Kokias rašymo priemones geriausia rinktis?

Kokias rašymo priemones geriausia rinktis?

Nors gyvename pasaulyje, kuriame viskas darosi vis labiau kompiuterizuota, kasdienybėje dar ganėtinai dažnai prisireikia rašiklio. Jų yra pačių įvairiausių: parkeriai, tušinukai, pieštukai… Juos, dažniausiai, žmonės pasirenka pagal poreikį ir pomėgį. Tačiau verta žinoti, kur ir kada naudojamos skirtingos priemonės yra praktiškesnės ir kodėl vaikai pradinėje mokykloje turi rašyti rašaliniu parkeriu.

Kodėl pradinukų prašoma rašyti parkeriu?

 

Anksčiau nekildavo klausimų, kodėl mokyklinio amžiaus vaikai rašo parkeriais, tačiau dabar dažnai vis garsiau ir garsiau kalbama apie tai, kad šratinukai yra daug patogesni. Tai turi priežastį – maži vaikai dažnai mokomi dailyraščio, siekiama juos išmokyti ne tik taisyklingai, bet ir gražiai bei įskaitomai rašyti. Dėl to ir siūloma rinktis parkerį – nors jis kartais stringa ir dažnokai reikia keisti kapsulę, pradedančiam mokytis rašyti tai suteikia specifinį įgūdį.

 

Tušinukai – turbūt populiariausia kanceliarinė prekė

 

Vyresni vaikai pradeda ieškoti patogesnio, paprastesnio ir praktiškesnio varianto – jei nuo pradžių nepamilo rašalinio parkerio, didelė tikimybė, kad likusį laiką rašys tušinuku. Jie iš tiesų praktiški – šratinukai nebrangūs, nesunkiai galite rasti jums patinkantį dizainą bei rašymo tipą. Rašalas būna įvairių spalvų, linijos storis taip pat gali skirtis.

 

Geliniai rašikliai šiek tiek primena parkerį, gali suteikti gan panašų efektą, tačiau neturi parkeriui būdingos plunksnelės. Vaikai dažnai pamėgsta juos net labiau nei flomasterius. Be to, elegantiški rašikliai gali būti puiki verslo dovana.

 

Ką rinktis geriausia?

 

Rašymo priemones laisvai galite rinktis pagal savo pomėgius ir prioritetus. Jei mėgstate dailyraštį, vertinate klasiką ar mėgstate kaligrafiją – plunksnakotis yra kaip tik jums. Jų būna itin prabangių, taipogi, šie rašikliai tinka dovanoti. Tušinukai yra paprastas ir praktiškas pasirinkimas – jį turėti po ranka visuomet pravers.

 

Taigi, nors rašymo priemonių yra pačių įvairiausių, tikrai negalima išskirti vienos pranašesnės už kitą. Svarbu ieškoti protingo kainos ir kokybės santykio, taip pat, stengtis atsižvelgti į savo poreikius ir prioritetus.

 

Rašikliai reikalingi ne tik mokykloje ar dirbant ofise – menininkai dažnai naudodami šią itin paprastą ir primityvią priemonę sukuria įspūdingiausius kūrinius.