Kodėl medienos pjuvenų briketai geriau nei malkos?

Kodėl medienos pjuvenų briketai geriau nei malkos?

Netgi namų šildymas turi tendencijas: pradedamos daugiau ar mažiau naudoti tam tikros medžiagos atsižvelgiant į jų privalumus. Tie, kurie kūrena jau ne vienerius metus, paprastai pasilieka prie jau įprastų malkų. Tai nėra blogas variantas – juk yra skirtingo tipo kaitrumo malkų, kurios užtikrina šilumą. Vis daugiau į namus kelią skinasi ir medienos pjuvenų briketai, kurie gaminami iš suspaustų medžio atliekų. Ir ne veltui – briketai užtikrina namuose ne vieną privalumą, palyginus su įprastomis malkomis.

Briketai gali būti gaminami ne tik iš medžio atliekų, bet ir iš popieriaus, pušų spyglių. Žinoma, jei norite itin kokybiškų briketų, kurie užtikrins nuolatinę ir tęstinę šilumą, tuomet Jums reikės ieškoti tokių, kurie gaminti iš aukštos kokybės medžio pjuvenų. Kitu atveju, ypač jei yra pridėta įvairių dalelių, jie gali prastai degti: tai yra sudegti, bet neskleisti jokios šilumos.

Viena iš savybių, kodėl medienos pjuvenų briketai yra mėgstami kūrenimui yra tai, kad jais mažiau reikia rūpintis. Uždegus, nors jie ir liepsnos neilgai (apie 30 minučių), artimiausias 2 – 3 valandas jie vis tiek rūks ir skleis šilumą. Todėl jie itin tinka šaltose vietovėse, nepilnai apšiltintuose namuose, kuriuose būtina krosnį kūrenti ir nakties metu.

Tiems, kurie bent kartą yra valę krosnį, žino, kiek daug yra darbo norint nuvalyti sieneles, ištuštinti pelenus. Su briketais yra daug mažiau vargo. Jie ne tik yra kaitresni nei malkos, bet ir peleningumas jų daug mažesnis, todėl nereikės tiek daug valyti. Jiems degant nesusidaro tiek daug dūmų, kiek deginant paprastą medį, tad jie dar ir sveikesni tiek aplink esantiems asmenims, tiek atmosferai.

Medienos pjuvenų briketai leidžia mėgautis šiluma per daug nesijaudinant apie sukurtą ugnį krosnyje. Žinoma, taip yra tik jei perkate kokybiškus briketus. Todėl nepagailėkite laiko patikrinti turimas tiekėjų prekes, iš kokio medžio pagaminti briketai.

Jei nusprendėte pakeisti savo kūrenimo metodus ir pereisite nuo malkų prie briketų, Jums neprireiks keisti nei krosnies, nei vamzdžių. Galėsite naudoti visą tą pačią įrangą, o briketų užtikrinami privalumai jausis iš karto.