Kodėl verta mokytis kalbų?

Kodėl verta mokytis kalbų?

Posakis „moki žodį – žinai kelią“ egzistuoja ne šiaip sau. Nors rusų ar anglų kalbos pamokos mokykloje ne visų yra pačios mėgstamiausios, šiandieninė visuomenė ypač vertina tuos, kurie geba laisvai kalbėti keliomis kalbomis. Mokant kelias svetimų tautų kalbas ne tik lengviau komunikuoti, sudarinėti tarptautinius sandorius ar susirasti patrauklų darbą. Kokios kalbos pasaulyje yra populiariausios bei kokią dar naudą gali atnešti kalbų mokymasis?

Populiariausios pasaulio kalbos

Ar žinojote, kad pusė pasaulio žmonių laisvai kalba mažiausiai dviem kalbomis? Taip, vienos iš labiausiai pasaulyje paplitusių kalbų yra anglų bei ispanų. Anglų kalbą vartojančių skaičius siekia 500 milijonų. Ispanų kalbą – beveik 400 milijonų. Tad jei nedomina anglų kalbos pamokos, pabandykite mokytis antrą populiariausią pasaulio kalbą. O kurios kalbos laikomės pasaulyje pačiomis populiariausiomis be šių dviejų?

• Rusų kalba. Net jei šios kalbos pamokos nebuvo pačios mėgstamiausios, rusų kalbos mokėjimas itin pravartus verslo pasaulyje. Tai viena iš oficialių verslo pasaulio kalbų, o vartotojų skaičius siekia virš 200 milijonų.
• Prancūzų kalba. Šia kalba pasaulyje kalba 129 milijonai. Skaičius gerokai mažesnis, pati kalba irgi yra ne pati lengviausi, tačiau ji taip pat priskiriama prie svarbesnių verslo pasaulyje.
• Vokiečių kalba. Itin plačiai paplitusi Europoje. Bent vieną iš germanų kalbų mokėti šiuolaikinės visuomenės nariui tikrai privaloma.

Kalbų mokymasis naudingas smegenų veiklai

Užsienio kalbų, tokių kaip rusų, prancūzų ar anglų kalbos pamokos, itin aktuali tema ne tik tarp jaunų žmonių, bet ir tarp vyresnių. Nesvarbu, kiek jums bus metų, kalbų mokymasis yra svarbus ir naudingas sveikatai procesas. Moksliškai įrodyta, kad kalbų mokymasis ar gebėjimas kalbėti keliomis kalbomis, sumažina riziką senatvėje sirgti Alzhaimerio liga. Be to, kelių kalbų praktikavimas gerina kognityvines smegenų funkcijas ir gebėjimą atlikti kelis darbus vienu metu. Kitaip tariant, pažintinės funkcijos net ir senatvėje yra stipresnės nei tų, kurie visą gyvenimą kalbėjo viena kalba.

Kaip į kalbų mokymąsi įtraukti vaikus?

Geriausia, kad vaikas kalbų pradėtų mokytis kuo anksčiau. Tai garantuos, kad vaikas galės laisvai kalbėti ne tik gimtąja, bet ir užsienio kalba be jokio akcento. Vaikai imlūs naujai informacijai, tačiau ją geriausia pateikti žaidimo forma. Būtent todėl anglų kalbos pamokos pastaruoju laikotarpiu vis dažniau įtraukia muzikinius intarpus, įvairius atminties žaidimus, mokantis naujų žodžių. Interaktyvios, vizualinės priemonės itin sveikintinos.

Kuo anksčiau vaikas pradės mokytis pirmosios užsieni kalbos, tuo lengviau bus mokytis kitų užsienio kalbų vėlesniame amžiuje.