Kodėl tekstų vertimams reikėtų skirti daugiau dėmesio?

Kodėl tekstų vertimams reikėtų skirti daugiau dėmesio?

Tiek versle, tiek kasdienėse situacijose su teksto vertimu susiduriame labai dažnai. Kartais tai – paprasčiausios produktų etiketės, neturinčios lietuviško aprašymo, o kartais dėmesį patraukusi reklama. Iš tiesų, teksto vertimas šiandien yra viena reikalingiausių paslaugų šiuolaikiniame pasaulyje. ypatingai dirbantiems tarptautiniame verslo sektoriuje. Bet vertėtų akcentuoti, kad į vertimo paslaugas nereikėtų žiūrėti pro pirštus. Skirkite tam daugiau dėmesio. O kodėl – pateikiame kelias reikšmingas priežastis.

Kada dažniausiai prireikia vertimo paslaugų?

Dažnai neatkreipiame dėmesio, tačiau vertimo paslaugos reikalingos beveik visur ir beveik kasdien. Na, paprastas pavyzdys – knygos. Daugelis knygas skaito vertas iš originalo kalbos į lietuvių, bet ar įsivaizduojate, kiek daug reikšmės turi teksto vertimo tikslumas? Juk ne taip išvertus vieną žodį, kurio prasmių dažniausiai būna dešimtys, gali pakisti ir visa sakinio prasmė. Štai dar kelios situacijos, kada geriau rinktis profesionalų vertėją nei bandyti patiems versti:

• Sudėtingų produktų sudėčių etiketės;
• Tarptautinės sutartys;
• Straipsniai, skirti užsienio spaudai ar tarptautiniams naujienų portalams;

Kodėl vertėtų atidžiai rinktis vertimo paslaugas teikiančias įmones?

Kuo sudėtingesnė ir specifiškesnė informacija tekste, tuo sudėtingesnis ir pats teksto vertimas. Idealiu atveju, kai patys puikiai žinote savo prekes, produktus ir jų specifiką – nuostabu jei galite patys ir išversti viską, tačiau tekstus versti nėra tik išversti pažodžiui, tiesiogiai ir parašyti. Vertimas dažnai yra menas, tenka ne tik išversti, bet ir parašyti taip, kad kita kalba skambėtų taip pat gražiai, kaip ir originalo, o ką daryti, kai toji kalba ne turi tinkamų žodžių ir jų žodynas yra tiesiog per siauras perteikti visai informacijai? Būtent dėl tokių priežasčių labai svarbu atidžiai rinktis vertimų biurus ar individualius vertėjus. Nes tinkamai pasirinktas vertėjas ar vertėjų komanda pasirūpins:

• Sklandžiu, gražiu ir tvarkingai parašytu tekstu;
• Tekstuose nebus klaidų ar loginių nesutapimų;
• Jūs galėsite džiaugtis profesionaliai atliktu darbu greičiau nei tai atliktumėte patys.

Prieš pasirinkdami vertimo paslaugas, atlikite kruopščią reputacijos analizę, nes tik taip galima pasirinkti patikimą ir profesionalų vertėją ar biurą. Juk kokybė ir teksto vertimas labiausiai ir priklauso nuo to, kokią kompetenciją turi pasirinkti vertėjai.