinį kompiuterį ar mobilųjį telefone. Egzistuoja daugybė įdomių, įtraukiančių ir inovatyvių kalboms mokytis skirtų programėlių, kurioje  anglų, prancūzų, ispanų, norvegų ar vokiečių kalbos kursai nieko nekainuoja. O mokytis galima tiesiog keliaujant viešuoju transportu.