Kaip pasirūpinti personalo gerove?

Kaip pasirūpinti personalo gerove?

Pastaraisiais metais jau nebeturėtų kilti dvejonių dėl to, kad darbuotojų gerbūvis tiesiogiai lemia jų produktyvumą. Vis dėlto kokiais būdais jo siekti, neaišku daugeliui įmonių vadovų – net ir turinčių atskirų personalo specialistų. Juk svarbu ne tik gerai pildomi personalo dokumentai, bet ir bendra tvarka, atmosfera. Pateikiame kelias idėjas, kaip suformuoti ir užtikrinti malonią darbo aplinką.

Atidžiai vertinkite visus naujus darbuotojus

Kai skubiai prireikia naujo kolektyvo nario, neretai paieškai skiriama pernelyg mažai laiko. To pasekmė – į darbą priimami ne tik nepatyrę, bet ir tiesiog žemu emociniu koeficientu pasižymintys žmonės. Dėl to jie sunkiai pritampa prie viso kolektyvo, jiems kyla įvairių iššūkių, nejaukiai jaučiasi ir senbuviai.

Pasirūpinkite darbo reikmenimis

Rašymo priemonės ir kompiuteris – ne viskas, ko gali prireikti darbuotojui. Papildomų rūpesčių ir įtampos gali kelti nuosavo automobilio ar telefono naudojimas, išlaidos, skirtos lipniems lapeliams ar užrašų knygutėms, kompiuteriniam kilimėliui ir panašiai. Kuo mažiau rūpesčių turės darbuotojai, tuo daugiau dėmesio ir laiko jie galės skirti tiesioginėms savo pareigoms.

Užtikrinkite aiškią tvarką

Nuo to, kada ir kaip tvarkomi personalo dokumentai, iki darbo terminų laikymosi ir aiškios pareigų apibrėžties – gerą atmosferą gali lemti įvairūs niuansai. Dėl to verta investuoti į specialias programas, prie kurių galėtų jungtis visi darbuotojai, ir ten pateikti aktualią informaciją. Tokios programos leidžia ir čia pat efektyviai bendrauti, dalintis duomenimis, todėl jos – ypatingai patogios, funkcionalios. Praversti gali ir įvairūs lipnūs lapeliai, skelbimai bendro naudojimo zonose, el. laiškai, tačiau tai atima daugiau resursų.

Rūpinkitės poilsiu ir gera nuotaika

Gali atrodyti, kad darbuotojo nusiteikimas priklauso tik nuo jo paties. Tai – ne visuomet tiesa. Jei tik yra galimybių, verta periodiškai organizuoti diskusijas, kaip pagerinti atmosferą. Taip pat naudingi įvairūs vakarėliai, išvykos, netgi bendri pietūs ar vakarienė.

Skatinkite gyventi sveikai

Gera sveikata taip pat tiesiogiai lemia produktyvumą. Gera fizine savijauta turi rūpintis patys darbuotojai, tačiau paskatinti juos – tikrai galima. Kelios idėjos – šviežių vaisių vaišės, raginimas pietauti ne biure, tam skirti visą valandą, ėjimo varžybų organizavimas, skatinimas atvykti į darbą dviračiu ar net pėsčiomis, jei atstumas nedidelis, naudotis laiptais ir pan.

Čia pateikėme vos kelis patarimus, savaime įrodančius, kad tvarkingi personalo dokumentai – dar ne viskas. Įvertinę personalo iššūkius ir poreikius, lengvai rasite ir individualių sprendimų, kad dirbti būtų patogu ir malonu. Galų gale, kalbėkitės su darbuotojais – juk jie ir patys nori dirbti efektyviai.