Kiekvieno dviratininko prioritetas turėtų būti saugumas

Kiekvieno dviratininko prioritetas turėtų būti saugumas

Dviratis – šauni ir tikrai pagirtina investicija į turiningą ir smagų laisvalaikį. Tačiau dviračio įsigijimas į gyvenimą įneša ir daugiau atsakomybės. Už save ir kitus kelyje. Todėl nusprendus įsigyti dviratį, į komplektą turėtų įeiti ir dar šiek tiek papildomos, saugumui užtikrinti reikalingos dviratininkų atributikos. Ar pradedantysis, ar jau pažengęs – dviratininko apranga svarbi kiekvienam. Kaip apsaugoti save ir užtikrinti saugias keliones – pasakojame plačiau.

Šiek tiek apie aprangą

Daugeliui atrodo, kad dviratininko apranga reikalinga tik profesionaliems sportininkams, tačiau tai tėra visuomenės suformuotas stereotipas. Jis įsivyravo dėl to, kad žmonės dažnai yra per mažai susipažinę su dviratininkams skirtos aprangos privalumais. Taigi – kokie?

• Patogi dviratininkui skirta apranga leidžia pasiekti didesnį greitį (ypač aktualu jei planuojate važinėti ilgus atstumus regioniniais keliais);
• Važiuoti ne tik patogiau, bet ir saugiau. Aptempti drabužiai visiškai panaikina riziką, kad drabužiai įsisuks į dviračio grandinę.
• Apsauga nuo drėgmės. Menkas malonumas yra minti dviratį pilant lietui ir permirkusiais, sunkiais drabužiais. Tokie dalykai sukelia mėšlungio riziką, todėl labai svarbu pasirūpinti patogia apranga ir kaip įmanoma labiau sumažinti tokio tipo rizikas.

Šalmai

Dviratininko apranga nėra tik drabužiai, o šalmas – svarbiausias dviratininko aprangos komplekto atributas. Jei norite jaustis saugiau kelyje, pasirūpinkite šalmu. Ir net negalvokite apie tai, kad šie nestilingi, gadina įvaizdį ar kažko panašaus. Šalmai šiandien kaip tik gali būti stilingi ir netgi leidžiantys Jums išsiskirti. O eb to, kelyje visko gali nutikti – apsaugoti galvą turėtų būti svarbiausia.

Privalomi dviračių priedai

Paskutinysis dalykas, saugumui užtikrinti yra papildoma atributika, be kurios kelio eismo taisyklės neleidžia išriedėti iš namų. Tai – lemputės. Dviračio priekyje ir gale privalo būti pritvirtintos lemputės, priekyje – balta, gale – raudona. Jos leidžia Jus lengviau pastebėti kelyje tamsiuoju paros metu ne tik automobiliams, bet ir kitiems dviratininkams. Be to, jeigu išriedėsite be jų iš kiemo jau pradėjus temti – nenustebkite, kai gausite baudą.

Geriau jau investuoti pilnai, nei į viską žiūrėti pro pirštus. Dviračiai – smagus reikalas, tačiau savo saugumu turite pasirūpinti patys. Niekas kitas už Jus to nepadarys.