Kaip veikia stebėjimo kameros?

Kaip veikia stebėjimo kameros?

camera-1723546_1920

Šalia namų ar biuro veikiančios stebėjimo kameros užtikrina, kad visuomet žinosite, kas vyksta jūsų saugomoje erdvėje. Nors kameros vis populiarėja kaip papildoma apsaugos priemonė, ne visi kol kas žino, kaip tiksliai jos veikia. Tačiau tai yra būtina informacija, norint garantuoti, kad kamera veiks pagal jūsų poreikius.

Kameros susideda iš tam tikro lęšio, DSP mikroschemos (apdoroja gaunamą signalą) bei jungiamųjų dalių. Taigi jos suteikia galimybę matyti ne visuomet pasiekiamą vaizdą. Svarbiausia sistema yra ta, kuri įrašinėja vaizdą arba leidžia jį peržiūrėti.

Kaip kamera veikia priklauso ir nuo to, ar jums reikės įrašinėti vaizdą. Jei video nereikia įrašyti visą laiką, stebėjimo kameros gali būti nustatytos, kad įsijungtų tam tikru metu arba sujungti su judesio davikliais. Kameros, kurios neturi įrašymo įrenginio, rodo vaizdą gyvai. Tokia yra ganėtinai mažai naudinga tais atvejais, kai reikia surasti, kas įvykdė nusikaltimą. Jos yra daugiau naudojamos stengiantis užkirsti kelią nusikaltimui arba kai reikia stebėti pirkėjus parduotuvėje. Įrašymo įrenginiai nufilmuotą vaizdinę medžiagą paverčia signalu ir taip pat leidžia matyti vaizdą prisijungus prie jo.

Asmenys dažniausiai supainioja laidines ir belaides kameras, manydami, kad pastarosios neturės jokių laidų. Tačiau pavadinimas reiškia, kaip bus siunčiamas vaizdo įrašas. Belaidės stebėjimo kameros siunčia nufilmuotą video bevieliu signalu, o laidinės – specialiu tam skirtu laidu. Todėl ir laidinės dažniausiai būna susietos su tam tikru įrašymo įrenginiu, kuris užtikrina, kad vėliau galėsite peržiūrėti sukurtą vaizdo įrašą. Belaidės kameros siunčia video į joms nustatytą serverį, tad vaizdinę medžiagą galima peržiūrėti ten.

IP kameros truputį skiriasi nuo įprastinių stebėjimo kamerų: joms nereikia atskiro įrašymo įrenginio, nes pačios įrašo reikiamą vaizdą, kurį vėliau galima peržiūrėti. Kaip ir su kitomis kameromis, jų filmuojamą vaizdą galima peržiūrėti ir gyvai. Jei reikia filmuojamą vaizdą įrašyti, IP kameros gali medžiagą kaupti SD kortelėje, kurią vėliau galim peržiūrėti kompiuteriu. Visa kita – lęšis, signalą skaitanti mikroschema mažai skiriasi nuo kitų kamerų.

Rinkdamiesi stebėjimo kameras, atkreipkite dėmesį į tai, kaip jos veikia. Ar jums reikia, kad vaizdas būtų įrašomas, ar stebimas gyvai, ar norite laidinės, ar belaidės sistemos – viskas priklauso nuo jūsų turimų poreikių.