Kokią reikšmę mūsų nuotaikai turi spalvos interjere?

Kokią reikšmę mūsų nuotaikai turi spalvos interjere?

 

Spalvų paletė, kuri vyrauja Jūsų namų interjere pasako itin daug apie Jūsų asmenybę, pomėgius. Nors daugelis spalvų reikšmei neteikia itin daug dėmesio, visgi šis pasirinkimas yra itin svarbus. Tam tikrų spalvų sienos, miegamojo ar svetainės baldai bei įvairios dekoracijos turi nemažai įtakos asmens nuotaikai ir emocijoms. Kad viskas taptų kiek aiškiau, verta išsiaiškinti priežastis, dėl kurių spalvos pasirinkimas – dėmesingumo vertas interjero sprendimas.

 

Kodėl spalvos pasirinkimas – atidumo vertas sprendimas?

 

Kiekviena spalva turi tam tikrą vertę, kuri lemia žmogaus pojūčius ir emocijas – nuo ramybės jausmo iki pykčio. Siekiant ramybės bei harmonijos namuose, interjero spalvų paletę rinkitės itin išmintingai; didelis kiekis tam tikrų dominuojančių spalvų gali turėti kaip tik priešingą poveikį Jums ir Jūsų artimiesiems.

 

Interjero spalvos ir jų poveikis

 

Šviesios spalvos kambariui suteikia erdvumo ir gaivumo, kas mažą erdvę padaro vizualiai didesnę ir ryškesnę. Tamsių atspalvių paletė, pvz., tamsi siena ir raudono atspalvio minkšti svetainės baldai šiai namų daliai suteiks šilumos bei rafinuotumo, be to, sukurs intymesnę atmosferą. Visgi verta tiksliai apžvelgti tam tikras spalvas ir jų įtaką pačiai erdvei bei jos nuotaikai.

 

  • Geltona spalva pasižymi energijos suteikimu, pakelia nuotaiką, tad šią spalvą siūloma rinktis kuriant virtuvės, valgomojo, tualeto interjerą;
  • Mėlynų atspalvių paletė, manoma, sumažina kraujo spaudimą ir pasižymi raminančiomis, atpalaiduojančiomis savybėmis, dėl ko ypač rekomenduojama miegamojo erdvėje;
  • Raudona spalva padidina energijos lygį kambaryje, kadangi yra itin intensyvi. Ši spalva geras pasirinkimas svetainėje ar valgomajame, kuomet norisi sukurti bendrumo jausmą ir čia esančius asmenis paskatinti bendrauti, užsiimti įvairia veikla, užtikrinti energingumą. Stilingas sprendimas tokiai erdvei – raudonų atspalvių minkšti svetainės baldai, tamsių atspalvių sienos bei tinkamai parinktas modernus apšvietimas, kuris suteiks intymumo ir elegancijos.
  • Žalia spalva laikoma viena labiausiai raminančių spalvų. Ji tinka beveik kiekvienos namų erdvės įruošimui. Virtuvėje ši spalva ramins, o miegamajame ar svetainėje ji užtikrins atpalaiduojančią ir komfortišką, bendrumą skatinančią atmosferą.

 

Šie patarimai gali užtikrinti sklandžias spalvų paletės paieškas Jūsų namų interjerui. Visgi atsižvelkite į tai, kad spalvos pasirinkimas yra itin individualus pasirinkimas. Rinkitės tai, kas atitinka Jūsų ir Jūsų artimųjų pomėgius bei poreikius, kadangi spalvos pasirinkimas yra ilgalaikis sprendimas.