Ko nežinojote apie prancūzus ir jų kalbą?

Ko nežinojote apie prancūzus ir jų kalbą?

Viena gražiausių ir romantiškiausių pasaulio šalių laikoma Prancūzija, tačiau apie prancūzų kalbą to niekas nepasakytų. Dažniausiai, ką galima išgirsti, tai, kad kalba, sunki, turi daug neaiškių fonetų, verčia mokytis švepluoti ir panašių dalykų. Tačiau yra dalykų, kurių niekaip nesužinosite iki tol, ko nepagyvensite toje šalyje. Taigi, ko dar negirdėjote apie prancūzus?

Ką iš prancūzų kalbos pasiėmėme mes?

Jei kartais pagalvojate, kad prancūzų kalba neturi nieko bendro su lietuvių kalba, pagalvokite iš naujo. Nes mes tikrai žinome, kad yra bent pora prancūziškų išsireiškimų, kurie labai gražiai nugula bent jau Jūsų buitinėje kasdienėje kalboje. Voila! Žinome, kad atspėjom. Taip, šį žodį Jūs tikrai esate ne vieną kartą girdėję ir patys ištarę. Ir jis į mūsų buitinį žodynėlį atkeliavo būtent iš romantiškųjų prancūzų.

Dar vienas žodelytis, kuris papildė mūsų žodynėlį – deja vu. Ir, atrodo, niekaip nebeatrastumėte tinkamesnio žodžio nusakyti tam jausmui. Deja vu ir viskas! Galbūt ir dabar Jus aplankė šis jausmas? Prisiminėte, kaip kadaise svajojote išmokti prancūzų kalbos ir slapčia ieškojote įvairių gražių ir skambių frazių? Mokytis niekada ne vėlu, o prancūzų kalbos kursai vis dar organizuojami ir yra netgi įdomesni nei kadaise. Štai Sih kalbų mokykla kviečia įvairaus amžiaus kategorijų žmones, nuo vaikų iki pensinio amžiaus asmenų, norinčių mokytis prancūzų kalbos linksmai ir aktyviai.

Dar keli faktai ir prancūzų kalbą

  • Prancūzai dažnai kalbėdami įmaišo nemažai angliškų žodžių, o kartais ir ispanų. Tad net jeigu ir puikiai mokėtės prancūzų, nenustebkite išgirdę kelių kalbų mišinį iš tikro prancūzo lūpų.
  • Mokantis prancūzų kalbos vertėtų pasimokyti ir prancūziškų gestų. Kartais prancūzai daugiau pasako jais nei žodžiais.
  • Prancūzų kalba viena, tačiau kaip ir lietuviai, taip ir prancūzai gali kalbėti labai skirtingai kalbėti, priklausomai nuo šalies regiono. Panašiai kaip mūsų žemaičiai ir dzūkai.

Prancūzų kalbos kursai (Sih.lt) gali būti įdomūs ir sužadinantys smalsumą, tačiau kartais reikia pagyventi tarp tikrų prancūzų tam, kad suprastumėte kokia iš tiesų gali būti žavi ir įdomi prancūzų kalba.