Kaip pasilengvinti gyvenimą?

Kaip pasilengvinti gyvenimą?

Gyvenimas žavus tuo, kad čia netrūksta iššūkių. Nesvarbu, maži jie ar dideli – kartais jų būna kiek per daug, ir tada jau vietoje to, kad džiaugtumėmės užimtumu, pervargstame ir nebežinome ko griebtis. Kad taip nenutiktų, reikėtų nepamiršti, kad pasilengvinti kasdienybę tikrai galima – tereikia imtis tam pritaikytų sprendimų ir priemonių. Nuo patogios transporto paslaugos iki paprasčiausios pagalbos: aptarsime esminius patarimus.

 

Nebijokite kreiptis pagalbos

 

Mes labai įpratę viską daryti patys. Juk tai mūsų vaikai, dėl ko jais turi rūpintis seneliai? Juk tai mūsų automobilis, tai ir susiremontuokime jį. Juk tai šeima, tai patys turime jai gaminti pietus ir vakarienę… Tačiau palaukite – ar tikrai taip yra? Ar geriau daryti viską patiems, tačiau nebeturėti jėgų kokybiškam laisvalaikiui su draugais ar šeima? Ar vaikai nukentės dėl to, kad padės kelis kartus per savaitę pagaminti maisto?

 

Pagalvokite apie savo vertybes. Tikriausiai pritarsite, kad kai nėra jėgų, nėra ir gyvenimo džiaugsmo. Tad jei reikalingos, pavyzdžiui, transporto paslaugos, drąsiai jas užsisakykite. Jei nebegalite susitvarkyti namų, kvieskite visus į talką. Jei prisikaupė darbo lauke, drąsiai prašykite draugų pagalbos. Paskui kartu pabūsite, pavalgysite sočius pietus ir vienu šūviu nušausite du zuikius.

 

Žinokite prioritetus

 

Prioritetai gali būti tikras atradimas, nors ir atrodo jis primityvus. Esmė ta, kad reikia visuomet žinoti, kas šiandien svarbiausia. Ar tai namų tvarkymas, ar susitikimas, ar koks koncertas, ar apsilankymas pas gydytoją? Pagalvokite, be ko galite ir negalite apsieiti. Žinoma, nepamirškite, kad nebus gerai, jei, tarkime, liksite prastos savaitės ar pablogėjusius dalykus pastebėsite per vėlai.

 

Turėkite planą

 

Tai taip pat naudinga, kaip ir prioritetai. Susidėkite visus svarbius darbus, susitikimus, užduotis į specialų kalendorių ar tiesiog ant lapo. Pakabinkite jį gerai matomoje vietoje. Tuomet visada žinosite, kad, pavyzdžiui, jau metas pasidairyti transporto paslaugos teikėjų ar užsiregistruoti pas gydytoją.

 

Geriausia, jei tas planas apima ne tik jus, bet ir šeimos narius ar, galų gale, kambariokus. Tuomet visi žinos, ką turi ir kada padaryti. O kai ir kiti žino, mažiau rūpesčių jums patiems.

 

Geras, aiškus planas, prioritetų sąrašas, nuostabi draugų komanda ar šeimos nariai, kuriais galite pasikliauti – tai dalykai, kurie tikrai palengvina gyvenimą. Tereikia nebijoti prašyti pagalbos ir nujausti, kad visko yra per daug.