Keliaujant sugedo automobilis: ką daryti?

Keliaujant sugedo automobilis: ką daryti?

Atėjus vasaros metui ir atostogų sezonui, nenuostabu, kad daugelis žmonių, sulaukę didesnės šilumos, patraukia link pajūrio. Nesvarbu ar tai, Palanga, Šventoji, Nida, Klaipėda, žmonės iš visų Lietuvos kampelių suvažiuoja čia pasilepinti kaitinančia saule ir bent kartą pasimaudyti jūroje. Tačiau, kad ir kaip galite būti pasiruošę, kartais kelyje nutinka netikėtumų ir staiga sugenda transporto priemonė. Užkietėjusiam vairuotojui tai gal ir nesukels per daug keblumų – jis nepasimes, pasielgs atsakingai, tuoj bus iškviestas tralas, Klaipėda čia pat, tad ilgai neužtruks, ir viskas bus sutvarkyta. Tačiau ką daryti tiems, kurie su tuo susiduria pirmą kartą? Neišsigąskite, pajūris jau prie pat, o taip pat ir pagalba.

 

Ramiai sustabdykite automobilį šalikelėje

 

Svarbiausia nepradėti panikuoti – susikaupkite ir kuo ramiau bandykite savo transporto priemonę nuvairuoti į šalį. Tačiau atsižvelgiant į gedimo aplinkybes, tą ne visada įmanoma padaryti. Jei automobilis užstrigo vidury kelio, įjunkite avarinius žibintus, kad kiti vairuotojai pastebėtų transporto priemonę ir galėtų imtis reikiamų veiksmų, kad išvengtų susidūrimo. Jokių būdu neišlipkite iš automobilio.

 

Jei automobilis sugedo jau stovint šalikelėje, taip pat pastatykite įspėjamąjį trikampį mažiausiai už 45 metrų nuo transporto priemonės. Tai darant atidžiai stebėkite kitus automobilius ir būkite labai atsargūs.

 

Išsikvieskite pagalbą

 

Jei gedimo kaltininkas kiaura padanga, atsižvelkite, ar ją galite pakeisti saugioje zonoje. Jei tai rimtesnis gedimas, greičiausiai bus būtinas tralas, Klaipėda šiuo atveju artimiausias miestas, turintis itin gerą jų pasirinkimą. Visada rekomenduojama iškviesti profesionalią techninę pagalbą. Specialistai Jums padės ne tik nuvilkti ar pergabenti automobilį, bet ir pakeisti ratus, ar net ištraukti transporto priemonę iš griovio.

 

Jie pasiruošę padėti vairuotojams 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę, todėl drąsiai kreipkitės į juos jei susiduriate su gedimu kelyje. Tol, kol atvyks Jums paskirtas specialistas, ramiai sėdėkite savo transporto priemonėje. Jei yra galimybė, pakelkite kapoto dangtį – taip techninė pagalba greičiau pastebės Jus.

 

Jei kažkas atsitinka transporto priemonei kelyje, svarbiausia išlikti šalto proto, nesupanikuoti. Neatlikite jokių neapgalvotų veiksmų – tik taip apsaugosite ne tik save, bet ir kitus keleivius bei vairuotojus. Taip pat, jei tai rimtesnis gedimas, patariama automobilio tvarkymą palikti profesionalams. Būkite pasiruošę, nes transporto priemonės gabenimui gali tapti būtinas tralas, Klaipėda netoli, taigi tai neturėtų būti problema.