Kodėl naudoti dviračiai ne visuomet yra geriausias pasirinkimas?

Kodėl naudoti dviračiai ne visuomet yra geriausias pasirinkimas?

Nors žiema vis dar rodo savo aštrius nagus, pavasaris nenumaldomai artinasi, keldamas begalinį džiugesį kiekvienam dviračių entuziastui. Atėjo metas, kuomet reikia po truputį pradėti ruošti savo kompanioną smagioms išvykoms bundančios gamtos takais. Tiesa, šis laikotarpis palankus ir tiems, kurie dar tik planuoja įsigyti dviratį – nauji dviračiai parduotuvėse papuošti akcijų simboliais, o naudotų dviračių skelbimų įvairiose svetainėse daugėja labai sparčiai. Esant tokiai pasirinkimo gausai, natūraliai kyla klausimas –  kokį dviratį rinktis? Pateiksime keletą patarimų.

Nemokamas sūris – tik pelėkautuose

Šis posakis labai tinka apibūdinti situaciją, kuomet susižavima pernelyg viliojančiais pasiūlymais skelbimuose. Visuomet stenkitės mąstyti kritiškai: jeigu, iš pažiūros, puikios būklės dviratis parduodamas už sąlyginai mažą kainą, turbūt kažkas ne taip. Kodėl pardavėjas norėtų gauti mažesnę sumą, nei diktuoja rinka? Variantai tėra du: parduodamas dviratis yra vogtas arba turi užslėptų defektų, kurių taisymas kainuoja brangiai – vos matomas rėmo įtrūkimas, visiškai susidėvėjusi pavarų sistema, blogai veikiantis amortizatorius ir panašiai.

Naujo dviračio privalumai

Nauji dviračiai tokių problemų neturės. Įsigydami naują dviratį, Jūs tiksliai žinosite, ką perkate, ir nereikės nerimauti dėl galimų gedimų ar techninių nesklandumų kelyje. Net jeigu atsirastų sutrikimų ne dėl mechaninio poveikio, juos pašalintų gamintojo ir pardavėjo suteikta garantija. Žinomų gamintojų dviračiai dažniausiai suteikia ilgus garantinius laikotarpius rėmui (kartais suteikiama net visą gyvenimą trunkanti garantija) ir proporcingai – greičiau nusidėvintiems komponentams. Be to, salonas, iš kurio pirkote dviratį, noriai padės prižiūrėti dviratį, esant reikalui jį sureguliuos, paruoš sezonui, pritaikys nuolaidą aprangai ar kitam inventoriui.

Tikroji esmė – ne kainoje

Kitas, dažnai neakcentuojamas aspektas, yra subjektyvus, tačiau ne ką mažiau svarbus – moralinė perkančiojo pozicija. Ne paslaptis, jog dauguma skelbimuose parduodamų dviračių yra vogti ar įgyti kitais neaiškiais būdais, tuo tarpu nauji dviračiai gaunami tiesiai iš gamintojo. Taip, vogtas dviratis kainuos apčiuopiamai mažiau, tačiau tokiu atveju bus palaikoma nusikalstama veikla ir skatinamas šešėlinės ekonomikos augimas. Kai kurie pirkėjai noriai įtikina save, kad galbūt pardavėjas iš tikrųjų pametė dokumentus ar pirko iš kito žmogaus, kuris taip pat neturėjo įsigijimo dokumentų, tačiau sugebėjo įtikinti, kad dviratis nėra vogtas. Deja, tokie atvejai pasitaiko itin retai. Pamirštama, kad įsigyti vogtą daiktą yra taip pat draudžiama, kaip ir tokį daiktą pardavinėti. Visgi kelių šimtų eurų skirtumas dažnai užtemdo tą sąžinės dalį.

Jeigu nenorite susidurti su netikėtomis veikimo ar net teisinėmis bėdomis, nauji dviračiai yra neabejotinai puikus pasirinkimas. Dėl jų priežiūros nereikės jaudintis, o dviratį su įsigijimo dokumentais galėsite parduoti ramia širdimi. Be to, tokie dviračiai geriau išlaiko savo vertę. Nesakome, kad naudoti dviračiai yra blogai, tačiau juos perkant reikia turėti ne tik pakankamai patirties, bet ir neprarasti kritiško vertinimo. Įsigyjant naują dviratį, viskas yra daug paprasčiau ir patogiau.