Kaip pasirenkamos stebėjimo kameros?

Kaip pasirenkamos stebėjimo kameros?

Jei norite savo namuose įsirengti stebėjimo kamerą, jums reikia žinoti daugiau veiksnių nei vien tik kameros filmavimo kokybę. Stebėjimo kameros pasirinkimas priklauso nuo erdvės, jūsų poreikių bei kitų įvairių specifikacijų.

Kiek kamerų jums reikės?

Pirmas klausimas, ko reikėtų savęs palausti, yra ar jums užteks vienos kameros, ar prireiks daugiau. Nors dabartinės kameros yra kokybiškos ir gali filmuoti gana didelį plotą, jei ketinate filmuoti lauką, o ne vidinę erdvę, jums gali prireikti keletos kamerų. Jos turės būti kartu sumontuotos taip, kad neliktų nemaotomos erdvės, kuri galėtų likti filmuojant tik viena kamera.

Laidinės ar belaidės?

Jei ketinate kamerą montuoti namuose, dažniausiai yra rekomenduojama belaidė. Tokios stebėjimo kameros yra lengviau sumontuojamos, nereikia papildomai ieškoti, kaip reikėtų uždengti laidus (jų yra tik vienas – elektros). Tačiau jei ketinate kamerą montuoti lauke, geriau būtų rinktis laidines. Joms vis tiek teks paslėpti laidus, bet jos galės užtikrinti ilgesnį filmavimo laiką, tad turėsite ilgesnį apsaugos video. Taip pat jos užtikrina, kad filmuojamas vaizdas bus aukštesnės kokybės.

Vaizdo tipas

Kameros skirstomos ir pagal vaizdo tipus: jos gali filmuoti nespalvotai, gali būti su stiprintuvu arba infraraudonųjų spindulių. Nespalvotai filmuojančios kameros leidžia sukurti geresnės kokybės vaizdą, kai nėra tiek daug šviesos. Kameros, turinčios stiprintuvą, gali parodyti aukštesnės kokybėsvaizdą, net jei filmuojama naktį. Tačiau jei bus įrašoma visiškoje tamsoje, vaizdas nesimatys. Infraraudonųjų spindulių stebėjimo kameros taip pat gali nufilmuoti gana geros kokybės vaizdą mažai apšviestoje aplinkoje. Šios kameros gali rodyti vaizdą net jei atrodo, kad yra visiškai tamsu.

Vaizdo įrašymo galimybė

Kameros gali būti prijungtos prie specialios vaizdo įrašymo įrangos, kuri padeda pamatyti, kas vyko per filmavimo laikotarpį. Tačiau tai ne visuomet yra būtina. Jei jums reikia, kad kamera būtų kaip atsargos priemonė, visuomet stebite monitorius, tuomet vaizdo įrašyti nereikia. Toks variantas pasirenkamas įvairiose parduotuvėse ar tikrinant, kas skambina į duris. Renkantis vaizdo įrašymo įrangą, galite vėlgi, pasirinkti, kur vaizdas bus įrašytas: kai kurios kameros įrašo į SD kortelę, kitos į specialią juostą arba patalpina serveryje.

Naudokitės šiais patarimais ir kai prireiks pirkti stebėjimo kamerą, taip ją galėsite išsirinkti be didelių sunkumų.