Kaip užtikrinti personalo atrankos kokybę?

Kaip užtikrinti personalo atrankos kokybę?

Dažnai, norint išspręsti konfliktą, reikalingas trečias asmuo – mediatorius, kuris galėtų pasverti abi puses, padėti išsikalbėti ir surasti bendrą tašką. Panašiai yra ir su darbo rinka: vis dažniau, norint, kad būtų atrinktas tinkamas asmuo, reikalinga personalo atrankos įmonė, galinti rasti trūkstamą grandį.

Aukštos kokybės atranka

Norint atrinkti gerą darbuotoją, jūs turite patikrinti:

  • jo profesinę motyvaciją: asmuo, kuris yra suinteresuotas save realizuoti, dirbti ne tik dėl pinigų yra geriausias galimas variantas. Deja, nepatyrusiems darbo pokalbių atstovams tai būna sunku patikrinti, nes asmuo gali tik atrodyti motyvuotas, bet toks nebūti.
  • norą mokytis: geriausi rezultatai bus tų darbuotojų, kurie nebijos išbandyti naujų dalykų, vis norės sužinoti kažką nauja.
  • analitinius įgūdžius: nebūtinai kiekvienas darbuotojas bus analitikas, tačiau išsiaiškinti, ką reikėtų daryti, kodėl tam tikros užduotys nepavyko, atrasti taškus, kur būtų galima ką nors pagerinti turėtų mokėti visi.
  • suderinamumą: ar asmuo pritaps prie jūsų biuro aplinkos? Ar galės dirbti su kitais kaip komanda, o gal kaip tik visą laiką pyksis?

Galima matyti, kad atrinkti tinkamą asmenį yra pakankamai sudėtinga. Dėl to yra verta pasitikėti personalo atrankos įmone, kuri gali geriau ir greičiau patikrinti asmens tinkamumą.

Ką suteikia profesionali atranka?

Įmonės, susidūrusios su tuo, kokia gali būti sudėtinga darbuotojų atranka, neretai nusprendžia geriau pasirinkti profesionalią personalo paieškos įmonę. Tokią įmonę verta rinktis ne tik dėl to, kad ji patikrins visus reikiamus dalykus, bet ir dėl kitų privalumų:

  • būsimam darbuotojui bus atliekamas testas, užduodami klausimai, kurie parodys, ar jis tikrai tinka į jūsų komandą pagal nustatytas užduotis. Iš būsimo darbuotojo pusės tai parodys, kad įmonė rūpinasi darbuotojų atitikimu, tikslais.
  • darbo skelbimai bus paruošti patraukliai, kad būtų pritraukti reikiami rinkos specialistai.
  • taip pat gali būti peržiūrėtas įmonės personalo valdymas, suteikiant patarimus, kurias vietas verta pagerinti, kad darbuotojai būtų kuo efektyvesni ir laimingesni.

Personalo atrankos įmonės rūpinasi, kad būtų laimingas tiek būsimas darbuotojas, tiek įmonė. Todėl vykdant atranką, kreipiamas dėmesys į abiejų pusių poreikius. Tokia įmonė – kaip konfliktų mediatorius, padedantis rasti bendrą tašką, šiuo atveju tai būsima komandos dalis.