Kaip žinoti, kada reikalingi dantų protezai?

Kaip žinoti, kada reikalingi dantų protezai?

Visi yra girdėję apie dantų protezus ir jų paskirtį – tikrų dantų pakeitimą dirbtiniais. Dantų protezai atkuria pasitikėjimą savimi, nes atstato estetinę išvaizdą, taip pat jie leidžia atlikti pagrindinę dantų funkciją – kramtymą. Maža to, šveplavimas atsiradęs dėl dantų, kurių netekote – pranyksta. Vis dėlto, kartais žmonės vis delsia, nes galvoja kad jiems dar nebūtinas dantų protezavimas. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose didesniuose miestuose ši odontologinė procedūra nėra naujiena ir žmonės nemažai apie ją išmano. Nepaisant to, vis dar kyla klausimas: kaip žinoti, kada dėl šios procedūros verta kreiptis į odontologą?

Protezai – ne tik nepriežiūros pasekmė

Odontologai dažnai susiduria su nuomone, kad dantų protezai reikalingi tik tiems, kas nesirūpina burnos higiena ir netinkamai prižiūri dantis. Nepaisant to, tai tėra tik mitas, nes dantų būklė priklauso ne tik nuo priežiūros, bet ir paveldimumo bei kitų faktorių. Pirmiausia, ką turite padaryti – du kartus metuose profilaktiškai apsilankyti pas odontologą. Tai geriausia prevencija ne tik nuo potencialių dantų ligų, bet ir puikus būdas sužinoti, kada jums reikalingas dantų protezavimas. Kaune dirbantys vieni geriausių odontologijos specialistų, jums visada galės padėti ir patarti kada ši procedūra neišvengiama.

Atkreipkite dėmesį į dantenų būklę

Kitas būdas numanyti apie reikiamus dantų protezus yra dantenų stebėjimas. Klasikinis dantenų uždegimas, gali paskatinti ankstyvą ginvgitą ir žymiai už jį pavojingesnį ir „sunkesnį“ periodontą. Paprastai šios burnos ertmės ligos paskatina dantų netekimą. Vis dėlto dažnai būna sunku tiksliai pasakyti ar jums reikalingi protezai, jei susidūrėte su dantenų uždegimu. Kadangi gydomos ir tinkamai prižiūrimos dantenos gali nesunkiai pagyti. Kita vertus, jei dantenų uždegimas nėra gydomas jis gali progresuoti iki kaulų retėjimo, kuris vienareikšmiškai reiškia dantų praradimą. O tai tuo pačiu gali reikšti ir „dantų protezavimas“ (Kaune, Vilniuje ar kitame mieste – priklausomai, kur yra jūsų odontologas)

Keletas svarbių aspektų

Signaliniai ženklai apie greitu metu galintį įvykti dantų praradimą yra ir šie du aspektai: dantų skausmas ir akivaizdžiai didėjantys tarpai tarp dantų. Stiprus dantų skausmas, kuris būna danties nervo pažeidimo priežastis, savaime nereiškia, kad jums reikalingas dantų protezavimas. Tai gali būti ir nykstančio danties emalio – ėduonies priežastis, tačiau negydomas jis gali lemti ir visiškai nebepataisomą danties kaulą, kuris bus pašalinamas – ištraukiamas. Visai kitaip yra su besiplečiančiais tarpais tarp dantų. Paprastai tai būna pasislėpusio dantenų periodonto pasekmė. Dantenos kelia dantis į viršų, kol jie iškrenta, išsikraipo. Šiuos dantenų simptomus sunku numatyti, todėl užslėpta liga greitai progresuoja ir nenumaldomai ūmėja.

Čia pateikta vos keletas priežasčių ir signalų, kurie gali reikšti, kad jums reikalingas dantų protezavimas. Kaune yra pagrindinis odontologų ruošimo universitetas, todėl būtent šiame mieste dirbantys specialistai gali greičiausiai padėti nustatyti, kada jums reikalingi dantų protezai.