Kaip pasirinkti tinkamas užuolaidas?

Kaip pasirinkti tinkamas užuolaidas?

Kai planuojate savo namų interjerą, būtina atkreipti dėmesį ne tik į baldus, kambario puošmenas ar spalvą, bet ir kokias užuolaidas reikėtų pasirinkti. Žinoma, užsukus į užuolaidų saloną, bus pateikiama daug variacijų ir variantų: skirtingos medžiagos, ilgiai, aksesuarai. Taigi, mes dabar padėsime Jums nuspręsti, ko jums iš tiesų reikia ir kaip greitai bei be didelių galvos skausmų išsirinkti tinkamiausią variantą.

 

Klasikinio kambario užuolaidų ypatybės

 

Renkantis užuolaidas, svarbiausias aspektas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį – kambario interjero stilius. Jeigu pasirinkote klasikinį kambarį, geriausias pasirinkimas yra vienspalvio audinio užuolaidos. Itin žaviai atrodys, jeigu pasirinksite su papuošimais. Klasikinį stilių turinčias užuolaidas geriausia pasirinkti su tokiais papuošimais kaip geometriniai raštai. Dažniausiai jie yra tiesūs ir griežti. Itin žaviai atrodys, jeigu pasirinksite su tokiais papuošimais kaip linijos ar rombai.

 

Be to, klasikinio kambario interjere, galima pasirinkti ir papildomas užuolaidų detales, kurios dar labiau papuoš Jūsų kambarį. Šio stiliaus interjere labiausiai tinka dekoratyviniai kutai, kurie pagyvina ne tik užuolaidas, bet ir prideda cinkelio bendrame kambario vaizde. Be to, tokios detalės kaip užuolaidų karnizai dažniausiai klasikiniame interjere yra papuošti įvairiausiais raštais ar raitiniais. Itin populiaru pasirinkti karnizų galus, kurie yra masyvūs.

 

Dieninės užuolaidos klasikinio stiliaus kambaryje dažniausiai yra gaminamos iš natūralių medžiagų, tokių kaip medvilnė. Tai suteikia prabangos įvaizdį, ypač papuošia kambarį. Itin svarbu pasirinkti medžiagos spalvą, kuri suteiktų norimą nuotaiką kambario aplinkoje.

 

 

Minimalistinio kambario užuolaidų pasirinkimas

 

Šio stiliaus kambaryje dažniausiai pasirenkama pakabinti užuolaidas, kurios išmargintos stambiais geometriniais raštais. Kalbant apie spalvas, minimalistinio stiliaus kambaryje taip pat yra naudojama viena užuolaidų spalva, kaip ir klasikiniame, tačiau daug dažniau pasireiškia dviejų spalvų variacijos. Itin svarbu, jog spalvos derėtų ne tik tarpusavyje, bet ir su sienų bei baldų spalva.

 

Minimalistiniuose kambariuose detalės nėra svarbu – karnizai gali būti visiškai paprasti ir be jokių raštų ir vienos spalvos. Taip pat, užuolaidos gali būti pasirinkamos sintetinio audinio – jos ne tik atrodys gerai, bet ir bus lengva valyti.

 

Renkantis užuolaidas, vienas svarbiausių aspektų – pasirinkti pagal tai, koks vyrauja stilius kambaryje. Stilių žinojimas padės daug lengviau apsispręsti ir išsirinkti tai, ko Jums reikia.