Kodėl ištvermės atletai turėtų susirūpinti savo dantų būkle?

Kodėl ištvermės atletai turėtų susirūpinti savo dantų būkle?

Ištvermės sportas, jeigu jis yra atliekamas teisingai, gerina žmogaus kraujotakos sistemą, stiprina imunitetą, padeda palaikyti svorio balansą. Aukšta ištvermė, be abejo, reiškia, kad galite mėgstama veikla užsiimti gerokai ilgiau ar pavargti mažiau. Visgi, kad pasiektumėte gerų rezultatų, reikia puikiai suderinti mitybą ir treniruotes, rūpintis savo kūnu, duoti jam pakankamai poilsio atsistatymui. Tačiau tikrai ne kiekvienas bėgikas, dviratininkas ar triatlonininkas susimąsto, kad savo burnos ertmei taip pat turėtų skirti pakankamai dėmesio. Su kokiais rizikos faktoriais susiduria šie atletai?

Intensyvus kvėpavimas burna

 

Odontologijos klinika „Denticija“ aptarnauja nemažai pacientų, kurių dalį sudaro ir žmonės, užsiimantys ištvermės sportu. Nemaža problema yra ta, jog dauguma ištvermės atletų dėl patogumo ir efektyvumo, renkasi kvėpavimą burna. Užsiėmimų metu ji neretai ima džiūti, o to pasekmė – sumažėjęs seilių burnoje kiekis. Kai seilių burnos ertmėje yra per mažai, nuo dantų nenuvalomi patekę nešvarumai ir nepašalinamos rūgštys, sukeltos maisto ir bakterijų.

 

Vartojami daug cukraus turintys produktai

 

Ne paslaptis, jog staigiam energijos antplūdžiui treniruočių ar lenktynių metu, yra naudojami įvairūs produktai, kupini greitai energijai sudeginamo cukraus: sportiniai gėrimai, geliai, angliavandenių batonėliai ir panašiai. Cukrus maitina burnoje esančias bakterijas, kurios vėliau išskiria rūgštį, kenkiančią dantų emaliui. Odontologijos klinika „Denticija“ turi patyrusius specialistus, kurie pasiūlys geriausią gydymo būdą, jeigu dantys taps pernelyg jautrūs ar taps pažeisti ėduonies.

 

Pakuočių plėšymas dantimis

 

Savaime supranta, jog lenktynių metu svarbi kiekviena sekundė. Deja, dantimis plėšant pakuotes, maišelius ar net bandant atidaryti užstrigusį gertuvės kamštelį, galima nuskelti dantis ar kitaip jiems pakenkti.

 

Dantų brūžinimas

 

Ištvermės sportas gali būti išties labai sunkus ir neretai atletams tenka kentėti didelį fizinį skausmą bei nuovargį. Kai kurie sportininkai tai daro labai stipriai sukąsdami dantis. Šis sprendimas galbūt padės varžantis dėl aukščiausios pozicijos, tačiau tai tikrai nepadės išvengti dantų problemų: lengviau pažeidžiamas emalis, dantų forma gali pakisti. Odontologijos klinika „Denticija“ tokiu atveju gali pasiūlyti estetinio plombavimo galimybę.

 

Jei mėgstate ištvermės sportą, tačiau nežinojote, kokią įtaką jis gali padaryti burnos ertmei, viliamės, jog atkreipsite dėmesį į šias sportininkų daromas klaidas ir jų išvengsite ateityje.